Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

23 września ruszy remont "Teatralki". "Czwórka" pojedzie Głogowską na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
23 września ruszy remont "Teatralki". "Czwórka" pojedzie Głogowską na Górczyn
12-09-2013 12:16   Janusz Ludwiczak
Za półtora tygodnia ruszy remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i Mostu Teatralnego, który potrwa przynajmniej do końca października. Inwestycja ta jest konieczna, gdyż tory na "Teatralce" są w katastrofalnym stanie, a przejeżdża tędy 10 linii, a tramwaj pojawia się co pół minuty. Na sześć tygodni swoje trasy zmienią linie nr 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 16 i 17. "Jedenastka" zostanie zawieszona, natomiast "dwójka" i "siedemnastka" pojadą przez Rondo Jeziorańskiego i Most Dworcowy. Ponadto "czwórka" będzie jeździć z Rataj na Górczyn.

Już od wielu lat skrzyżowanie przy Moście Teatralnym jest najbardziej obciążonym węzłem komunikacyjnym w Europie. Tramwaj przejeżdża tam co 30 sekund, a w ciągu doby przez "Teatralkę" przejeżdża 2400 pojazdów. Trudno aby przy takim wielkim obciążeniu nie dochodziło do ponadnormatywnego zużycia i przekroczenia granicznej trwałości torów. Wskutek ogromnego obciążenia stan techniczny tego węzła jest katastrofalny. Notujemy bardzo wiele pęknięć szyn, zwrotnic i krzyżownic. Jest tam zagrożenie w ruchu tramwajowym i może dojść do natychmiastowego wyłączenia tego węzła z eksploatacji - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Kompleksowy remont węzła na "Teatralce" miał miejsce w 1995 roku, kiedy budowano Poznański Szybki Tramwaj na os. Sobieskiego. W 2009, 2010 i 2011 roku MPK przeprowadziło cząstkowe remonty.

Remont na Teatralce ma być prowadzony 6 tygodni, a to oznacza, że do końca października tramwaje nie pojadą na Winogrady i Sołacz. Zastąpią je autobusy "za tramwaj", które z okolic Mostu Teatralnego pojadą odpowiednio na Piątkowską i Połabską. Pasażerowie będą na pewno mogli dojechać z północy na południe, z Piątkowa i Winograd do Centrum i na Łazarz, gdyż będzie już funkcjonować przedłużona PeSTka do Dworca Zachodniego.

Jak dowiedział się portal lazarz.pl na sześć tygodni swoje trasy zmienią linie nr 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 13, 16 i 17. Okrężnymi trasami przez Przybyszewskiego, Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Most Dworcowy i Królowej Jadwigi będą jeździć tramwaje, jadące normalnie z zachodu na wschód przez ul. Dąbrowskiego i Most Teatralny. Zawieszona zostanie "jedenastka", a w ciągu ulicy Głogowskiej zastąpi ją "czwórka".

Swoją trasę zmieni również "dziesiątka", która podobnie jak "dwunastka" z Mostu Dworcowego skręci w lewo w Głogowską, a następnie zjedzie na trasę PST i dojedzie na Piątkowo.

Z Zawad przez pl. Wielkopolski w okolice Zamku będzie jeździć linia nr 28. MPK zamontowało już na ul. Św. Marcin, za skrzyżowaniem z ul. Towarową "mijankę" do zawracania tramwajów wahadłowych.

Dodatkowo uruchomiona zostanie "dwudziestka" z Ogrodów na Gajową oraz linia nr 23 z Budziszyńskiej przez Rondo Jeziorańskiego i Przybyszewskiego do Gajowej.

Ponadto "czternastka" ma jeździć dwa razy częściej. W dni robocze tramwaje linii nr 14 będą kursować co 5-6 minut.

Jak pojadą tramwaje po zamknięciu "Teatralki"?

LINIA NR 2:
OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - 28 Czerwca 1956 r. - DĘBIEC

LINIA NR 5:
STOMIL - ... - Most Rocha - Dowbora-Muśnickiego - Pl. Bernardyński - Podgórna - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia - GWARNA (powrót przez Św. Marcin i Marcinkowskiego na Stomil)

LINIA NR 8:
MIŁOSTOWO - Warszawska - Rondo Śródka - Jana Pawła II - Kórnicka - Most Rocha - Dowbora-Muśnickiego - Pl. Bernardyński - Podgórna - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia - GWARNA (powrót przez Św. Marcin, Marcinkowskiego, Most Rocha i Jana Pawła II na Miłostowo).

LINIA NR 9:
DĘBIEC - ... - Strzelecka - - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia - GWARNA (powrót przez Św. Marcin i Marcinkowskiego na Dębiec)

LINIA NR 10:
DĘBIEC - ... - Matyi - Most Dworcowy - Głogowska - Zachodnia - Dworzec Zachodni - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

LINIA NR 11:
ZAWIESZONA

LINIA NR 13:
STAROŁĘKA - ... - Most Rocha - Dowbora-Muśnickiego - Pl. Bernardyński - Podgórna - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia - GWARNA (powrót przez Św. Marcin i Marcinkowskiego na Starołękę)

LINIA NR 16:
FRANOWO - ... - Most Rocha - Dowbora-Muśnickiego - Pl. Bernardyński - Podgórna - Marcinkowskiego - Pl. Wolności - 27 Grudnia - GWARNA (powrót przez Św. Marcin i Marcinkowskiego na Franowo)

LINIA NR 17:
OGRODY - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - STAROŁĘKA

Dodatkowa LINIA NR 20:
OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA

Dodatkowa LINIA NR 23:
BUDZISZYŃSKA - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA

Wahadłowa LINIA NR 28:
ZAWADY - Podwale - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Pl. Wielkopolski - 23 Lutego - Gwarna - Św. Marcin

Z okolic Mostu Teatralnego na Piątkowską i Połabską jeździć będą autobusy "za tramwaj".

Szczegółowe informacje odnośnie zmian w komunikacji po zamknięciu "Teatralki" Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi w poniedziałek.

Aktualizacja 16.09.2013 12:13: Zarząd Transportu Miejskiego podał szczegółowe informacje odnośnie remontu "Teatralki". Więcej w artykule: To już pewne! 23 września ruszy remont "Teatralki", swoje trasy zmieni 10 linii - "4" na Górczyn.


R E K L A M A

Komentarze (11)

15-09-2013 21:51:25
biała
jak dojechać z Ogrodów do centrum -Wrocławska?
13-09-2013 09:13:22
Marek
A przepraszam jak się dostanę z Mostu Teatralnego na Ogrody ??
12-09-2013 21:14:19
VantheMan
JOA Od dawna wiadomo było że remont teatralki będą robić dopiero jak skończą przedłużenie PST. Wyobrażasz sobie co by było gdyby remont teatralki robili w momencie kiedy PST do Dworca byłoby jeszcze nieukończone?? tonny Masz połączenie z Głogowskiej do dworca Zachodnie, a stamtąd masz przecież pare minut na Baltyk. Mnie tez nie odpowiada że akurat z Górczyna nie pojedzie nic na Baltyk i na Rondo JN ale bez przesady pare minut mnie nie zbawi tym bardziej ze czasem przejscie z Zachodniego na Baltyk pieszo trwa krocej niz przejazd tramwajem stojacym na dwoch swiatlach. Swoją drogą nareszcie wyremontują tą Teatralkę, bo widząc dziś skręcające tramwaje na teatralce można złapać się za głowę jak się widzi stan tego torowiska.
12-09-2013 19:17:40
tonny
To nie bedzie juz polaczenia z Glogowskiej na Baltyk?? Po prostu super, a oni zachecaja do przesiadki z samochodu na komunikacje.
12-09-2013 19:07:48
Sd4
Zlikwidować tramwaje!!!
12-09-2013 18:46:41
tomson95
przecież 12 nie zmieni swojej trasy :).12 obecnie nie jeździ już przez most teatralny tylko przedłużeniem PST.co za amator pisał ten artykuł.a jak pojedzie dokładni 3 i 4.
12-09-2013 18:25:29
miki
Niech do kompletu zamkną jeszcze Most Dworcowy i Głogowska/Hetmańska. O tym, że będzie remont Kaponiery było wiadomo od dawna, to teraz chcą robić remont Teatralki. To jest chore!
12-09-2013 16:24:40
...
a jaką trasą pojadą dokładnie 3 i 4 ?
12-09-2013 14:11:07
Joa
Zaczynają remont akurat jak się zjadą wszyscy studenci. Po prostu wierzyć się nie chce. Były wakacje , mniejszy ruch a oni się zabierają za roboty w największym szczycie komunikacyjnym. Pogratulować. Przedłużyć wakacje do końca października.
12-09-2013 13:21:45
pan pikuś
W sumie jakie to ma znaczenie. Ani na piatkowska ani na polabska nie ma bezposredniego polaczenia z lazarza. Tak samo nie dojedziemy 1 tramwajem do centrum. Dobrze, ze jest chociaz pestka i bedzie czynna podczas zamkniecia teatralki.
12-09-2013 13:01:09
kaśka
No to czeka nas komunikacyjny armagedon. 4 na Łazarz, tego jeszcze nie było!! Dobrze, że 14 pojedzie częściej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: