Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można za darmo jeździć tramwajami i autobusami... i to przez tydzień - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można za darmo jeździć tramwajami i autobusami... i to przez tydzień
15-09-2013 21:57   Janusz Ludwiczak
22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały tydzień, od 16 do 22 września kierowcy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu będą mogli wszystkimi tramwajami i autobusami jeździć bezpłatnie. Ponadto w piątek 20 września będzie można za darmo wypożyczyć Poznański Rower Miejski.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest 22 września, w Polsce od 2002 roku. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe.

Od 16 do 22 września kierowcy na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu będą mogli wszystkimi tramwajami i autobusami jeździć za darmo. Uchwałę w tej sprawie przyjęła we wtorek jednogłośnie Rada Miasta Poznania. Pomysłodawcą akcji jest Paweł Sztando z Rady Osiedla Stareo Miasto.

Od poniedziałku 16.09 do niedzieli 22.09 każda osoba z dowodem rejestracyjnym samochodu (niezależnie od miejsca jego rejestracji) będzie mogła korzystać z transportu publicznego ZTM w Poznaniu za darmo. Akcja skierowana jest do osób, które w pojedynkę, samochodem dojeżdżają do pracy czy szkoły, stąd nie obejmuje posiadaczy motocykli. W czasie finału akcji, w niedzielę 22 września pokazywać będziemy między innymi ile miejsca w przestrzeni miasta zajmuje osoba jadąca w pojedynkę autem - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Ponadto w piątek 20 września będzie można za darmo wypożyczyć Poznański Rower Miejski. Natomiast w niedzielę, 22 września w Europejskim Dniu bez Samochodu, między godz. 12 a 17 na ul. Św. Marcin odbędą się pokazy starych i nowych tramwajów, zaparkuje również autobus, w którym będzie można sprawdzić jak będzie działać PEKA. Na Św. Marcinie staną również jednodniowe restauracje i zorganizowane zostaną warsztaty rowerowe. Z kolei Centrum Kultury Zamek przygotowuje grę uliczną. Będzie również rajd rowerowy i konkursy dla korzystających z transportu publicznego przez cały "Tydzień bez samochodu".

Więcej o Europejskim Dniu bez Samochodu w artykule: Nie zatruwa środowiska i nie stoi w korku: 1 tramwaj może przewieźć tyle osób, co 200 samochodów.


Komentarze (1)

04-09-2013 14:31:23
Olek
Super!
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: