Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Małeckiego 25: Kolejne działania "czyścicieli kamienic"? Mieszkania lokatorów zostały zalane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Małeckiego 25: Kolejne działania "czyścicieli kamienic"? Mieszkania lokatorów zostały zalane
18-07-2017 01:09   Janusz Ludwiczak
Niedawno informowaliśmy o mieszkańcach kamienicy przy ul. Małeckiego 25. We wtorek ekipa remontowa wywierciła dziurę na wylot w ścianie z klatki schodowej do toalety mieszkania na parterze, a w lokalach pojawił się gruz i sadza na suficie. Na miejscu pojawiła się Policja, zaś w środę kontrolę w budynku przeprowadzili inspektorzy nadzoru budowlanego. W niedzielny poranek lokatorów obudziła woda przeciekająca z sufitu.

Jak już informowaliśmy we wtorek w mieszkaniach lokatorów pojawił się gruz i sadza na suficie. Robotnicy, prowadzący remont w budynku wywiercili dziurę z klatki schodowej, przebijając się do toalety mieszkania na parterze budynku. Na miejscu pojawiła się Policja i przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Robotnicy tłumaczyli, że dziurę zrobili przez przypadek, tłumaczyli się, że kładą instalację elektryczną. Po sprawdzeniu okazało się, że nie mieli żadnych akcesoriów do prac z tym związanych. Policjanci nakazali zamurować otwór – tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W niedzielny poranek lokatorzy zauważyli, że z ich sufitu leje się woda. Okazało się, że w lokalu dwa piętra wyżej odkręcone były kurki z wodą.

W opuszczonym mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze kamienicy był odkręcony kran przy jednoczesnym zablokowaniu odpływu wody, co spowodowało całą tę sytuację. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki – powiedziała dla WTK podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kamienica przy Małeckiego 25 przez kilka lat miała nieuregulowany status prawny. W księdze wieczystej wpisani byli prawowici właściciele. W 2000 roku odnaleźli się spadkobiercy. Dwa lata temu zmarł dotychczasowy właściciel. W budynku znajduje się 9 lokali, tylko trzy z nich są zamieszkałe.

Za pana Skoczyńskiego było tutaj spokojnie, nie było żadnych problemów z właścicielem. Ale zmarł w maju 2015 r. Później prowadzona była sprawa spadkowa. 19 czerwca dowiedzieliśmy się, że kamienicę przejął nowy właściciel. Dostaliśmy nagłą podwyżkę. Od lipca podniesiono nam czynsz z 6,10 zł na 13 złotych – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Lucyna Sobańska, mieszkanka kamienicy.

Póki co mamy media, ale właściciel już zapowiedział, że może zostać wyłączony gaz i prąd. Ja sobie tego nie wyobrażam – dodaje lokatorka.

Obecnym właścicielem kamienicy jest Piotr B., który ma proces za nękanie mieszkańców willi przy ul. Litewskiej 12 na Sołaczu.

Powtarza się scenariusz. To ewidentne "czyszczenie" kamienicy. Robi się przeglądy i prace pod rzekomym remontem. Przy przeglądach odcina się po kolei media. Piotr B. znany jest z "czyszczenia" przy ul. Litewskiej. Prowadzone jest przeciw niemu postępowanie. Toczy się sprawa w sądzie – sądzi Anastazja Wieczorek-Molga z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: