Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: Toaleta będzie na wiosnę? Kupcy zamykają szalet na kłódkę. Na Lejku zamontują słupki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: Toaleta będzie na wiosnę? Kupcy zamykają szalet na kłódkę. Na Lejku zamontują słupki
26-09-2010 01:31   Janusz Ludwiczak
O sprawę toalet i problemach Rynku Łazarskiego pytała podczas wtorkowej sesji radna Lidia Dudziak. Tymczasem na wiosnę otwarta ma zostać toaleta w kamienicy pod numerem 5. Na Lejku Łazarskim natomiast powstać mają słupki uniemożliwiające postój pojazdów w miejscach, gdzie jest największe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym pieszych.

Podczas minionej Sesji Rady Miasta, która odbyła się we wtorek radna Lidia Dudziak aż pięciokrotnie prosiła prezydenta Poznania, Ryszarda Grobelnego o odpowiedź na pytania dotyczące Rynku Łazarskiego.

"Jest brudno i śmierdząco. Toalet jest stanowczo za mało" - mówiła podczas sesji radna Lidia Dudziak, która stwierdziła też, że Sanepid nie powinien dopuścić na Rynku Łazarskim funkcji handlowych.

Radna Lidia Dudziak zwróciła także uwagę na fakt braku dostępu do wody. Parę tygodni temu spółka Targowiska zlikwidowała kran z wodą, który znajdował się na Rynku Łazarskim, przy wylocie z ul. Małeckiego.

Kupcy i mieszkańcy odwiedzający łazarski targ mają do dyspozycji tylko dwie przenoście toi-toje, których stan sanitarny pozostawia wiele do życzenia. W dodatku jeden z szaletów zawłaszczyli sobie kupcy. Przenośna toi-toja została zabezpieczona kłódką, do której klucz posiada jeden z handlarzy.

Tymczasem na wiosnę ma powstać szalet w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5.
Obecnie czekamy na orzeczenie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego od decyzji o zmianie sposobu użytkowania lokalu przy Rynku Łazarskim 5 wydanej przez Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania odwołało się Stowarzyszenie Właścicieli "Mój Dom". WUiA odwołanie uznał za bezzasadne, ale obowiązujące przepisy uzależniają kwestię uprawomocnienia się decyzji od wydania w tej sprawie orzeczenia przez SKO. Przekazanie akt do SKO miało miejsce w kwietniu br. Wystąpiliśmy do SKO z prośbą o potraktowanie sprawy jako priorytetowej ze względu na interes publiczny. Wg uzyskanych telefonicznie informacji orzeczenie ma zostać wydane prawdopodobnie w ciągu najbliższego miesiąca. Pozwoli to na kontynuowanie procesu budowlanego. Jeżeli nie będzie dalszych przeszkód formalnych, zakładamy, że toaleta zostanie otwarta najpóźniej na wiosnę przyszłego roku - pisze w mailu do naszej redakcji Maciej Dźwig, dyrektor zakładu Usługi Komunalne.

Poprawić ma się też sytuacja pieszych na Lejku Łazarskim.
Jak zapewnił nas w przesłanym mailu Tomasz Staniszewski, Naczelnik Wydziału Zachód Straży Miejskiej:
Straż Miejska zwróci się do Zarządu Dróg Miejskich o montaż słupków uniemożliwiających postój pojazdów w miejscach, gdzie powoduje on największe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym pieszych oraz o zmianę oznakowania od ul. Małeckiego.
Strażnicy podejmują czynności wobec nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na odcinku „lejka”, znajdującym się przy ul. Małeckiego.
W przesłanym mailu czytamy także:
Na odcinku "lejka", prowadzącym od ul. Głogowskiej w dół znaki drogowe dopuszczają parkowanie pojazdów. Od ul. Głogowskiej na "lejek" nie ma żadnego przejścia dla pieszych. Przejścia takie znajdują się dopiero w dole ul. Rynek Łazarski, przy ul. Małeckiego. Trudno więc przypuścić, aby zarządca drogi, wyznaczając miejsca do postoju pojazdów w górnej części "lejka" dopuszczał tam jednocześnie ruch pieszych, skoro i tak pieszy nie jest w stanie wydostać się na żadną z przyległych ulic.


R E K L A M A

Komentarze (6)

29-09-2010 22:09:35
Sławek
Ze zdaniem władzy w postaci Pan Wojciecha Wośkowiaka możesz zapoznać się na facebookowym wydaniu portalu łazarskiego. Pan prezydent też wtrącił swoje trzy grosze http://www.lazarz.pl/?menu=2&NR=1743. Moim zdaniem najwyższy czas na zmiany.
28-09-2010 01:16:53
iwec
A może ktoś zająłby się w końcu samochodami "wielkich panów", którzy muszą zaparkować sobie na samym szczycie, tuż pod światłami przy ulicy Głogowskiej? Czasem nie sposób tam nawrócić, bo samochody stoją niemal w całej szerokości ulicy. Przypomnę tylko, że zastawianie przejazdu jest wykroczeniem, karanym z urzędu, wg postanowień kodeksu o ruchu drogowym. Może... te samochody skierować na przejście dla pieszych? Jeśli już łamią prawo, to dlaczego nie pójść po bandzie? A co do przejścia od strony Lodowej na drugą stronę....brak możliwości - to po co to przejście? Pełno zastawionych samochodów! i na dodatek brak zebry, by przejść przez ulicę! Przejście bliżej Głogowskiej bez sensu, nie ma przejścia dla pieszych, więc czemu ma służyć? Wkurza mnie to, bo akurat tak się składa, że przy TYM FYRTLU MIESZKAM.... i co z tym ZROBICIE, SZANOWNA WŁADZO?
27-09-2010 11:57:39
Sławek
Uff, bo już myślałem że uchwałą, że będą Stragany Drive. Ale i tak uwierzę dopiero jak zobaczę. Jak to wizja wyborów aktywizuje. Ale jak to się głosowało w 2009, podejmując decyzję o tym, że zrobi się komuś publiczną toaletę za sąsiada to nie wspomina się słowem. Za BIP: "W budżecie na 2009 przeznaczyliśmy na ten cel 1.476.750 złotych. Sprawozdanie za I półrocze 2009 Zaplanowane środki są niewystarczające na budowę nowej podziemnej toalety. W związku z powyższym wskazano lokal o pow. 100 m2 w pobliżu Rynku Łazarskiego.Sprawozdanie za 2009 r. Środki w wysokości 1.474.478,71 zł wykorzystano na rewitalizację lejka, który zyskał nowe bazaltowe chodniki i ozdobne ogrodzenie wokół nasadzonej zieleni - wyburzono starą zniszczoną przedwojenną toaletę i nie przystający do charakteru tego miejsca pawilon handlowy. Adaptacja nowej toalety w miejskiej kamienicy przy Rynku Łazarskim rozpocznie się z momentem uprawomocnienia się wymaganych prawem decyzji. Tyle tych wydziałów, spółek córek matek, że zapomina się o komunikacji z mieszkańce, stawiając się go często przed faktem dokonanym. A się będzie burzył to zrobi się z niego oszołoma co jest przeciw rozwojowi, w końcu rada miasta wie lepiej co dobre, bez konsultacji.
26-09-2010 14:09:26
wolf
Przydałoby się dodatkowe przejście dla pieszych w górnej części Lejka, teraz piesi przechodzą nielegalnie kiedy idą od strony Dmowskiego i chcą szybciej dostać się na ulicę Głogowską. Miejmy nadzieję że słupki szybko staną i będą pasować do ogrodzenia, a nie jakieś żółte czy zielone.
26-09-2010 13:51:27
kaśka
świetne te zdjecia z góry, widać cały lejek
26-09-2010 12:40:05
kupiec
Trzymamy za słowo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: