Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z Japonii, Meksyku, Węgier i Cypru w Parku Wilsona - Biesiada Ludowa w muszli {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z Japonii, Meksyku, Węgier i Cypru w Parku Wilsona - Biesiada Ludowa w muszli {WIDEO}
12-08-2014 01:08   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Japonii, Cypru, Meksyku, Węgier i Polski wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014".

Biesiadą Ludową rozpoczął się XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014". Na scenie w muszli koncertowej wystąpiły zespoły z Japonii, Cypru, Meksyku, Węgier. W Parku Wilsona zaprezentowały się również Studencki Zespół Góralski "Skalni" przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz gospodarze - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego.

Festiwal "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014" potrwa do 17 sierpnia. We wtorek odwiedzi Leszno, w czwartek Pobiedziska i Wronki. W środę na terenach MaltaSki rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych "Pieścieniówka". W święto, 15 sierpnia o godz. 10:30 w kościele Wszystkich Świętych uczestnicy tegorocznego festiwalu "Integracje" będą uczestniczyć w ekumenicznej mszy świętej, po której przejdą w barwnym i głośnym korowodzie na Stary Rynek.

Natomiast w niedzielę "Integracje" znów zawitają na Łazarz. O godz. 21:00 przed Areną rozpocznie się koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata - Folklor w każdym fyrtlu". Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: