Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z całego świata od Chorwacji i Hiszpanii po Panamę i Kanadę w Parku Wilsona {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z całego świata od Chorwacji i Hiszpanii po Panamę i Kanadę w Parku Wilsona {► WIDEO}
14-08-2018 21:44   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Panamy, Kanady, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji i Polski zaprezentowały się podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która odbyła się w ramach XVIII Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2018".

W poniedziałkowy wieczór w Parku Wilsona można było poznać kulturę i zwyczaje ludowe niemalże z całego świata – od Słowacji po Chorwację, Hiszpanię, Kanadę a nawet Panamę.

Biesiada Ludowa odbyła się z okazji kolejnego Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje", który odbywa się zawsze w połowie sierpnia już od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

Zgromadzona w Parku Wilsona publiczność mogła zobaczyć w sumie występy siedmiu zespołów folklorystycznych – z Panamy, Chorwacji, Hiszpanii, Kanady i Słowacji. Na deskach Muszli Koncertowej zaprezentowały się również dwa z Polski: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego "Jantar" oraz gospodarze – Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Oprócz występów uczestnicy przygotowali również tradycyjne zabawy i gry ludowe zapraszając publiczność do udziału w nich.

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem "Folklor mamy we krwi", a to dlatego, że wydarzeniu będą towarzyszyć akcje honorowego poboru krwi.

– Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją "Mam folklor we krwi!", chcemy propagować oddawanie krwi. Jesteśmy dumni, że możemy propagować folklor i równocześnie pomagać innym – powiedział Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu "Integracje".

"Integracje" potrwają do niedzieli. Zagoszczą jeszcze we Wrześni, Wronkach czy Luboniu oraz w Swarzędzu.

– Na Poznaniaków czeka jeszcze moc atrakcji związanych z festiwalem. W środę zespoły zaprezentują się podczas mszy św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu o godzinie 10:30, a następnie przejdą korowodem na Stary Rynek. W czwartek zapraszamy mieszkańców Poznania na rondo Rataje, gdyż w związku z tegorocznym hasłem: "Folklor mamy we krwi" będzie można oddać krew w godzinach 12:00-17:00. Wieczorem zostanie rozegrany Turniej Sportów Tradycyjnych na plaży Rataje przy Przystani Posnania – zapowiada Natalia Żuk, rzecznik prasowy festiwalu.

W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 21:00 na Rynku w Swarzędzu zaplanowano koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata – folklor mamy we krwi", na który będzie można w godz. od 19 do 21 oraz po zakończeniu koncertu dojechać ze Śródki bezpłatnymi autobusami, które zapewnia Urząd Miasta i Gminy Swarzędz.

Przyjazdy do Swarzędza – Rondo Śródka:
• autobus 405, godz. 19:25, 20:00, 20:20, 20:40 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu
• autobus 412, godz. 20:42 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu
• autobus 401, godz. 20:15 – przyjazd na przystanek ul. Polna w Swarzędzu
Odjazdy ze Swarzędza po koncercie:
• autobus 405, z przystanku Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu na Rondo Śródka – godz. 23:20, 23:35.

Poniedziałkowy koncert inauguracyjny - "Biesiada Ludowa w Parku Wilsona", który portal lazarz.pl objął swoim patronatem transmitowaliśmy dla Państwa na żywo.

Poniżej pełna relacja wideo:

Oraz skróty z przeprowadzonej transmisji na żywo:


Komentarze (1)

15-08-2018 09:16:18
poznanianka
Barwne widowisko.Piękne tańce.Upał i kurz doskwierał.Widownia od najmłodszych we wózkach dzieci do najstarszych szukających wolnego miejsca na ławkach.I jak zawsze brakowało tylko pomyśleć ,że ochłodą mogłaby być fontanna.Nagłośnienie imprezy było dostateczne ( mikrofony sprawne ) , a wiec szum fontanny nie powinien stanowić przeszkody.Zespoły w pięknych strojach też skorzystaliby z chwil wytchnienia i ochłody przed fontanną.Proszę nie usprawiedliwiać kosztami.Wystarczyło pomyśleć o przybyłych mieszkańcach .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

gru

15:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Świąteczna Eka" - międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl dla dzieci "Zimowa przygoda"w wykonaniu Teatru Krokodyl. Spektakl bedzie tłumaczony na język migowy

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata "Wolność -kocham i rozumiem"

07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: