Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z Japonii, Meksyku, Węgier i Cypru w Parku Wilsona - Biesiada Ludowa w muszli {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z Japonii, Meksyku, Węgier i Cypru w Parku Wilsona - Biesiada Ludowa w muszli {WIDEO}
12-08-2014 01:08   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Japonii, Cypru, Meksyku, Węgier i Polski wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014".

Biesiadą Ludową rozpoczął się XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014". Na scenie w muszli koncertowej wystąpiły zespoły z Japonii, Cypru, Meksyku, Węgier. W Parku Wilsona zaprezentowały się również Studencki Zespół Góralski "Skalni" przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz gospodarze - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego.

Festiwal "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

XIV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2014" potrwa do 17 sierpnia. We wtorek odwiedzi Leszno, w czwartek Pobiedziska i Wronki. W środę na terenach MaltaSki rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych "Pieścieniówka". W święto, 15 sierpnia o godz. 10:30 w kościele Wszystkich Świętych uczestnicy tegorocznego festiwalu "Integracje" będą uczestniczyć w ekumenicznej mszy świętej, po której przejdą w barwnym i głośnym korowodzie na Stary Rynek.

Natomiast w niedzielę "Integracje" znów zawitają na Łazarz. O godz. 21:00 przed Areną rozpocznie się koncert finałowy "Muzyka w Folklorze Świata - Folklor w każdym fyrtlu". Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych festiwalu.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: