Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania na 100-lecie Parafii Matki Boskiej Bolesnej {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania na 100-lecie Parafii Matki Boskiej Bolesnej {WIDEO}
07-01-2013 11:12   Janusz Ludwiczak
Najpopularniejsze polskie kolędy, pieśni patriotyczne i muzykę Johanna Straussa zagrała Reprezentacyjna Orkiestra Miasta Poznania przy MPK. W trakcie koncertu, który odbył się z okazji 100-lecia Parafii Matki Boskiej Bolesnej zaśpiewał także Karol Bochański, solista Teatru Wielkiego.

W niedzielne popołudnie w Domu Katolickim przy kościele Matki Boskiej Bolesnej odbył się koncert w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK.

W trakcie koncertu można było wysłuchać najpopularniejsze polskie kolędy "Gdy śliczna panna", a także "Gdy się Chrystus rodzi", które w asyście orkiestry zaśpiewała Marta Matuszewska. Natomiast piosenki "Gdybym był bogaczem" i "Brunetki blondynki" zaśpiewał Karol Bochański, solista Teatru Wielkiego.

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania zagrała również pieśni patriotyczne "Wojenko wojenno" i "Marsz Pierwszej Brygady", a to z okazji 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Ks. Stanisław Żarna, który jest autorem kilku tomików poezji przeczytał swój autorski wiersz "Rota szkolna".

W trakcie niedzielnego koncertu nie mogło zabraknąć również rytmów karnawałowych. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać m.in. utworów "Nad pięknym modrym Dunajem" i "Polka trisch-trasch" Johanna Straussa.

Na zakończenie Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania zagrała "Marsz Radeckiego". Koncert poprowadził Zbigniew Grochal.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (2)

29-01-2013 10:36:22
REDAKCJA
Dziękuje za zwrócenie uwagi. Poprawione. Przepraszam artystów i czytelników za błędne podanie nazwisk. Były przepisywane z nagrania;-) Pozdrawiam.
29-01-2013 10:32:19
muzyk orkiestry
Publikując materiał o wykonawcach należałoby sprawdzić wszystkie nazwy i nazwiska. Orkiestra ma w nazwie Orkiestra Miasta Poznania przy MPK a soliści koncertu to: Karol Bochański a nie Buchański oraz Marta Matuszewska a nie Olsiewska
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: