Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego 25: Kolejne działania "czyścicieli kamienic"? Mieszkania lokatorów zostały zalane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego 25: Kolejne działania "czyścicieli kamienic"? Mieszkania lokatorów zostały zalane
18-07-2017 01:09   Janusz Ludwiczak
Niedawno informowaliśmy o mieszkańcach kamienicy przy ul. Małeckiego 25. We wtorek ekipa remontowa wywierciła dziurę na wylot w ścianie z klatki schodowej do toalety mieszkania na parterze, a w lokalach pojawił się gruz i sadza na suficie. Na miejscu pojawiła się Policja, zaś w środę kontrolę w budynku przeprowadzili inspektorzy nadzoru budowlanego. W niedzielny poranek lokatorów obudziła woda przeciekająca z sufitu.

Jak już informowaliśmy we wtorek w mieszkaniach lokatorów pojawił się gruz i sadza na suficie. Robotnicy, prowadzący remont w budynku wywiercili dziurę z klatki schodowej, przebijając się do toalety mieszkania na parterze budynku. Na miejscu pojawiła się Policja i przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Robotnicy tłumaczyli, że dziurę zrobili przez przypadek, tłumaczyli się, że kładą instalację elektryczną. Po sprawdzeniu okazało się, że nie mieli żadnych akcesoriów do prac z tym związanych. Policjanci nakazali zamurować otwór – tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W niedzielny poranek lokatorzy zauważyli, że z ich sufitu leje się woda. Okazało się, że w lokalu dwa piętra wyżej odkręcone były kurki z wodą.

W opuszczonym mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze kamienicy był odkręcony kran przy jednoczesnym zablokowaniu odpływu wody, co spowodowało całą tę sytuację. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki – powiedziała dla WTK podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kamienica przy Małeckiego 25 przez kilka lat miała nieuregulowany status prawny. W księdze wieczystej wpisani byli prawowici właściciele. W 2000 roku odnaleźli się spadkobiercy. Dwa lata temu zmarł dotychczasowy właściciel. W budynku znajduje się 9 lokali, tylko trzy z nich są zamieszkałe.

Za pana Skoczyńskiego było tutaj spokojnie, nie było żadnych problemów z właścicielem. Ale zmarł w maju 2015 r. Później prowadzona była sprawa spadkowa. 19 czerwca dowiedzieliśmy się, że kamienicę przejął nowy właściciel. Dostaliśmy nagłą podwyżkę. Od lipca podniesiono nam czynsz z 6,10 zł na 13 złotych – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Lucyna Sobańska, mieszkanka kamienicy.

Póki co mamy media, ale właściciel już zapowiedział, że może zostać wyłączony gaz i prąd. Ja sobie tego nie wyobrażam – dodaje lokatorka.

Obecnym właścicielem kamienicy jest Piotr B., który ma proces za nękanie mieszkańców willi przy ul. Litewskiej 12 na Sołaczu.

Powtarza się scenariusz. To ewidentne "czyszczenie" kamienicy. Robi się przeglądy i prace pod rzekomym remontem. Przy przeglądach odcina się po kolei media. Piotr B. znany jest z "czyszczenia" przy ul. Litewskiej. Prowadzone jest przeciw niemu postępowanie. Toczy się sprawa w sądzie – sądzi Anastazja Wieczorek-Molga z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: