Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: "Zadaszenie nowego targowiska będzie ze specjalnej membrany" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: "Zadaszenie nowego targowiska będzie ze specjalnej membrany"
07-08-2018 10:37   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy o blisko 2 tygodnie przedłużony został przetarg na wybór wykonawcy przebudowy Rynku Łazarskiego. Czytelnicy dopytywali nas, co z dachem nowego targowiska. A więc sprawdzamy.

Wykonawcy mieli czas do 3 sierpnia na składanie ofert na przebudowę Rynku Łazarskiego, jednak magistrat wydłużył przetarg do 14 sierpnia. Wydłużenie terminu wynikło m.in. ze zmiany tekstu oferty zamówienia. Kryterium ogłoszenia roboty budowlane, polegające na zrealizowaniu lub pokrycia dachowego w oparciu o system poduszek etylenowo-tetrafluoroetylenowych (ETFE) powierzchni min. 1000 m2 zamieniono na roboty budowlane, polegające na zrealizowaniu elewacji lub pokrycia dachowego o powierzchni min. 1000 m2, w oparciu o tworzywa sztuczne lub elementy szklane.

"O ile dobrze pamiętam ze spotkania z architektami, powierzchnia z ETFE miała być samoczyszcząca i również pod wpływem ciepła miała zmieniać kształt i rzucać cień. Czy powierzchnia zrealizowana "w oparciu o tworzywa sztuczne lub elementy szklane" również będzie zapewniać te parametry? Jakoś nie jestem przekonany, ale może się mylę. Czyli patrząc na to, jaka jest "jakość" dbania o porządek spółki Targowiska Miejskie, po jednym sezonie będziemy mieli wielki brudny dach. Cień wtedy rzeczywiście będzie - brud zasłoni słońce. Może Lazarz.pl by podrążył głębiej o co z tym chodzi?" – pytał w komentarzu nasz internauta, Głos z Małeckiego.

– Zadaszenie nowego targowiska na Rynku Łazarskim będzie wykonane zgodnie z założeniami konkursowymi, tj. ze specjalnej membrany wykonanej w technologii systemu poduszek etylonowo-tetrafluoroetylenowych (ETFE). Dokładne informację dotyczące technologii zadaszenia opisane zostały w materiałach przetargowych – przekonuje Weronika Sińska-Mikuła, kierownik Oddziału ds. projektów śródmiejskich z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, Urząd Miasta Poznania.

W nowym przetargu dodano również wartość zamówienia 16 600 000 zł.

– Termin składania ofert do przetargu został przesunięty z powodu dużego zainteresowania postępowaniem przetargowym wśród potencjalnych wykonawców. Do dnia dzisiejszego wpłynęło ponad 100 zapytań dotyczących postępowania. Zmiana dotyczy wyłącznie wymagań formalnych związanych z zespołem wykonawcy i nie ma wpływu na specyfikację robót budowlanych projektu „Przebudowy Rynku Łazarskiego” – dodaje Weronika Sińska-Mikuła z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Wykonawcy mają teraz czas do 14 sierpnia do godz. 11:00 na składanie ofert. Dopiero kwadrans później, gdy nastąpi otwarcie ofert magistrat przedstawi informacje ilu wykonawców zgłosiło chęć przebudowy Rynku Łazarskiego.

Przypomnijmy, że przebudowa Rynku Łazarskiego ma ruszyć jesienią i potrwa dwa lata. W pierwszym etapie prace prowadzone będą na dużej płycie, a na czas prowadzonych robót cały czas czynne będą stragany, które mają zostać przeniesione na tzw. "małą płytę" oraz na część tzw. "Lejka Łazarskiego", czyli Skwer im. Kazimierza Nowaka, a także na ulicę, łączącą Dmowskiego z Małeckiego, która na dobre wyłączona z ruchu kołowego.

Zanim jednak pierwsi robotnicy pojawią się na Rynku Łazarski najpierw nastąpi jego pożegnanie. Na niedzielę, 9 września zaplanowano festyn, który zorganizuje Estrada Poznańska. Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła 25 tys. zł. Więcej o tym w artykule: Będzie wielkie pożegnanie Rynku Łazarskiego.


Komentarze (4)

13-08-2018 11:32:02
Głos z Małeckiego
Właśnie wróciłem z urlopu. Dziękuję Lazarz.pl za przyjrzenie się sprawie! Oby tak było, jak mówi pani Weronika Sińska-Mikuła!
08-08-2018 07:14:35
Negatyw
Kawał pięknej historii i klimatu - niestety się skończy... Projekt żenujący.
07-08-2018 16:21:49
ania
I dla staroci i roznosci, ktorych juz nigdzie nie mozna dostac tylko na Rynku Lazarskim, jak stare bezpieczniki, klamki, fajans itd.
07-08-2018 10:56:04
alka666
Mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla babć i dziadków z jajkami, majerankiem, sałatą itp.?
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: