Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim stanął kontener. Koniec problemów ze smrodem i brakiem porządnej toalety? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim stanął kontener. Koniec problemów ze smrodem i brakiem porządnej toalety?
28-01-2011 00:43   Janusz Ludwiczak
W czwartek na płycie Rynku Łazarskiego pojawił się kontener. Nie będzie on pojemnikiem na odpady, lecz powstanie w nim tymczasowa toaleta. Czy tym samym skończy się problem braku porządnej toalety na łazarskim targowisku?

Zgodnie z deklaracją spółki Targowiska w czwartek na płycie Rynku Łazarskiego (przy wylocie do ul. Calliera) postawiony został kontener, w którym powstaną toalety.

Projektowany kontener sanitarny będzie obiektem ogólnodostępnym, posiadającym część damską i męską, z podziałem na kabiny przeznaczone wyłącznie dla kontrahentów handlujących branżami spożywczymi. W kontenerze będzie nadto wygospodarowane miejsce dla obsługi WC oraz biuro targowiska z samodzielnym wejściem.
Kontener będzie również posiadał miejsca, gdzie będzie możliwe mycie w ciepłej wodzie narzędzi wykorzystywanych do handlu (np. szczypce, chochle, itd.). W sąsiedztwie kontenera sanitarnego zbudowany zostanie punkt czerpania wody i zlewania nieczystości
- tłumaczy Dorota Wiza ze spółki Targowiska.

Miły dzień nastał dla Rynku Łazarskiego. Kontener sanitarny stanął szczęśliwie na placu. Prace wykończeniowe wewnątrz potrwają około miesiąca. Nasi kupcy już się cieszą - mówi Olga Wiza, specjalista ds. marketingu i promocji spółki Targowiska.


Komentarze (10)

21-03-2011 12:04:09
chani
bardzo niemiłe komentarze pod tym artykułem http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/767188,rynek-lazarski-wc-problem-wciaz-trwa,id,t.html
12-02-2011 23:47:04
tamara
W tej sytuacji najbardziej bezpieczne będzie kupowanie gazet na straganie z drugiej strony rynku!W sąsiedztwie tego cudu inwestycji jest stoisko z kurczakami pełne much i bez tej budowli!Brrrrrr.......
08-02-2011 16:25:09
mieszkanka łazr
chyba lepsze to niż sikanie po bramach! wtedy to dopiero jest fetor!!! nigdy nikomu nic sie nie podoba a gdzi niby handlujący mają załatwiać swoje potrzeby?
30-01-2011 12:47:34
jola
Znając życie tymczasowy kontener stanie się stałym, a porządnej toalety na Rynku Łazarskim jak nie ma, tak nie będzie.
29-01-2011 23:08:19
kupujący
No tak, teraz to już wiem co to za buda :). Byłem dziś na Łazarskim po zakupy i myślałem, że ta buda to jakieś przywidzenie, ale okazało się że jest prawdziwa :).
29-01-2011 13:24:43
kaśka
A co z toaletą w kamienicy pod 5-tką?
28-01-2011 22:58:06
xyz
Podobne kontenery sanitarne funkcjonują w całej Polsce i nikt nie podnosi z tego powodu takich lamentów. Podobny jest w Poznaniu na Osiedlu Wichrowe Wzgórze.Jest to lepsze rozwiazanie niż obecne.
28-01-2011 17:04:42
Bazyli
Ten kontener na szalet publiczny - to rzeczywiście dobre miejsce na biuro targowiska! Rewelacja! Jak w tym k ontenerze mają być myte narzędzia typy : łyzki i chochle, to ja już na pewno żadnej żywności nabieranej taką łyżką nie kupię! To targowisko to przeżytek i dziwię się, że Sanepid, Inspekcja Handlowa je dopuszczają do użytku w kraju UE! Pora na likwidację tego bałaganu! Teraz będą protestować właścieciele piekarni naprzeciwko, sklepu mięsnego widocznego na fotce, i mieszkańcy tej części rynku. I słusznie!
28-01-2011 16:16:29
Bazyli
Brud, brud, brud wokoło. Smród i brud od miesięcy, a nawet lat! I nie chodzi to nawet o toalety, ale wystarczy spojrzeć gdziekolwiek: OHYDNE KONTENERY NA ŚMIECI (wstrętniejsze niż Toy-toye i tak samo cuchnące, a wywyożone dopiero wieczorem (po 23-ciej). Rynek brudny cały dzień, sprzątany dopiero wieczorem, gdy wiatr zwieje śmieci na okoliczne ulice! Czarna od brudu hałda śniegu przy ul. Kącik/ Rynek Ł.12, której nie wywieziono od miesiąca, a która zamienia się w WYWYPISKO ŚMIECI!!! Stragany łatane dziurawymi plandekami jak szmaty, zwisają zewsząd. Woda leci na głowy klientów. To jest wszystko dla Miasta i Pana Prezydenta problemem którego nie chce sie dostrzec. Straż Miejska wogóle nie zagląda (a jak zagląda to tylko nałożyć mandaty kierowcom) a nie widzi BRUDU, BRUDU, BRUDU!
28-01-2011 09:41:09
as
Tak, mily dzien nadejdzie dla mieszkancow okolicznych blokow letnia pora, gdy przy 30 stopniach C fetory z w/w kontenera beda sie wkradac w nosdrza mieszkancow otwierajacych okna
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: