Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z całego świata od Indii po Tajwan można było zobaczyć w Parku Wilsona {WIDEO, FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z całego świata od Indii po Tajwan można było zobaczyć w Parku Wilsona {WIDEO, FOTO}
16-08-2016 01:42   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Indii, Tajwanu, Irlandii, Serbii, Czech i Polski wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XVI Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2016".

Tradycyjną Biesiadą Ludową rozpoczął się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", który odbywa się zawsze w połowie sierpnia już od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

Na scenie w muszli koncertowej zaprezentowało się w sumie siedem zespołów. Zgromadzona licznie publiczność mogła zobaczyć najpierw występy zespołów z Polski - gospodarzy: Zespołu Tańca Ludowego "Poznań" AWF i gościnnie - zespołu Świerczkowiacy. Najwięcej emocji wzbudził występ zespołów z Indii, Tajwanu, Irlandii, Serbii i Czech.

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem "Kontrasty". Organizatorzy i tym razem chcą pokazać Wielkopolanom, że folklor można konsumować na różne niekonwencjonalne sposoby, dlatego niedzielny koncert finałowy odbędzie się w starej parowozowni przy ul. Kolejowej.

Zawsze staraliśmy się, by koncert finałowy był niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Co roku wybieraliśmy inne miejsce w Poznaniu, które stanowiło urokliwe tło do spektaklu składającego się z tańca, śpiewu i muzyki. Zazwyczaj były to zabytkowe place, budowle lub parki. Tym razem wybraliśmy nietypowo – parowozownia PKP. To wszystko po to by pokazać, że folklor wygląda dobrze w każdym otoczeniu. Nawet takim „szarym” i industrialnym – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu "Integracje".

"Integracje" potrwają do niedzieli (zagoszczą jeszcze w Swarzędzu, Lesznie, Luboniu, Wronkach, Wągrowcu i Grodzisku Wielkopolskim, a także podczas wieczorów narodowych, warsztatach dla dzieci i turniejach sportów tradycyjnych w Poznaniu). W niedzielę, 21 sierpnia o godz. 21:00 w starej parowozowni przy ul. Kolejowej 23 zaplanowano koncert finałowy zatytułowany "Kontrasty". Chętni będą mogli dojechać z Dworca Letniego specjalnym pociągiem, który zawiezie bezpłatnie wszystkich chętnych (odjazd o godz. 20:00. Uwaga! Liczba miejsc na przejazd jest ograniczona). Portal lazarz.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Poniedziałkowy koncert inauguracyjny transmitowaliśmy dla Państwa na żywo. Retransmisję można zobaczyć na stronie www.live.lazarz.pl. Poniżej również obszerna relacja filmowa.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: