Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor niemalże z całego świata w Parku Wilsona{◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor niemalże z całego świata w Parku Wilsona{◎ GALERIA ZDJĘĆ}
16-08-2022 01:16   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii i Polski zaprezentowały się podczas Biesiady Ludowej, która już po raz 20. odbyła się w Parku Wilsona w ramach Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

Na scenie muszli koncertowej w poniedziałkowy wieczór zaprezentował się w sumie ponad 300 tancerzy i muzyków.

W Parku Wilsona zaprezentowało się w sumie siedem zespołów. Tradycyjnie na początek wystąpili gospodarze – Zespół Pieśni i Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Po nich zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca Akademii Górniczo-Hutniczej "Krakus" – nie zabrakło krakowskiego Lajkonika.

W drugiej części koncertu wystąpiły zespołu folklorystyczne niemalże z całego świata: od Serbii (FA "Đido" - Bogatić - Zvanična stranica) po Tucję (Zespół Tańca Ludowego Centrum Badań nad Folklorem Uniwersytetu Anadolu), Słowenię (Akademska folklorna skupina Študent) po kraje Ameryki Łacińskiej – Ekwador (zespół Markani Ecuador) i Kolumbię (Compañía Artística Danza Colombia).

Tradycyjnie podczas Biesiady Ludowej oprócz występów uczestnicy przygotowali również tradycyjne zabawy i gry ludowe zapraszając publiczność do udziału w nich.

Jest to już 20. edycja Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", który odbywa się zawsze w połowie sierpnia. Celem wydarzenia jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja. Przez ostatnie dwa lata wydarzenie to nie odbywało się w pełnym zakresie, plany pokrzyżowała pandemia.

– Od 2001 roku "Integracje" gościły 114 zespołów z 41 krajów. Na scenach miast prezentowało się blisko 6 tysięcy artystów, którzy dali ponad 118 koncertów. Aby na nie dotrzeć zespoły pokonały łącznie ok. 64 tys. kilometrów. Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem zarówno dla publiczności, jak i uczestników – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu "Integracje".

XX. Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" potrwa do niedzieli. We wtorek zaplanowano koncerty we Wrześni i w Pleszewie. W środę o godz. 17:00 Turniej Sportów Tradycyjnych "Pierścieniówka" na Plaży Wilda. Dzień później, 18 sierpnia o godz. 16:00 zaplanowano tradycyjny przemarsz ulicą Półwiejską, a w piątek o godz. 17:00 kolejny koncert w Chludowie. W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 21:00 koncert finałowy "Muzyka w folklorze świata - Historia jak z obrazka" na polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: