Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla rozmawiała z policją i POSiR-em o Parku Kasprowicza, który jest rozjeżdżany przez auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla rozmawiała z policją i POSiR-em o Parku Kasprowicza, który jest rozjeżdżany przez auta
01-03-2012 00:49   Janusz Ludwiczak
Podczas Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego radni Osiedla Św. Łazarz rozmawiali z Policją, Straż Miejską i dyrektorem POSiR o Parku Kasprowicza, który jest rozjeżdżany przez samochody.

Po raz pierwszy Radni Osiedla Święty Łazarz rozmawiali z policją o poprawie bezpieczeństwa w Parku Kasprowicza na początku listopada. Od kiedy rozpoczął się remont Ronda Jeziorańskiego nie ma dnia, by alejkami Parku Kasprowicza nie przejeżdżały samochody. Kierowcy omijają w ten sposób remontowane Rondo Jeziorańskiego i zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego.

W środę radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Św. Łazarz zaprosili na spotkanie przedstawicieli Komisariatu Policji Poznań-Grunwald, Straży Miejskiej oraz dyrektora POSiR. W trakcie posiedzenia pojawiły się różne propozycje zamknięcia Parku Kasprowicza dla kierowców, którzy rozjeżdżają alejki parku i skracają sobie dojazd od skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Sczanieckiej do ulicy Reymonta.

POSiR rozważa ustawienie elementów małej architektury, które uniemożliwią wjazd kierowców na teren Parku Kasprowicza.

Radny Piotr Pałgan zaproponował też ustawienie szlabanu od strony ulicy Reymonta, co spowodowałoby zablokowanie ruchu samochodów. Z kolei radny Wojciech Wośkowiak sugerował, że dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie kamer, które mogłyby zostać podłączone do istniejącego systemu monitoringu m.in. w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

W trakcie spotkania radni wraz z przedstawicielem Straży Miejskiej i Policji zastanawiali się nad poprawą bezpieczeństwa na terenie placu zabaw od strony Przedszkola nr 32. Docelowo plac zabaw ma być przeniesiony na teren obok siłowni na wolnym powietrzu znajdującej się w pobliżu pływalni letniej.

Na koniec posiedzenia radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego poruszyli problem parkujących samochodów na Lejku Łazarskim. Ich kierowcy często blokują chodniki, dlatego radny Wojciech Wośkowiak zasugerował poszerzenie chodnika, zaś radna Maria Łazarz pytała się Straż Miejską o możliwość zwiększenia liczby patroli w tym miejscu. Przedstawiciel Straży Miejskiej zapewnił, że od marca kierowcy nie będą czuć się bezkarni.

Na posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przybyła również jedna z mieszkanek ul. Matejki, która poruszyła problem niebezpiecznej młodzieży stojącej pod bramami kamienic przy ul. Niegolewskich.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Chociaż ze środowej komisji problemowej rady osiedla redakcja lazarz.pl nie została wyproszona to jednak nieżyczliwość i dystans manifestowane w stosunku do mnie przez niektórych radnych źle rokuje w sprawie dalszej współpracy. Może radni jednak zrozumieją, że dobra współpraca z mediami jest warunkiem demokracji, a mieszkańcy mają prawo do pełnej wiedzy o działaniach rady osiedla.


Komentarze (5)

09-03-2012 14:29:26
Łukasz Prymas
Są podjęte kroki w tym zakresie, zmniejszenia uciążliwości nielegalnego przejeżdżania samochodów przez Park Kasprowicza. Ma być założony szlaban od ul. Reymonta, wjazd tylko za okazaniem wydanym przez miasto pozwoleniem, nowe nasadzenia i głazy narzutowe w miejscach, które są najbardziej narażone na skracanie sobie przez kierowców wyjazdów. Policja i SM również zasugerowała, iż każdy mieszkaniec, widząc nielegalnie jadącego przez Arenę kierowcę, może zrobić choćby 2 zdjęcia samochodu wraz z rejestracją i zgłosić się z takim materiałem dowodowym na komisariat policji (choćby przy ul Rycerskiej) i złożyć zawiadomienie. Policja z takim materiałem, ustala adres kierowcy i wysyła mandat w wysokości do 500 zł. W przypadku nie przyjęcia mandatu, sprawa kierowana jest do sądu. Zapraszam mieszkańców malkontentów do pomocy w rozwiązaniu tego problemu. Środki są, tylko trochę zaangażowania, radni nie mogą wykryć wszystkich takich przypadków a przy współpracy mieszkańców, bardzo szybko można ten problem zlikwidować ew. zmniejszyć jego skalę w zdecydowany sposób.
03-03-2012 11:02:43
Sławek
Czy RO ma odpowiednią osobowość prawną by w imieniu mieszkańców, którzy co chwila muszą dokładać by naprawić coś zniszczonego przez auto pozwać takiego delikwenta i zmusić go do naprawienia szkody? Zaraz idę na zakupy i sprawdzę czy od 3 lat podejście SM faktycznie się zmieniło, bo ostatnio Pan Piwecki informował, że jak auto parkuje na chodniku tak, że trzeba wejść na jezdnię to załadują je na lawetę. A na wysokości Lodowej, na lejki takich delikwentów jest pełno.
01-03-2012 21:06:19
Pałgan Piotr
Szanowny Panie morlock szlabany (wg Pana idiotyczne szlabany) mogą zapobiec nieszczęściu do którego może dojść na terenie,, ARENY " i nie rozumiem dlaczego zamiast poprzeć ten pomysł tak go krytykuje chyba że sam Pan korzysta z ze skrótu i jest jednym z wielu którzy rozjeżdżają Park Kasprowicza.
01-03-2012 18:08:44
Poznaniak
Oj same znajome twarze ... ale czy coś uradzili.... :-)))) No jak widać zebranie było krótkie bo kawa w plastyku im nie smakuje
01-03-2012 16:14:42
morlock
To co "radni" (sami naruszający przepisy) proponują dla "dobra" naszego Osiedla zdają się teraz drugorzędne (np.idiotyczne szlabany pana Pałgana). Przypominam że nikt nie odpowiedział na fakt zmiany wartości wykonanej pracy związanej z naprawą chodników na ul. Matejki. To że jakaś babsztyl (Admin-to nie inwektywa a stwierdzenie faktu) spowodował że ewidentnie niebezpieczny chodnik przy parafii Św.Anny na ul. Matejki został uznany za "nietykalny (a był obięty kosztorysem napraw) bo historyczny" i jako taki został wyłączony z "naprawy" podczas gdy umowa została podpisana na całość robót nie znaczy że ZDM - odpowiedzialny za renowacje nie może jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: Czy za pracę została skasowana pełna kwota zgodna z podpisaną umową? A jeśli tak dlaczego nie został niebezpieczny dla przechodniów naprawiony przykościelny chodnik. Ponoć w necie nic nie ginie więc gdy nogę złamię dzięki pani od bzdurnych bajań o histerii chodników to mogę ją pozwać z paragrafu o stwarzaniu niebezpiecznych zagrożeń?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: