Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz utajniła obrady w sprawie przyszłości szkół! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz utajniła obrady w sprawie przyszłości szkół!
24-02-2012 20:12   Janusz Ludwiczak
W piątek popołudniu miała odbyć się Komisja Oświaty Rady Osiedla Św. Łazarz, podczas której miały być omawiane kwestie obwodów i rejonów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Spotkanie to odbyło się jednak przy zamkniętych drzwiach. Przewodniczący Komisji Oświaty postanowił poprowadzić obrady w trybie niejawnym.

Podczas posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury radni osiedlowi mieli omawiać kwestie dotycząca nowych obwodów i rejonów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Niestety nie możemy Państwu przekazać relacji z prac Rady Osiedla Św. Łazarz, gdyż portal lazarz.pl został wyproszony z obrad. Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury postanowił przeprowadzić obrady za zamkniętymi drzwiami.

Muszę niestety pana wyprosić. Obrady są niejawne. Otrzymaliśmy ważne informacje z Wydziału Oświaty i musimy je omówić - powiedział Lech Sadowski, przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Osiedla Św. Łazarz, który jest również dyrektorem Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych (Gimnazjum nr 33 i XXXIII LO).

Spotkanie było tajne dlatego, że najpierw ma komisja i rada wypracować stanowisko, a później dopiero przekazać je w sposób oficjalny. Do 7 marca rada ma przyjąć uchwałę w tej kwestii - dodaje Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W środę ma odbyć się tym razem posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, w trakcie którego radni Osiedla Św. Łazarz mają z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej, Straży Miejskiej i POSiR-u rozmawiać o Parku Kasprowicza, który jest rozjeżdżany przez samochody. Pytanie, czy również posiedzenie to zostanie utajnione, a redaktor portalu lazarz.pl wyproszony z sali.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jednym z tematów spotkania było zwiększenie obwodu Gimnazjum nr 33 na część Grunwaldu, w miejsce likwidowanego Gimnazjum nr 57 przy ul. Sierakowskiej. Według naszych informacji zasięg Gimnazjum nr 33 miałby obejmować teren aż do ulicy Grochowskiej.

KOMENTARZ OD REDAKCJI
Drodzy Państwo Radni, Panie Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury szczególnie. Zostaliście Państwo wybrani przez mieszkańców, czyli wyborców, którzy na Was głosowali. Często się określa, że rada osiedla jest przedstawicielem głosu mieszkańców. Chciałbym przypomnieć, że posiedzenia komisji oraz obrady sesji są spotkaniami oficjalnymi otwartymi, na które mogą przyjść również mieszkańcy. Skoro mieszkańcy mogą uczestniczyć chociażby w posiedzeniach sesji Rady Miasta Poznania, dlaczego Wy, Drodzy Radni Osiedlowi robicie sobie prywatny folwark i utajniacie informacje, które dotyczą nas, mieszkańców, uczniów i rodziców gimnazjów, nie tylko z Łazarza. Na szczęście kolejne wybory już za trzy lata, wtedy ocenią Was Łazarzanie.


Komentarze (38)

26-02-2012 19:44:51
Komornicki
Kto utajnia zebranie ma coś do ukrycia. Pytanie co? Przypomina mi to lata 60- te za wczesnego Gomułki, ale wtedy chyba więcej demokracji było. Na tych z PZPR glosowało na pewno więcej jak 4% ludności !!
26-02-2012 17:24:26
REDAKCJA
@M.Łazarz: Droga Pani Mario Łazarz. Jeden z Państwa radnych sam poinformował mnie, że w piątek o godz. 17:00 odbędzie się Komisja Oświaty i Kultury, na której będą omawiane kwestie szkół. Inaczej nie pojawiałbym się na Państwa spotkaniu. Do tej pory nie było problemów z uczestniczeniem w Państwa zebraniach, nie rozumiem więc dlaczego nagle temat dotyczący szkół był "niejawny". Niestety nie mogę się z Panią zgodzić. Nigdy nie kontaktowałem się z Państwem 24 godziny na dobę, zwłaszcza w godzinach nocnych. Gdybyście Państwo mieli swojego rzecznika wtedy również współpraca wyglądałby inaczej. Niestety nie informowaliście Państwo zawsze o posiedzeniach komisji czy sesjach. Zapewniam również, że portal nie służy do promocji mojego nazwiska, ale jak Pani wie jestem dziennikarzem i moim obowiązkiem jest przekazywanie informacji. Szkoda, że informowanie o pracy Rady Osiedla Św. Łazarz odbierają Państwo bezpośrednio jako atak na Radę i Państwa Radnych. Podobnie jak dziennikarze mediów poznańskich mają prawo uczestniczyć w posiedzeniach komisji Rady Miasta Poznania i sesji Rady Miasta Poznania, tak samo mieszkańcy i media mają prawo uczestniczyć w zebraniach rady osiedla. Wszystkich zebraniach. Pozdrawiam.
26-02-2012 16:38:21
M.Łazarz
Przykro mi że muszę uświadamiać pełnoletniego obywatela m.Poznania.Obwody szkolne prawie zawsze nie pokrywają się z terenem osiedla ,bo to jest niemożliwe w przypadku funkcjonowania kilku szkół na osiedlu..Jako przykład podam że do szkoły podstawowej nr 90 /nie na terenie osiedla /obwód szkolny to teren osiedla Św.Łazarz.Widzę że te problemy i współpraca z 8 przedszkolami,4 szkołami podstawowymi , 3 gimnazjami i 5 szkołami średnimi tak jak w naszym przypadku to dla innych Rad może być wyzwanie.Pozdrawiam w niedzielne popołudnie.
26-02-2012 16:02:44
radny osiedlowy
"przypominam że Łazarz to także Grunwald i od przeszło 110 lat w granicach miasta" No i co z tego? Co ma jedno do drugiego? Łazarz to Łazarz, Grunwald to Grunwald. Zaraz sie okaże, że np. radni Dębca będą mogli decydowac o obwodach na Wildzie, a ze Strzeszyna na Jeżycach. O obwodach w obrębie Osiedla Łazarz (Święty w dodatku) możecie decydować. Ale nie macie prawa się wypowiadać co do obwodów na zachód od ulicy Reymonta czy na północ od Bukowskiej. To jest zadanie dla innych. Ciekawe, jak byście się czuli, gdyby np. Górczyn rozdzielał Wasze tereny na południu osiedla na okręgi do Gimnazjum nr 50. PS. Nie jestem radnym z Grunwaldu ani całej tej dzielnicy, tylko z innej. Obserwuję to z zewnątrz i po prostu nie podoba mi się.
26-02-2012 13:05:23
kaśka
Czyżby radzie osiedla nie podobało się, że ktoś ich kontroluje? Szkoda, że radni nie rozumieją, że działają w interesie mieszkańców, a nie otwierają sobie furtkę do rady miasta, prawda? Jak sobie przypominam, nazwisko Maria Łazarz znalazłam na liście w wyborach samorządowych.
26-02-2012 12:22:23
M.Łazarz
Szanowny panie radny podaje pan informacje"W ciągu 30 musi być dostarczony protokół i musi on zawierać, co się działo na komisji"doskonale o tym wiem i nigdzie nie napisałam że tak nie będzie w przypadku obrad Komisji.Kłania się czytanie ze zrozumieniem. "jakim prawem decydujecie o obwodach gimnazjalnych na Grunwaldzie" - przypominam że Łazarz to także Grunwald i od przeszło 110 lat w granicach miasta. Ponadto jeżeli był pan łaskaw zapoznać się z materiałami W.O.to napewno doskonale pan zna poniższe propozycje: - obwód gimnazjum nr 60 - /Jeżyce/ powiększony o tereny Grunwaldu pomiędzy ulicami Przybyszewskiego ,Szamotulska,Bukowska,Marcelińska zamiennie oddaje tereny / głównie Uniwersytetu Medycznego/ -Bukowska,Marcelińska.Polna - obwód gimnazjum nr 33 - powiększony o tereny z Jeżyc /w tym tereny Starego ZOO/- dawny obwód g 61 I to było między innymi tematem roboczego spotkania w piątek,nie chcemy "podbierać" uczniów innym dzielnicom.Chociaż w przypadku terenów Starego ZOO trudno mówić o uczniach,podobnie z terenami Szpitala przy ul.Przybyszewskiego i terenach Uniwersytetu Medycznego.Panie radny z Grunwaldu proszę się nie wstydzići podpisywać wypowiedzi nazwiskiem. Pisząc na tym portalu proszę pamiętać o maksymie: Bądź uroczy dla swoich wrogów, nic ich bardziej nie złości. — Carl Orff
26-02-2012 11:43:45
radny osiedlowy
Pani Mario, posiedzenie komisji Rady osiedla jest spotkaniem formalnym organu publicznego, dlatego jego obrady muszą być jawne. Jeśli w regulaminie nie macie, że można obrady utajnić, to nie można tego robić. W ciągu 30 musi być dostarczony protokół i musi on zawierać, co się działo na komisji. Poza tym ciekawe, jakie to tajne dokumenty dostaliście. Jeśli to co wszyscy na płytach od WO oraz liczbe uczniów w obwodach, to nic tajnego. Wszystkie Osiedla to dostały, niektórzy tez upublicznili żeby dyskutować z mieszkańcami. Poza tym, jako Osiedle chyba macie granice na ulicy Reymonta - jakim prawem decydujecie o obwodach gimnazjalnych na Grunwaldzie? To jest zadanie dla Osiedla Stary Grunwald, a nie dla Was.
26-02-2012 09:30:25
M.Łazarz
Szanowny panie radny osiedlowy jeżeli tak dba pan o jawność dlaczego wstydzi się pan podać nazwisko.Jeżeli dobrze pan przeczyta Regulamin Rady to zauważy pan że nigdzie nie ma zapisu o tym że posiedzenia muszą być jawne. Rada zresztą może powołać komisje,ale wcale nie musi tego robić.Przejrzałam strony Rad Osiedli i na żadnej nie znalazłam informacji o zaproszeniu mediów i mieszkańców na wszystkie podkreślam wszystkie spotkania problemowych komisji roboczych Rady. Nikt nie informuje o roboczych spotkaniach w tak jawny sposób jak to czyniła Rada Osiedla Św. Łazarz na portalu.Był to zresztą znakomity "kąsek"dla p.Ludwiczaka, dostarczaliśmy materiałów do artykułów,ułatwialiśmy pracę, 24 godziny na dobę odbieraliśmy jego telefony,emaile i udzielaliśmy informacji.Jeden raz jak radni chcieli przed otwartym spotkaniem z mieszkańcami w spokoju podyskutować obrażony człowieczek rozpętał burzę w szklance wody.Myślę że nasza otwartość i przychylność dla młodego człowieka który pragnie zaistnieć a nie ma wielu możliwości okazała się dla nas karą.Moja znajoma starsza pani powtarza każdy dobry uczynek trzeba odpokutować,zawsze się z tego śmiałam.Ale teraz myślę że coś w tym jest.Działania p.Ludwiczaka nie służą mieszkańcom osiedla tylko promowaniu własnej osoby.Tak bardzo chce zostać od lat utytułowanym jakimś honorowym wyróżnieniem , może na tej fali uda się wypłynąć.Pomimo wielu lat pracy społecznikowskiej nie tylko dla osiedla zadziwia mnie nienawiść do radnych jaka jest generowana na tym portalu.Odnoszę wrażenie że od kilku lat misją administratora jest zniszczenie Rady,osób którym coś dla Osiedla chce się robić a mieszkańcy Łazarza to tylko środek do osiągnięcia celu.Z przykrością piszę te słowa ale wtedy kiedy debata publiczna osiąga poziom wypowiedzi Radnego do wiceprezydenta ,a p.Ludwiczak zaczyna się wpisywać w ten scenariusz uważam za swój obowiązek reakcję na zmanipulowane wypowiedzi./między innymi cytowana wypowiedz p.Sadowskiego brzmiała inaczej,nie mamy zamiaru rozszerząć obwodu szkoły w tam zakresie jak podaje portal ..../Na niedzielny poranek wystarczy.
26-02-2012 03:20:22
Łukasz Prymas
Chciałem zauważyć, iż mam 1 brata, i nikt z niżej wymienionych nawet nie wchodzi w skład mojej rodziny. Chciałbym dodać, że nie znam nawet osobiście żadnego z niżej wymienionych urzędników. Więc w całej rozciągłości komentarz jest kłamliwy i jeśli uda mi się ustalić personalia danej osoby, oddam sprawę do sądu...nie pozwolę na szkalowanie nazwy swojego nazwiska. A co do ilości osób biorących udział w wyborach. Każdy ma możliwość zagłosowania na swojego przedstawiciela...czemu tak mało osób bierze w nim udział? Myślę, że to pytanie retoryczne i pozostawię bez komentarza....
26-02-2012 01:05:58
radny osiedlowy
Jestem radnym jednego z osiedli w Poznaniu. Jestem oburzony postawą radnych z Łazarza. Gdyby znali przepisy, to utajnić można jedynie posiedzenia całej rady osiedla - sesje. Posiedzenia komisji muszą być jawne, musi być z nich sporządzony protokół i dostarczony do WWJP w ciągu 30 dni. Tak więc czekamy i zobaczmy co tam się działo :) Swoją drogą, z prywatnego folwarku p. Wośkowiaka śmieją się niemal wszyscy w Poznaniu. Takie same jaja są na Górczynie, Antoninku i Winiarach.
25-02-2012 21:39:35
piter
Najlepszym sposobem na uniknięcie oskarżeń o jakieś powiązania jest JAWNOŚĆ. Ludzie, którzy nie mają nic do ukrycia nie chowają się za zamkniętymi drzwiami. Krytyka niejasnych interesów dotyczy w pierwszej kolejności p. Sadowskiego. W tej sprawie nie powinien wogóle zabierać głosu, bo jest jako dyrektor szkoły wprost zainteresowanym wynikiem zmian w podjęciu których ma uczestniczyć. Jak ktoś nie widzi tu niestosowności i braku zwykłej przyzwoitości, powinien czym prędzej zająć się inną pracą bo do służby publicznej zupełnie sie nie nadaje. A dla mieszkańców Lazarza na przyszłość nauczka - idzcie na następne wybory bo znów 4% wybierze wam klikę, która w waszym imieniu będzie podejmować decyzje obłudnie się powołując na wasz mandat.
25-02-2012 21:00:43
M.Łazarz
Najbardziej to jestem powiązana od 3 lat emeryturą z ZUS. Wg opinii internauty radnym powinien zostać bezrobotny,każda wykonywana praca będzie świadczyć o jakiś układach i powiązaniach.Muszę zastanowić się także nad aspektem posiadania nazwiska Łazarz,bo przecież mam "prywatny interes" jako Łazarz w remontowaniu" mojego" Łazarza z państwowych pieniędzy. Jak już za publiczne środki zrewitalizuję teren Łazarza to pewnie wystąpię do Rady Miasta o zapłatę czynszu . "Ci, co wszędzie widzą i węszą grzech, mają chore dusze. " -C.R.Zafon Życzę wszystkim tropiącym spiski uleczenia duszy.
25-02-2012 18:28:50
zibi
Panie Prymas/brat Prymasa od Euro, a trzeci brat pracuje równiez w Urzedzie Miasta/jakim prawem utajnia Pan obrady komisji, czy komisji roboczych? Gdyby takie postępowanie było zgodne z prawem ,to nie moglibysmy byc dzisiaj na komisji Oświaty w Radzie Miasta. To jest skandal radni osiedlowi wybrani przez 4% mieszkańców uzurpują sobie prawo do decycowania w ukryciu o obwodach placówek oświatowych. W radzie osiedla nie tylko Sadowski jest powiazany z oświata ale i przewodniczaca Zarządu Maria Łazarz,to jest wielki skandal a pozostali radni nie maja ambicji i wszystko akceptuja co cwaniacy proponuja żenada.
25-02-2012 14:02:36
Łukasz Prymas
Za Panem Radnym Brojewskim: "Informacje i wypracowane stanowiska Rady zawsze są Państwu udostępniane - protokoły z zebrań, uchwały, stanowiska, lista obecności. Nie rozumiem Państwa rozgoryczenia.. Musimy pamiętać, że wszystkie informacje przekazywane mieszkańcom muszą trafić do Państwa w cywilizowany sposób - Komisja musi przeanalizować dokumenty i wypracować stanowisko by później swoje zdanie przekazać dalej do Rady, która ostatecznie podejmuje wszystkie wiążące decyzje - ponieważ to Rada ma ostateczny głos w sprawie a nie Komisja!" Wszystko będzie zatem przekazane opinii publicznej, nikt nie chce niczego ukrywać.
25-02-2012 13:35:00
robert
Tak naprawdę nie chodzi tu o wyrzucanie kogokolwiek, tylko o styl działania przedstawicieli mieszkańców. To, że ktoś ma do czegoś prawo (poufność obrad) nie oznacza, że robienie tego jest przyzwoite. Zwłaszcza gdy dotyczy tak drażliwego tematu jakim jest likwidacja szkół. To budzi niezdrowe emocje i zadaniem radnych jest uspokajanie nastrojów a nie ich podgrzewanie. Jeśli już sama dyskusja nad propozycjami nie bedzie jawna, to po co demokracja. Niech prezydent wyda zarządzenie a ludzie pokornie to poprą bo dowiedzą sie o planach jak już będzie za późno na jakąkolwiek reakcję. To jest marzenie urzędników w każdym systemie, ale nie po to wybieramy radnych by chodzili na pasku władzy wykonawczej. Poufna to może być strategia obronna państwa a nie rejonizacja szkół. Ludzie mają prawo wiedzieć kto z ich przedstawicieli jak głosował, jakie ma argumenty. A jak nie chce o tym publicznie mówić to niech sie potem nie dziwi, że padają oskarżenia o polityczną korupcję, działanie dla własnych korzyści czy sprzyjanie swoim.
25-02-2012 12:57:21
morlock
@ tomasz brojewski.Szanowny panie jak wnioskuję z pańskiego postu jesteś pan na bakier z konstytucją. A obrażając właściciela i współużytkowników tego portalu, cytuję...to nic innego jak przejaw małostkowości... dał pan tylko dowód na to że urząd cenzury działa i ma się dobrze. To że transparentność obrad winna być jasna ( jak d... od, hmm, powiedzmy wydalania) rozumie się samo przez się. Utajnianie niewygodnych dla mieszkańców obrad ( i to na tak miernym szczeblu) jasno wskazuje co "radni" myślą o swoich wyborcach. Nie pozdrawiam, obłuda jest mi obca.
25-02-2012 12:03:57
Sławek
W sumie frekwencja na terenie Osiedla Święty Łazarz wyniosła 4,05% (na 29 805 uprawnionych do głosowania do urn poszło 1207 wyborców) - http://www.lazarz.pl/?menu=2&NR=2482 o czymś to świadczy. Bractwo wzajemnej adoracji, nie ma się potem co dziwić, że p.W.Wośkowiak jest radnym miejskim i przewodniczącym osiedlowej rady, a p.L.Sadowski dyrektorem gimnazjum 33 i przewodniczącym komisji oświaty. Zastanawiam się, czy rada osiedla zamierzała w ogóle skonsultować z mieszkańcami projekt reformy szkół?
25-02-2012 11:26:05
M.Łazarz
Nareszcie rzetelna,merytoryczna wypowiedź. Pana J.Ludwiczaka nikt nie wyrzucił z posiedzenia Rady Osiedla,poproszono go o opuszczenie obrad roboczej komisji która miała między innymi wypracować swoje stanowisko dotyczące zmiany obwodów gimnazjów.Zmiana obwodów szkół podyktowana jest likwidacją Gimnazjum nr 57 i koniecznością nowego przydziału ulic do okolicznych gimnazjów.Nikt nie dyskutował o likwidacji jakielkowiek szkoły.Z opracowaną przez Wydział Oświaty i Komisję propozycją obwodów zostanie zapoznana w miesiącu marcu Rada Osiedla i dopiero ona opracuje ostateczne stanowisko.Taka dezinformacja działa na szkodę mieszkańców,ale wydaje mnie się że rzetelność i bezstronność portalu nie jest jego domeną.
25-02-2012 10:25:27
tomasz brojewski
Szanowni Państwo, zgodnie ze Statutem Osiedla, Rada ma prawo wyłączyć z jawności posiedzenia swoich organów! W myśl zasady dura lex, sed lex dyskusja staje się naprawdę bezcelowa... Informacje i wypracowane stanowiska Rady zawsze są Państwu udostępniane - protokoły z zebrań, uchwały, stanowiska, lista obecności. Nie rozumiem Państwa rozgoryczenia.. Musimy pamiętać, że wszystkie informacje przekazywane mieszkańcom muszą trafić do Państwa w cywilizowany sposób - Komisja musi przeanalizować dokumenty i wypracować stanowisko by później swoje zdanie przekazać dalej do Rady, która ostatecznie podejmuje wszystkie wiążące decyzje - ponieważ to Rada ma ostateczny głos w sprawie a nie Komisja! Komentarze które czytam to nic innego jak przejaw małostkowości i ignorancji a także braku podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu w cywilizowanym świecie.
25-02-2012 09:28:54
henryk Urbanowicz
Zapamiętamy to panie Prymas, Wośkowiak i inni. Wybory już niedługo. Jakie dokumenty mogą być tajne w sprawie publicznych szkół????? ;-)) Chodzi o to by likwidować szkoły bez wiedzy mieszkańców. Żeby się dowiedzieli w ostatniej chwili , jak na działanie bedzie za późno. Ponadto pan Wośkowiak to wtyka prezydenta Grobelnego do spec. zadań. Przecież całą radą osiedla Św. Łazarz on kręci. Wybory do rady miasta już za ponad dwa lata , pogonimy was gdzie pieprz rośnie.
25-02-2012 08:03:50
poznaniAnka
Jak sobie radni założą prywatną radę osiedla, wtedy mogą utajniać sobie co ze chcą. Co to znaczy obrady są niejawne? Dokumenty otrzymywane od Wydziału Oświaty są publiczne, no ale jeśli już ktoś zaczyna uprawiać zawód "polityk" na szczeblu lokalnym to czego się spodziewać.
25-02-2012 00:34:36
Patryk Kortylewski
Po 1 łatwo jest wypisywać różne, różniste rzeczy nie podpisując się. Jak bardzo można poczuć się bezkarnym w takim momencie? Jak łatwo wypisać tysiące słów bez zważania na to co się pisze. Po 2 Każda rada osiedlowa i nie tylko działa zgodnie (przynajmniej powinna) z określonym dla niej statutem (które są ogólnodostępne dla wszystkich np na stronie poznania) Serdecznie zapraszam wszystkich, mieszkańców i nie tylko do uważnego przeczytania ich dzięki czemu wszelkie wątpliwości zaraz znikną po3 według prognoz dla miasta Poznania w 2017 będzie brakowało miejsc dla dzieci w szkołach... jaka zatem logika w obecnym zamykaniu? kryteria jakie wybrało miasto? Trzeba zrobić cięcia i "królestwo dla tego który powie ile i gdzie ciąć" Budynki po likwidowanych placówkach prawdopodobnie przejdą w ręce organizacji pozarządowych.. Im będzie się opłacało to przejąć? Z jakiegoś powodu tak... Bo będą potrafili tym dobrze zarządzać.. czyli jak się chce to można... po4 władza jaką ma rada osiedla w skali Państwa a nawet miasta jest tak niska jak sama jej nazwa... Rada osiedla jest jednostką doradczą i tylko doradczą.. i w wielu sytuacjach choćby ci radni osiedlowi bardzo by chcieli to i tak nic nie wskórają...bo nie mają takiej mocy.. po5 im więcej kontaktów miedzy rada osiedla a rada miasta tym lepiej (czy w taki sposób...nie wiem...lepszy taki niż żaden) po6 abstrahując od łazarza... gdyby Pan Premier przed podjęciem decyzji rozmawiał z dziennikarzami, z obywatelami itd i stosował się do głosy społeczeństwa a nie jak ma to obecnie miejsce "róbta co chceta" to żyło by się nam wszystkim o wiele lepiej Morał na koniec.. banalny dla z wielu Was ale z racji że każdy Was jest inny i coś innego wnosi swoją osobą to będzie dość krótko... "Każda moneta ma dwie strony" Bardzo dobrze że są ludzie, którzy interesują się w ogóle czymkolwiek, przy obecnej znieczulicy jaka panuje każda z osób która się tu wypowiedziała coś wniosła..ubolewać jedynie nad tym że jest nas tak mało..nie tym że mamy odmienne zdania (bardzo dobrze że mamy odmienne) Dziękuje
25-02-2012 00:13:46
robert
Sprawa przyszłości szkół budzi emocje i to widać. Tym bardziej należy prowadzić negocjacje przy otwartej kurtynie, bez podejrzeń o nieczyste intencje. Tak jak do radnych należy podejmowanie decyzji w imieniu mieszkańców, tak mieszkańcy mogą i powinni patrzeć radnym na ręce. Nie ma się co obrażać. Demokracji zawsze służy jawność, nigdy zakulisowe rozgrywki.
24-02-2012 23:50:56
p
No cóz gimnazja łazarskie mają się rozwijać kosztem innych osiedli na Grunwaldzie! Skandal i pachnie to zadymą! Oby nie chcieli wojować z Kopernikiem i Górczynem bo temat VIII LO pokazał, że nie warto nic na siłę! 8 mka niech zostanie na Łazarzu np na Jarachowskiego w gimnazjum 53! Jawność ponad wszystko a dyrekcja gimnazjum 33 niech nie snuje mocarstwowych planów. Już widzę jak dzieciaki z Grochowskiej, Ostroroga, Switu itd biegną do gimnazjum przy Arenie przecież tam są inne Gimnazja!
24-02-2012 23:26:46
wyb
Dostali się tacy do rady i będą teraz decydować o reformie szkół. Na szczęście jest jeszcze rada miasta, która podejmuje ostateczną decyzję. opinia rady jest oczywiście opinią rady osiedla nie mieszkańców. tak samo w przypadku strefy kibica w parku kasprowicza.
24-02-2012 23:25:01
Wujcio
żal mi was wszystkich...jakie cyrki odwalacie
24-02-2012 23:01:52
Marian P.
Wydaje mi się, że pan redaktor jest stronniczy. Opisuje własne odczucia zamiast faktów, co wpływa na opinię czytelników. Nie dziwię się, że radni chcą nieraz sami coś omówić, przecież nie można działać stale pod presją mediów. Ogólnie wiadomo, że wszystkie decyzje rady są jawne. Widać, że drugą władzę, obok rady, ma na Łazarzu pan Janusz L.
24-02-2012 23:00:10
Wyspiański
Panie redaktorze gdyby zabrakło panu nicków to proponuję: Głogowski,Niegolewski,Sczaniecka,Kossak,Chełmoński,Chociszewski,Palacz,Śniadecki,Wilson,Małecki,Matejkoi jeszcze trochę nazwisk pozostało. Rada ma prawo utajnić obrady w całości lub w jej części,to jest zgodne z prawem.Myślę że nie chodzi panu o dobro mieszkańców Łazarza tylko o pana urażoną ambicję. Przy słowie pan używam małej litery celowo bo małe są pana komentarze.
24-02-2012 22:47:03
Karwowski
No i doigraliśmy się. Radny z ekipy Grobelnego w radzie Lazarza. Tak jest również w innych dzielnicach. Dlaczego takie typy jak Wośkowiak wybieracie???Chcecie czekać jeszcze 3 lata. To będzie wyrok na kompletna demolkę Lazarza. Wośkowiaka i innych radnych trzeba odwołać wcześniej. Powód jest -działają na szkodę interesów mieszkańcow.!!! Ogromne gratulacje dla portalu łazarz.pl,nie dajcie się,mieszkańcy są z WAMI !!!!
24-02-2012 22:19:49
piter
Ta cała rada to jedno wielkie nieporozumienie. Ma działać w interesie mieszkańców a nie Grobelnego i jego kliki. W atmosferze jaką wytworzyli miejscy urzędnicy wokół likwidacji i łączenia szkół każde utajnianie czegokolwiek rodzi podejrzenia prywaty i nieczystych intencji. Przynajmniej ci radni, którzy aspirują do miana polityków powinni sobie zdawać z tego sprawę więc albo są bezmyslni albo maja w tym interes. Nie nalezy bać się przeciwstawiać głupim pomysłom. A już fakt, że szefem komisji jest dyrektor jednej ze szkół, jest skandaliczny. Powinien od razu być wyłączony z jakielkowiek decyzji ze względu na konflikt interesów.
24-02-2012 22:19:04
Łukasz Prymas
Sesja to sesja, my mówimy o komisji problemowej. dostaliśmy tajne materiały z Urzędu Miasta. Nawet w sejmie są komisje, które utajniają swoje obrady.
24-02-2012 22:12:04
kaśka
Panie Łukaszu, jakoś nie zauważyłam, aby rada miasta utajniała swoje obrady, a pan redaktor jak każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w posiedzeniu.
24-02-2012 22:03:29
Patryk z Jarochowskiego
pewnie komisje w sprawie miasteczka dla kibiców na Arenie też byście chcieli utajnić. przynajmiej wiem kto był za a kto przeciw degradacji parku Kasprowicza.
24-02-2012 21:52:11
Łukasz Prymas
Obrady KOMISJI NIE SESJI, były tajne z powodu dokumentów do użytku wewnętrznego, Pan Redaktor zachował się nieelegancko patrząc Pani przewodniczącej przez ramię w dokumenty do których jako nie Radny nie miał dostępu. Ciekawe czy Pan Prezydent Ryszard Grobelny lub Pan Premier Tusk też omawia wszystkie sprawy przy udziale dziennikarzy? Wątpię...Jak będzie decyzja Rady oczywiście wszystkie materiały zostaną upublicznione. Nie ma obowiązku dopuszczać każdego do prac RO. A co do komentarza odnośnie, środowego spotkania m. in. z policją, nie jest to spotkanie tajne, zapraszamy każdego mieszkańca Łazarza. Są czasem kwestie, które wymagają rozmowy tylko pośród członków komisji, równie dobrze, mogliśmy nie informować nikogo o tym posiedzeniu i nie byłoby sprawy. Pan redaktor ładnie odwdzięcza się przychylnym głosom i spojrzeniu na swoją osobę wielu radnych. Wydaje mi się, że Pan Redaktor w artykule zachował się jak małe dziecko, któremu nie pozwolono oglądać dobranocki. Mam nadzieję, że ta sytuacja jednak nie popsuje dobrych relacji RO z portalem lazarz.pl
24-02-2012 21:45:09
tonny
zdaje sie, ze p. Woskowiak jest radnym miejskim. rada miasta mu nie wystarczy, ze musi jeszcze zasiadac w radzie osiedla?
24-02-2012 21:35:04
mieszkaniec
a jeszcze niedawno jedna z Radnych deklarowała tutaj na forum, że każdy może przyjść na sesje, tylko chętnych brak. I po co mam przychodzić, jak mnie też wyrzucicie z sali?
24-02-2012 20:56:46
POznaniak Z Poznania
Kiedyś nie tak dawno " budowaliśmy "tysiąc szkół na tysiąclecie Państwa "Polskiego" teraz jest plan zamknąć 2000-e szkół na 2000 ce chrześcijaństwa ;-)))))
24-02-2012 20:36:51
mieszkaniec
Jakim prawem o obwodach szkół, decyduje ktos kto jest dyrektorem szkoły p.Sadowski?,Przeciez on jest zainteresowany aby jego szkoła kosztem innych miała jak najwiekszy obwód.jedne kumoterstwo, grupa wzajemnej adoracji robia co chcą, kto sie podlizuje dostanie srodki na szkoły, naprawe chodników itd. Uwazam, że budynek szkoły na Wyspiańskiego świetnie nadaje sie na VIII LO, piekny zabytkowy kompleks a poza tym na Łazarzu. Trzeba rozważyc ten pomysł zainteresowac radnych miasta Poznania z okregu Łazarz-Jeżyce.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: