Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meksykański, ukraiński, węgierski i czeski folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meksykański, ukraiński, węgierski i czeski folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona
09-08-2015 20:13   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek w Parku Wilsona odbędzie się Biesiada Ludowa, która zainauguruje jubileuszowy, XV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje", w trakcie którego wystąpią zespoły folklorystyczne z Czech, Meksyku, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski.

Od 2001 roku w połowie sierpnia odbywa się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". Celem festiwalu jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piętnasta edycja festiwalu, na którym pojawią się zespoły, jakie w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadły publiczności do gustu. Będą węgierskie klepanki, słowiańskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki.

To już piętnaście lat. Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego: zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest świetną okazją, aby ponownie zaprosić tych najlepszych - ulubieńców publiczności. Poza tym, w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglądała różne, nietypowe oblicza folkloru: śpiewaków zjeżdżających z wysokości kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchującego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza tańczonego konno. Tym razem, podczas koncertu finałowego, pokażemy największe "smaczki" poprzednich edycji – zapowiada Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

W poniedziałek, 10 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się tradycyjna Biesiada Ludowa w Parku Wilsona. Na scenie Muszli Koncertowej zobaczymy Zespół Ludowy "Cifra" z Czech, Balet Folklorystyczny "Tzontemoc" z Meksyku, Zespół Ludowy "Zabava" z Rosji, słowacki zespół "Trencan", Zespół Tańca "Volynyanka" z Ukrainy, Zespół Tańca Ludowego "Elte" z Węgier, polski Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" oraz gospodarzy - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny. Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.

Program festiwalu:
Niedziela, 9 sierpnia:
16:15 – warsztaty ludowe dla dzieci - Rynek, Kostrzyn
16:30 – koncert - Rynek, Kostrzyn
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – scena plenerowa przy pływalni, Swarzędz
18:00 – koncert – scena plenerowa przy pływalni, Swarzędz
Poniedziałek, 10 sierpnia:
11:00 – spotkanie z władzami miasta, regionu i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Rektorat AWF Poznań
16:00 – korowód ulicą Półwiejską - pl. Wiosny Ludów – Stary Browar, Poznań
18:00 – koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - Park Wilsona, Poznań
Wtorek, 11 sierpnia:
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – Rynek, Leszno
18:00 – koncert – Rynek, Leszno
Środa, 12 sierpnia:
17:00 – Turniej Sportów Tradycyjnych – Malta SKI, boisko przy stoku, Poznań
Czwartek, 13 sierpnia:
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – Olszynki, Wronki
18:00 – koncert – Olszynki, Wronki
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – Amfiteatr Miejski, Wągrowiec
18:00 – koncert – Amfiteatr Miejski, Wągrowiec
Piątek, 14 sierpnia:
17:40 – warsztaty ludowe dla dzieci – Park Miejski, Grodzisk Wielkopolski
18:00 – koncert – Park Miejski, Grodzisk Wielkopolski
Sobota, 15 sierpnia:
10:30 – Msza Święta – Kościół pw. Wszystkich Świętych, ul. Mostowa, Poznań
11:30 – korowód Kościół pw. Wszystkich Świętych – Stary Rynek scena Festiwalu Dobrego Smaku – Poznań
Niedziela, 16 sierpnia:
21:00 – koncert finałowy ‘Różne oblicza folkloru’ – Centrum Kultury „Zamek”, Poznań


Komentarze (6)

09-08-2015 20:38:54
M.M
Ukraińcy pokażą dorobek UPA?Co zagrabili z rozkazu Bandery?Ludzie zapraszający tych Ukraińców powinni się wstydzić.Integracja z tym narodem jest nie na miejscu.
01-08-2015 10:16:20
Hania
@Morlock, dziekuje za poczucie humoru, zawsze lepiej jest po przeczytaniu postu szczerze sie usmiechnac niz biadolic, /przynajmniej ja/, milego weekendu :)
31-07-2015 15:03:29
morlock
@autor. Jeśli chodzi Ci o te piękne,egzotyczne doboszki/bębniarki to parki Ci się pozajączkowały. Fakt, oba na Łazarzu więc mogło Ci się pop.... sorry, tyle mamy Parków z Kulturą. Ale gdybyś był tydzień wcześniej w Parku Kasprowicza i miał zgrabne dłonie do łapania proszkowych pojemników to dziś malowałbyś pokój darmową farbą choć zawsze możesz zaprosić na chatę młodzież która się tego nawdychała. Niech Ci na ściany nakaszlą. Tak czy inaczej, zapraszamy na Łazarz.
31-07-2015 14:46:52
morlock
Ps.Łeee - Bratanki - przepraszam!!! Choć czardasza lepiej ogląda się z loży i na dużej scenie to nie wierzę że ławeczki dla "kibiców" zostaną wyniesione ponad poziom sceny naszej bidnej Muszelki wilsońskiej a i tak będzie fajnie. Ps.2. Nie śmiem ale powiem. W Poznaniu, ,m.in. na Łazarzu mamy też sporo żeglarzy. Nie wiem czy "umiom" śpiewać ale z pewnością ściągną tłumnie na przegląd (przesłuch?) najnowszych szant do Parku. To taka moja podpowiedź " na zaś" póki lato trwa. A na razie dziękuję Organizatorom za organizację i proszę o więcej :-). Oby pogoda dopisała!
31-07-2015 14:16:12
autor
u a japońców w w tym roku nie będzie ?? ;-((
31-07-2015 13:47:13
morlock
Konglomerat kultury inkaskiej i latynoskiej, czeskie polki , "góroles anty cepras" :-). Brak tylko w "zapowiedziach" irlanczyków ze swoim tupaniem (skomercjalizowane, bo wiedzą jak na folku zarabiać). A i tak przyjdę! Dzięki Panie Januszu bo w mendiach gównych jakoś mniem to umkło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: