Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Parafia Matki Bożej Bolesnej wydała prawie 60 księży" - odpust w 100-letniej parafii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Parafia Matki Bożej Bolesnej wydała prawie 60 księży" - odpust w 100-letniej parafii
15-09-2013 23:53   Janusz Ludwiczak
W niedzielę, imieniny swojej parafii, w dniu patronki świątyni - święta Najświętszej Maryi Panny Bolesnej obchodzili wierni parafii z ul. Głogowskiej, która świętuje 100-lecie istnienia. W południe odprawiona została suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Paweł Wygralak, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Po mszy świętej na parafian czekała kawa i słodkie a także koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK i występ Karola Bochańskiego, solisty poznańskiej Opery.

Parafia Matki Boskiej Bolesnej swój odpust obchodziła już w sobotę, kiedy to odprawiona została msza św. z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia. W trakcie eucharystii udzielono Sakrament Chorych, a po liturgii w domu parafialnym odbyło się spotkanie przy odpustowym stole.

Natomiast w niedzielę o godz. 12:15 odprawiona została suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Paweł Wygralak, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Parafia Matki Bożej Bolesnej wydała prawie 60 księży. Wśród nich byli i są ważni i cenni kapłani. Byli to rektorzy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, prof. Bogdan Częsz czy również ks. biskup Romuald Kujawski, pracujący w dalekiej Brazylii. Wyszli stąd znani proboszczowie poznańscy: śp. ks. Tomasz Maćkowiak - proboszcz kościoła na Ławicy i ks. Marek Kayser - proboszcz Parafii Św. Wojciecha. W okresie powojennym nie było takiego roku, żeby w Parafii Matki Boskiej Bolesnej nie było choćby jednego kleryka z seminarium - powiedział w trakcie mszy św. ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Po mszy św. na parafian i przybyłych gości czekała kawa, herbata i specjalnie przygotowane łazarskie wypieki, wśród których były tradycyjne warkocze z makiem oraz pączki z polewą i nadzieniem truskawkowym.

Na placu przed kościołem odbył się z kolei koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta Poznania przy MPK. Wystąpił również Karol Bochański, solista poznańskiej Opery. Wierni zaśpiewali również piosenki biesiadne "Stokrotka rosła polna" czy "Góralu czy ci nie żal".

Niedzielny odpust w kościele przy Głogowskiej odbył się w 100-lecie Parafii Matki Boskiej Bolesnej, które obchodzono na początku stycznia oraz w 112. rocznicę konsekracji łazarskiej świątyni.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: