Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie
04-11-2011 15:05   Janusz Ludwiczak
O panującym bałaganie przy budynku dawnego komisariatu Policji przy ul. Wyspiańskiego oraz samochodach wjeżdżających na teren Parku Kasprowicza i skracających sobie drogę z ulicy Reymonta do Niegolewskich rozmawiali z policjantami z komisariatu Poznań-Grunwald i Poznań-Targi radni Osiedla Święty Łazarz.

W czwartek, 13 października gośćmi posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz byli policjanci z komisariatu Poznań-Grunwald i Poznań-Targi, m.in. nadkomisarz Michał Woźniak - zastępca komendanta komisariatu Policji Poznań-Grunwald oraz aspirant Przemysław Mazur - kierownik rewiru dzielnicowych.

Na początku spotkania radni poruszyli problem zlikwidowanego posterunku dzielnicowych przy ul. Wyspiańskiego. Obecnie panuje tam bałagan, teren wokół budynku jest nie posprzątany.

Boje się, że gdy spadnie śnieg, może być tam niebezpiecznie. Do kogo należy obowiązek posprzątania terenu? - pytał policjantów radny Piotr Pałgan.

Okazało się, że budynek ten jest w zarządzie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policjanci doradzili Radzie Osiedla, by ta zwróciła się z zapytaniem do MSWiA lub do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kolejnym problemem zgłaszanym przez radnych była sprawa kierowców, którzy mimo zakazu skręcają z ulicy Głogowskiej w lewo. Taka sytuacja ma miejsce na skrzyżowaniu z ul. Niegolewskich, Potockiej czy Strusia.

Znamy ten problem, ze względu na specyfikę pracy dzielnicowego. Nie jesteśmy jednak w stanie nic zrobić, to nie nasze kompetencje. Przekażemy sygnał do Wydziału Ruchu Drogowego - mówił nadkomisarz Michał Woźniak, zastępca komendanta komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Każda rada osiedla może zgłosić wniosek do ZDM. W tym przypadku można zaproponować podniesienie krawężnika przy torowisku czy wymalowanie ciągłej linii - dodaje aspirant Przemysław Mazur, kierownik rewiru dzielnicowych.

Policjanci podziękowali też Radzie Osiedla Święty Łazarz za przekazanie dotacji w wysokości 9 tys. zł na zakup radiowozu.

Na koniec Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego poruszył problem samochodów, którzy wjeżdżają na teren Parku Kasprowicza i omijają zakorkowane ulice Reymonta i Wyspiańskiego.

Mam wrażenie, że powstała tutaj nowa trasa komunikacyjna. Kierowcy jadą od ulicy Reymonta przez Park Kasprowicza i wyjeżdżają koło City Parku lub na ulicę Jarochowskiego, na wysokości Niegolewskich. Kierowcy są tak sprytni, że omijają pachołki i wjeżdżają na trawnik - uważa Tomasz Wojciechowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Święty Łazarz.

Podczas imprez masowych dochodzi nawet do tego, że taksówki podjeżdżają pod samą Arenę. W tym momencie policja rezygnuje z zabezpieczenia imprezy masowej. Stawiając taki obiekt jak Arena nikt nie pomyślał o stworzeniu parkingu i miejsc postojowych - wyjaśnia asp. Przemysław Mazur z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Policjanci zadeklarowali, że w Parku Kasprowicza i w okolicach Areny pojawi się więcej patroli.

Policja ma częściej spotykać się z radą osiedla. Niebawem rozpoczną się w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz regularne dyżury, w trakcie których mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje problemy. O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Współpraca z radą osiedla jest bardzo dobra. Cieszymy się, że możemy się spotykać się i omawiać takie problemy. Bezpośrednie przekazywanie uwag, oczekiwań, spostrzeżeń bardzo pomaga nam w pracy i przynosi efekty - powiedział nadkom. Michał Woźniak, zastępca komendanta komisariatu Policji Poznań - Grunwald.


Komentarze (2)

04-11-2011 17:00:57
morlock
@wolf. Bo "policja" zna problemy. Widzę jak patrole szkoleniowe z Taborowej witają się serdecznie z naszymi łazarskimi,krzykliwymi "problemami" pod Żabą lub innym płazem. Kruk Krukowi jubilerstwa nie kradnie:-).
04-11-2011 15:46:05
wolf
Wygląda to tak jakby policja znała problemy, ale nie zamierzała nic zbytnio zrobić. Szkoda że poruszano głównie problemy dotyczące ruchu drogowego, a nie realne problemy mieszkańców typu wskazywanie konkretnych miejsc i godzin, gdzie następuje grupowanie się młodzieży, spożywanie alkoholu i zakłócanie ciszy nocnej. Ja mogę np. wskazać Łukaszewicza/Karwowskiego w godzinach wieczornych.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: