Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park Kasprowicza jest rozjeżdżany przez samochody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park Kasprowicza jest rozjeżdżany przez samochody
09-11-2011 01:45   Janusz Ludwiczak
Nie ma dnia, by alejki Parku Kasprowicza nie były rozjeżdżane przez samochody. Kierowcy omijają w ten sposób remontowane Rondo Jeziorańskiego i zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego.

Od kiedy rozpoczął się remont Ronda Jeziorańskiego nie ma dnia, by alejkami Parku Kasprowicza nie przejeżdżały samochody. Kierowcy omijają w ten sposób remontowane Rondo Jeziorańskiego i zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego. Problem ten był jednym z tematów spotkania Rady Osiedla Święty Łazarz z policją.

Mam wrażenie, że powstała tutaj nowa trasa komunikacyjna. Kierowcy jadą od ulicy Reymonta przez Park Kasprowicza i wyjeżdżają koło City Parku lub na ulicę Jarochowskiego, na wysokości Niegolewskich. Kierowcy są tak sprytni, że omijają pachołki i wjeżdżają na trawnik - uważa Tomasz Wojciechowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz.

Policjanci zadeklarowali, że w Parku Kasprowicza i w okolicach Areny pojawi się więcej patroli. I faktycznie póki co słowa dotrzymali. W ostatni piątek października na gorącym uczynku został złapany jeden z kierowców, który jeździł po terenie Parku Kasprowicza.

Rada Osiedla Święty Łazarz chce także złożyć wniosek o montaż szlabanu i kolejnych blokad wjazdu na terenie Parku Kasprowicza. W tym celu osiedlowi radni chcą się spotkać z POSiR, który jest zarządcą hali Arena.


R E K L A M A

Fot: Tomasz Wojciechowski (1-7), Janusz Ludwiczak (0,8-12)

ZOBACZ TAKŻE: Radni rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie

Komentarze (10)

25-02-2012 12:50:59
john.pusher
Park kasprowicza będzie ciągle rozjeżdżany, bo nie został rozwiązany prblem miejsc parkingowych w czasie imprez na Arenie ,pdczas gdy możnaby np. umożliwić odpłatnie w sobote i w niedziele zorganizować czasowy parking na placu przy szkole na Wyspianskiego a dzewa,które i tak marnieją od soli po zimie posadzić na ulicy Jarochowskiego na boisku szkolnym i po stronie parku Kasprowicza . Zieleń by była a miejsc parkingowych by przybyło
10-11-2011 12:52:00
morlock
@tonny. Poprawka do Twojego postu- blokady powinny byś zamontowane na wjazdach po obu stronach stadionu Energetyka przy wjeździe na teren Parku Kasprowicza od Reymonta. Od Wyspiańskiego starczy to co tam (czasem ) bywa - szkoleniowy patrol z Taborowej albo okazjonalna Straż Miejska(hmm Miejska:-) ).
10-11-2011 12:30:23
morlock
@kaśka odnośnie Parku Wilsona.Twój wpis świadczy że nieczęsto bywasz liczyć "dzikie" kaczki w parkowych stawkach lub obcować z Palmiarnią:-) Późnymi wieczorami po alejkach jadą patrole ale w dzień (jeśli otwarta) to trasa sporadycznego (cwaniackiego?) ruchu między Matejki i Śniadeckich. Jak kmiotek beszczelny jest to i potrafi zatrąbić na babki z wózkami (na parkowych alejkach).Kundlowaty jakiś ten Poznań się zrobił.
09-11-2011 19:48:56
kaśka
lepiej nie rzucaj takich pomysłów, bo jeszcze faktycznie Arenę odgrodzą tak jak Kulczykowa odgrodziła park przy Starym Browarze.
09-11-2011 11:50:45
tonny
Przy każdych targach i imprezie organizowanej w Arenie park Kasprowicza zamienia się w jeden wielki parking. Teraz faktycznie powstaje nowa trasa komunikacyjna. Typowi Polacy. W Skandynawii takie zachowanie byłoby nie do pomyślenia. Policja i straż miejska powinna częściej zaglądać na Arenę. A zawsze można iść w ślady pani Kulczyk i park Kasprowicza odgrodzić tak jak został odgrodzony park Dąbrowskiego przy Starym Browarze. Na poważnie jednak od wjazdu na Reymonta powinien zostać zamontowany szlaban, od strony Wyspiańskiego i Jarochowskiego blokady wjazdu.
09-11-2011 11:02:13
S.
Jak najszybciej zamontować szlaban!
09-11-2011 10:46:30
kaśka
Jeszcze chwilę i zaczną wjeżdżać do Parku Wilsona.
09-11-2011 08:39:27
poiluyt
to już jest szczyt chamstwa, normalnie, mam nadzieję, że gnojowi porządny mandat walnęli
09-11-2011 07:17:11
pieszy
na bydło stosuje się opłotowanie pod napięciem
09-11-2011 04:25:15
ot
taaa a miedzy 22 a 23 niemal codziennie (niezależnie od remontów) przejeżdza przez arene bodajże różowe seicento choc moze to tico, nigdy nie dojrze. ktos widac sobie skraca droga z pracy do domu ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: