Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 będzie toaleta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 będzie toaleta
23-06-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy kamienicy pod numerem 5 przy Rynku Łazarskim będą musieli pogodzić się, że w ich budynku powstanie publiczna toaleta.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu na początku przyszłego roku spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny.

Od trzech lat mówiło się, że na parterze kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 powstać ma toaleta publiczna. Przeciwni temu byli mieszkańcy, którzy odwoływali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ostatecznie jednak sprawę przegrali w sądzie.

Wyrok sądu jest prawomocny. Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego również jest na korzyść miasta - tłumaczy Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Toaleta w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ma powstać jeszcze w tym roku. Będą tam mieścić się również prysznice.

Jak otrzymamy prawomocne pozwolenie na budowę to ogłosimy przetarg. W tym roku szalet na pewno by powstał - dodaje dyrektor Maciej Dźwig.

Budowa toalety ma kosztować ok. pół miliona złotych.


R E K L A M A

Komentarze (1)

27-06-2012 21:40:12
Hania
Wspolczuje mieszkancom tej kamienicy, ruch tam bedzie niesamowity i smrody tez. To jest dla mnie niezrozumiale, mieszkancy przegrali sprawe ale czy pan sedzia, ktory wydal taki wyrok pomyslal co by zrobil gdyby pod jego mieszkaniem lub obok byla publiczna toaleta ? Napewno by sie nie zgodzil ani nikt z tych, ktorzy mieli taki fatalny pomysl. Ja bym robila apelacje wyzej. Popieram mieszkancow, oni naprawde jedyni wiedza co ich czeka bo urzednicy nie maja pojecia ani ich to nie obchodzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: