Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 będzie toaleta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 będzie toaleta
23-06-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy kamienicy pod numerem 5 przy Rynku Łazarskim będą musieli pogodzić się, że w ich budynku powstanie publiczna toaleta.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu na początku przyszłego roku spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny.

Od trzech lat mówiło się, że na parterze kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 powstać ma toaleta publiczna. Przeciwni temu byli mieszkańcy, którzy odwoływali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ostatecznie jednak sprawę przegrali w sądzie.

Wyrok sądu jest prawomocny. Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego również jest na korzyść miasta - tłumaczy Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Toaleta w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ma powstać jeszcze w tym roku. Będą tam mieścić się również prysznice.

Jak otrzymamy prawomocne pozwolenie na budowę to ogłosimy przetarg. W tym roku szalet na pewno by powstał - dodaje dyrektor Maciej Dźwig.

Budowa toalety ma kosztować ok. pół miliona złotych.


Komentarze (1)

27-06-2012 21:40:12
Hania
Wspolczuje mieszkancom tej kamienicy, ruch tam bedzie niesamowity i smrody tez. To jest dla mnie niezrozumiale, mieszkancy przegrali sprawe ale czy pan sedzia, ktory wydal taki wyrok pomyslal co by zrobil gdyby pod jego mieszkaniem lub obok byla publiczna toaleta ? Napewno by sie nie zgodzil ani nikt z tych, ktorzy mieli taki fatalny pomysl. Ja bym robila apelacje wyzej. Popieram mieszkancow, oni naprawde jedyni wiedza co ich czeka bo urzednicy nie maja pojecia ani ich to nie obchodzi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: