Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jan A.P. Kaczmarek chciałby zburzyć Arenę, której budowa rozpoczęła się 40 lat temu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jan A.P. Kaczmarek chciałby zburzyć Arenę, której budowa rozpoczęła się 40 lat temu
07-03-2012 15:04   Janusz Ludwiczak
Laureat Oskara i kompozytor Jan A.P. Kaczmarek uważa, że czas świetności Areny minął i budynek znajdujący się w Parku Kasprowicza powinien zostać wyburzony.

"Arena pełniła w mieście bardzo ważną funkcję. Byliśmy z niej dumni i była wspaniała, ale jej czas minął. Jest do budynek stary, którego nie da się tanim kosztem ani naprawić, ani unowocześnić. Miasto rozbierając arenę mogłoby w tym stworzyć miejsce, którego bardzo potrzebuje. Miejsce jest genialne, bardzo dobrze położone. Można by zbudować tam coś, co zapiera dech w piersiach" - powiedział we wtorek na antenie Radia Merkury Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oskara za muzykę do filmu "Marzyciel" i organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk.

Czy Arena największe lata świetności ma już za sobą? Jej budowa rozpoczęła dokładnie 40 lat temu, w lipcu 1972 roku, a oficjalne otwarcie miało miejsce 28 czerwca 1974 roku.

O remoncie Areny lub budowie nowej hali mówiło się wielokrotnie. Niestety jak zawsze brakowało pieniędzy. W czerwcu zeszłego roku pytaliśmy prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego: Co z remontem hali Arena? Rosną nam konkurenci. Duże hale sportowo-widowiskowe powstały w Gdańsku, Łodzi i Bydgoszczy. Za chwilę będzie budowana dosyć duża hala w Krakowie.
To sympatycznie. Cieszę się, że w Polsce powstają tego typu hale. Natomiast Poznań nie ma na najbliższe lata projektowanej dużej hali sportowej. Mamy inne przedsięwzięcia inwestycyjne, które realizujemy. Musieliśmy dokonać jakiegoś wyboru. Albo drogi i tramwaje, albo hala - odpowiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Arena może pomieścić 4200 widzów, a przy dostawieniu dodatkowych krzeseł na środku hali do 6 tysięcy osób. W porównaniu do innych miast nie wygląda to najlepiej. Oddana do użytku w październiku 2002 roku hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka w Bydgoszczy może pomieścić do 8 tysięcy widzów, natomiast hala Atlas Arena w Łodzi przynajmniej 10 049. Największą halą widowiskowo-sportową w Polsce jest obecnie Ergo Arena na pograniczu Sopotu i Gdańska. Hala została otwarta w sierpniu 2010 roku i znajduje się w niej łącznie 11 409 miejsc siedzących z możliwością poszerzenia do 15 tysięcy miejsc.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: