Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wyspiańskiego zorganizują "Majówkę na fyrtlu" pod biało-czerwoną flagą przy długim stole - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wyspiańskiego zorganizują "Majówkę na fyrtlu" pod biało-czerwoną flagą przy długim stole
01-05-2018 21:23   Janusz Ludwiczak
W środowe popołudnie przy winiarni Barrio, tuż obok skweru Focha odbędzie się "Majówka na fyrtlu". Będzie długi stół, paella, wino i pokaz hiszpańskiego magika.

W 2013 roku po raz pierwszy odbyła się majówka sąsiedzka przy długim stole. Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili mieszkańców Grunwaldu na wspólną integrację. Przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej ustawiony został 50-metrowy stół, na którym pojawiały się ciasta i inne słodkie wypieki, sałatki i przekąski, przygotowane zarówno przez gospodarzy jak i mieszkańców. W ubiegłym roku do majówki przyłączyły się Jeżyce, gdzie długi stół stanął przy winiarni u zbiegu ulic Polnej i Wawrzyniaka.

– Sama idea spotkania, obchodzenia święta narodowego bierze się z chęci małej odmiany. Chcieliśmy miło spędzić wspólnie czas. Pomysł 50-metrowego stołu wziął się poniekąd z Berlina i za sprawą Norwegów, którzy wspólnie przy długim stole, ubrani we wpiętych flagach świętowali swój dzień niepodległości. Pomyślałem wtedy, że to fantastyczny sposób by obchodzić Święto Flagi 2 maja – powiedział Marcin Kubiak, współwłaściciel Winiarni "Pod czarnym kotem", pomysłodawca sąsiedzkiej majówki.

W tym roku "Majówka na fyrtlu" odbędzie się również na Łazarzu. Przed Winiarnią Barrio przy ul. Wyspiańskiego 13 stanie długi stół. Organizatorzy przygotowali poczęstunek, nie zabraknie paelii i wina, będzie również pokaz hiszpańskiego magika.

– Wystawimy stół z poczęstunkiem. Będzie paella i wino, a także pokaz hiszpańskiego magika. Liczymy, że nasi sąsiedzi włączą się w akcję "Majówka na Fyrtlu" i również przyniosą drobne przekąski i wypieki, by wspólnie podzielić się i zasiąść przy jednym stole – zapowiada Joanna Wojniusz z Winiarni Barrio.

"Majówka na Fyrtlu" na Wyspiańskiego odbędzie się w środę, 2 maja w godz. od 17:00 do 22:00.


Komentarze (3)

02-05-2018 06:44:48
Tomek
Tak Cię to boli?
01-05-2018 21:56:50
Adam
Winiarnia nario nie ma pozwolenia na stawianie stolikow na zewnatrz lokalu tym bardziej na kopercie dla parkowania pojazdow stloki stoją na chodniku w miejscu do tego nie prz3znaczonym
01-05-2018 21:53:38
Bartek
Przepraszam ale spozywanie alkoholu w miejscu publicznym chyba nie jest dozwolone kto na to daje przyzwolenie chyba czas zapytac kogos z radnych PIS
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: