Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęła się budowa szaletu... w kamienicy przy Rynku Łazarskim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęła się budowa szaletu... w kamienicy przy Rynku Łazarskim
24-05-2013 07:52   Janusz Ludwiczak
W suterynie kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 za pół roku uruchomiona ma zostać publiczna toaleta i prysznic.

Mieszkańcy kamienicy pod numerem 5 przy Rynku Łazarskim będą musieli pogodzić się z tym, że w ich budynku powstanie publiczna toaleta.

Od czterech lat mówiło się, że w kamienicy tej powstanie toaleta publiczna. Przeciwni temu byli mieszkańcy, którzy odwoływali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ostatecznie jednak sprawę przegrali w sądzie.

Wyrok sądu jest prawomocny. Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego również jest na korzyść miasta - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Budowa szaletu miała rozpocząć się już w marcu.

Procedura uzyskiwania pozwoleń rozciągnęła się w czasie ze względu na to, że było odwołanie od decyzji zmianie sposobu użytkowania lokalu. Najpierw sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które sprawę orzekło na naszą korzyść. Odwołali się przedstawiciele stowarzyszenia reprezentującego mieszkańców - tłumaczy Maciej Dźwig z Usług Komunalnych.

Oprócz toalety mieszkańcy, klienci Rynku Łazarskiego i kupcy będą mogli korzystać również z pryszniców.

Obiekt będzie mieć ok. 100 metrów kwadratowych. Będą w nim przede wszystkim toalety, ale umieścimy również prysznice. Będzie to szczególnie dogodne w dni upalne. Latem obserwujemy większe zainteresowanie prysznicami w szalecie na Ostrowie Tumskim - wskazuje Maciej Dźwig.

Jest to duże wyzwanie budowlane. Wykonawca będzie musiał osuszyć, odgrzybić i zaizolować od zewnątrz metodą iniekcji wszystkie ściany suteryny. Gdy przeprowadzaliśmy pomiary czujniki wilgotności były poza skalą - dodaje Maciej Dźwig.

Budowa wc w kamienicy przy Rynku Łazarskim będzie kosztować ponad 700 tys. zł. Inwestycja ma zostać ukończona w przeciągu pół roku od podpisania umowy, które nastąpiło na początku maja.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana.


Komentarze (5)

04-06-2013 16:05:07
adonis
Za ponad 700tys to można 3 szalety adoptować. Widać jak miasto szasta kaską
03-06-2013 17:23:46
km
Najpierw w ramach rewitalizacji lejka łazarskiego zlikwidowano budynek w którym mieścił się szalet miejski i sklep cukierniczy. W zamian posadzono kwiatki i krzaczki, zamiast wybudować nowy szalet. Następnie uszczęśliwia się mieszkańców kamienicy szaletem. Gdzie tu sens? Sądzę, że mieszkańcy powinni przy następnych wyborach dać radnemu miejskiemu i osiedlowemu Wośkowiakowi czerwoną kartkę.
24-05-2013 15:02:58
Hania
"Suteryna" jest prawidlowo po polsku, nie ma pomylki.
24-05-2013 11:15:38
kazelot
"W suterenie" winno być (z franc. souterrain - "pod ziemią")
24-05-2013 09:45:16
gosc
Na tych zdjęciach wyraźnie widać jak miasto nie radzi sobie z polityką parkingową. Może chociaż budowa kibla nie przerośnie naszych wspaniałych władz.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: