Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Rynku Łazarskiego nie rozpocznie się we wrześniu! Nie wpłynęła żadna oferta w przetargu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Rynku Łazarskiego nie rozpocznie się we wrześniu! Nie wpłynęła żadna oferta w przetargu
14-08-2018 15:33   Janusz Ludwiczak
Żaden wykonawca nie zgłosił się do przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego. Inwestycja nie rozpocznie się więc we wrześniu.

We wtorek miało nastąpić otwarcie ofert w przetargu na przebudowę Rynku Łazarskiego. Okazało się, że żaden wykonawca nie zgłosił chęci realizacji inwestycji, która miała rozpocząć się pod koniec września. Przetarg został więc unieważniony.

– Nie wpłynęła żadna oferta. Jesteśmy trochę zaskoczeni tą sytuacją. Obecnie rynek budowlany jest w trudnym momencie. Musimy przeanalizować sprawę. Możemy ponownie ogłosić przetarg, ale ustawa daje nam również w tym momencie możliwość rozpoczęcia zbierania zamówień z wolnej ręki. Na pewno nie uda nam się rozpocząć z końcem września prac budowlanych – powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Weronika Sińska-Mikuła, kierownik Oddziału ds. projektów śródmiejskich z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Urząd Miasta Poznania.

Jak już wcześniej informowaliśmy przetarg na przebudowę Rynku Łazarskiego został przesunięty blisko o 2 tygodnie ¬– wykonawcy pierwotnie mieli czas do 3 sierpnia na składanie ofert, jednak termin ten przesunięto na 14 sierpnia.

– Termin składania ofert do przetargu został przesunięty z powodu dużego zainteresowania postępowaniem przetargowym wśród potencjalnych wykonawców. Do dnia dzisiejszego wpłynęło ponad 100 zapytań dotyczących postępowania. Zmiana dotyczy wyłącznie wymagań formalnych związanych z zespołem wykonawcy i nie ma wpływu na specyfikację robót budowlanych projektu „Przebudowy Rynku Łazarskiego” – tłumaczyła nam tydzień temu Weronika Sińska-Mikuła z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Tymczasem na 9 września planowane jest pożegnanie Rynku Łazarskiego. Festyn ma zorganizować Estrada Poznańska, która na razie nie chce udzielać informacji na temat organizacji imprezy. Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 25 tysięcy złotych.

Co dalej z Rynkiem Łazarskim? Czy będzie ponowny przetarg? Kiedy ruszy remont? O tym będziemy informować na bieżąco.


R E K L A M A

Komentarze (9)

20-08-2018 07:17:50
Negatyw
I słusznie. Ma być jak dawniej.
15-08-2018 09:20:53
poznanianka
A może chce się bawić na zakończenie sama Rada ????
14-08-2018 20:24:19
Kokotka
A co na to Maria, Bogienka i Filip Maryjan? No co?
14-08-2018 19:30:24
Marcin
To niech wkoncu zrobia porzadek z tym pijanstwem wieczorami bo sa klutnie i rozwalaja butelki do puzna w nocy leja gdzie popadnie do okna nie morzna podejsc bo wszedzie leja a dziecko w nocy nie morze spac chyba rze mam wziasc sprawy w swoje rece ale nie bede taki mily dlanich policja nic nie robi to ja zrobie porzadek
14-08-2018 18:16:08
ania
Zamowilam juz dzien slubu w USC i kosciele, suknie, restauracje, jedzenie, zespol muzyczny ale nie mam jeszcze narzeczonego :) ....to jest to samo z zamowieniem zorganizowania przez Estrade pozegnania rynku. Znowu zaskoczenie kolejnego Oddzialu UM, przedtem byl POSiR zaskoczony olbrzymia frekwencja na plywalni. Czy ktos wogole robi jakies sondaze w UM i RO zanim cokolwiek zostaje zamowione, zorganizowane, zmienione, zaplacone ? Impreza musi byc odwolana jesli nie bedzie remontu rynku w tym roku.....to chyba zrozumiale. Zeby organizowac impreze pozegnalna za 25 tysiecy zl to najpierw trzeba otrzymac zgode mieszkancow a pozniej miec w rece konkrety jak podpisanie umowy z konkretna firma, ktora zrobi remont rynku wtedy i wtedy.
14-08-2018 18:04:31
Ola
pożegnanie rynku? heh lepiej na co innego przeznaczyć te pieniądze.... np na śmietniki na psie odchody, których brakuje na lodowej, stablewskiego, Dmowskiego, przy hetmanskiej - nic dziwn3go że ludziom nie chce sie sprzątać psiej kupy jak wiedzą że będą musieli iść że śmierdzącym gownem 2km. wiadomo że to dla niektórych nie argument ale jednak
14-08-2018 16:49:59
Mieszkaniec Kolejowej
Czyżby znowu należało powiedzieć "jak zwykle" - tylko w przypadku remontu ulicy Kolejowej tak mówimy już 9 lat, nie życzę tego kolejnemu remontowi :)
14-08-2018 16:25:19
swojak
Z punktu widzenia rady to idealna wiadomość. Będą mogli dwa razy urządzić festyn pożegnalny, teraz i tuż przed faktycznym zamknięciem:) A z innej beczki: kiedy Szanowna Rada ogarnie temat zmiany sposobu parkowania na ul. Wyspiańskiego przy urzędzie? Nie dość że mało miejscabo auta parkują prostopadle to jeszcze rowerzyści namiętnie rozganiają na tym odcinku pieszych. NAPRAWDĘ NIC NIE CHCECIE/POTRAFICIE ZROBIĆ Z TYM TEMATEM???????
14-08-2018 15:46:41
tonny
No to jeszcze poczekamy... a radzie osiedla proponuję zrezygnować z organizacji pożegnania, a 25 tys. zł przeznaczyć na bardziej pożyteczny cel niż przeżarcie tego, zwłaszcza Estradzie Poznańskiej! Chyba radni nie nauczyli się, że z tą organizacją nie należy współpracować - wystarczy popatrzeć na organizację sylwestra miejskiego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: