Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z Tajwanu, Serbii, Irlandii, Czech i Polski zagościł w starej parowozowni {WIDEO, ZDJĘCIA} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z Tajwanu, Serbii, Irlandii, Czech i Polski zagościł w starej parowozowni {WIDEO, ZDJĘCIA}
22-08-2016 04:49   Janusz Ludwiczak
W niedzielny wieczór w starej parowozowni przy ul. Kolejowej 23 zrobiło się kolorowo i bajecznie, a to dzięki koncertu finałowego "Kontrasty" na zakończenie XVI Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2016". Na obrotowej scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne z Irlandii, Serbii, Czech, Tajwanu i Polski.

Na scenie, która znajdowała się na kolejowej obrotnicy w starej parowozowni z 1892 roku wystąpiły zespoły folklorystyczne: Lidova Muzika z Czech, Trim The Velvet z Irlandii, Dimitrije Tucovic z Serbii, Joy Dance z Tajwanu, a także Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy z Tarnowa oraz gospodarze Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Gościnnie wystąpili: Miejska Orkiestra Dęta z miasta Kalety, Maja Przybysz i Zuzanna Szaban z Teatru akrobatycznego Z głową w chmurach oraz na rurze zatańczyli Małgorzata Majchrzak i Wojciech Ryczykowski.

W trakcie galowego koncertu "Kontrasty" Festiwalu "Integracje" przyznano również nagrodę publiczności, którą otrzymała Serbia, a także nagrody za uczestnictwo członków zespołu w Turnieju Sportów Tradycyjnych "Pierścieniówka", który odbył się w środę na poznańskiej Malcie.

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja. Portal lazarz.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Poniedziałkowy koncert inauguracyjny - "Biesiada Ludowa w Parku Wilsona" oraz koncert finałowy "Kontrasty" ze starej parowozowni transmitowaliśmy dla Państwa na żywo. Retransmisję można zobaczyć na stronie www.live.lazarz.pl. Poniżej również obszerna relacja filmowa.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (2)

23-08-2016 01:03:56
jabożena
byłam.Brawa dla organizatorów i wykonawców.Czułam się zaproszonym gościem.Kolorowe stroje ,skoczne tańce. Ciekawe aranżacja i oświetlenie sceny.Gratuluje pomysłu.Czekam do następnego festiwalu.
22-08-2016 12:47:20
jaewa
byłam, widziałam. Brawa dla wykonawców i organizatorów. (minus dla polskiej orkiestry dętej - żenada )
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: