Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor z całego świata zabrzmiał przed Areną {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor z całego świata zabrzmiał przed Areną {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
18-08-2014 22:53   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Japonii, Cypru, Meksyku, Węgier i Polski wystąpiły w niedzielny wieczór przed halą Arena podczas koncertu finałowego "Muzyka w Folklorze Świata - Folklor w każdym fyrtlu" na zakończenie XIV Światowego Przegląd Folkloru "Integracje 2014".

Na scenie przy Arenie wystąpiły zespoły folklorystyczne niemalże z całego świata od Węgier po Cypr, Japonię i Meksyk. W niedzielny wieczór podczas galowego koncertu finałowego mogliśmy zobaczyć występy pięciu zespołów: Stowarzyszenie Folklorystyczne "Othello" z Cypru, Tome-Ryu Yutaka Daiko z Japonii, Ballet Folklorico de Saltillo "Quahuitl" z Meksyku, Zespół Tańca Ludowego "Bartok" z Węgier, Studencki Zespół Góralski "Skalni" przy Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz gospodarz przeglądu - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" Akademii Wychowania Fizycznego. Niestety ze względu na sytuację polityczną i przymusowy pobór do wojska nie dotarli goście ze wschodniej granicy - zespół "Cheremshyna" z Ukrainy. Publiczność w akcie solidarności nagrodziła nieobecnych artystów długimi oklaskami.

W trakcie galowego koncertu festiwalu "Integracje" przyznano również nagrodę publiczności, którą otrzymali Meksykanie, a także wręczono nagrody za uczestnictwo członków zespołu w Turnieju Sportów Tradycyjnych "Pierścieniówka", który odbył się w środę na poznańskiej Malcie. Trzecie miejsce zdobył zespół Skalni, miejsce drugie zajął Japonia, a turniej wygrał Cypr.

Festiwal "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: