Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wyczyszczona" kamienica przy Niegolewskich została sprzedana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wyczyszczona" kamienica przy Niegolewskich została sprzedana
14-02-2017 12:01   Janusz Ludwiczak
Inwestor z Warszawy kupił "oczyszczoną" z lokatorów kamienicę przy ul. Niegolewskich 14. Planuje remont, a potem sprzedaż mieszkań. Zapewnia, że transakcję poprzedził "starannym audytem prawnym" – informuje "Gazeta Wyborcza Poznań".

Przypomnijmy. Na początku 2012 roku zmienił się właściciel kamienicy przy ul. Niegolewskich 14. W czerwcu lokatorom znacznie podniesiono czynsz - z 2,70 zł za metr kwadratowy do stawki 13,70 zł/m2.

Właścicielem kamienicy na ul. Niegolewskich 14 jest Grzegorz Liberkowski, który jest również współwłaścicielem budynku przy ul. Stolarskiej 2. Aktualnie mieszka tam siedem rodzin. Mieszkańcom zostały przedstawione porozumienia, na mocy których za kwotę 4 tys. zł zrzekają się wszelkich roszczeń i dobrowolnie się wyprowadzają. Niektórzy lokatorzy to podpisali. Przedstawienie takich porozumień jako jedynej możliwości jest ominięciem ustawy o ochronie lokatorów. Te rodziny, które zostały mają przydziały od miasta. Lokatorzy nie są osobami zadłużonymi, regularnie płacą czynsz – mówiła w grudniu 2012 r. Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

W nocy z 29 na 30 grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. Jak twierdzi, prosił go o to Piotr Ś., administrator kamienicy. Sprawca został zatrzymany przez policję. Kilka dni później na miejscu Piotr Ś. pojawił się osobiście. Chciał zająć jedno z mieszkań, w którym przebywały trzy osoby.

W lutym 2013 r. kompletnie zalane wodą zostało mieszkanie Anastazji Molgi, która jest członkinią zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i działaczką na rzecz obrony prześladowanych lokatorów, a także świadkiem w procesie o nękanie mieszkańców przez tzw. "czyścicieli kamienic". W święta wielkanocne sytuacja się powtórzyła. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową.
W lipcu 2014 roku kiedy państwo Molgowie, jedni z ostatnich lokatorów kamienicy przy Niegolewskich 14 zeznawali w sądzie w charakterze świadków tzw. "czyściciele" próbowali wykurzyć lokatorów. Ekipa budowlana próbowała zamurować wejście do budynku. Na miejsce została wezwana policja. Przybyli również anarchiści, którzy powstrzymali robotników przez zamurowaniem wejścia. Gdy przybyli już funkcjonariusze na miejscu nie było żadnych robotników.

Jak widać kamienica przy ul. Niegolewskich 14 stała się "Stolarską BIS". W 2015 r. nieruchomość została sprzedana na sprzedaż za 4,5 mln zł.

Według informacji "Gazety Wyborczej Poznań" kamienica została właśnie sprzedana spółce "Niegolewskich 14" z siedzibą w Warszawie. Jej głównym udziałowcem jest warszawska spółka Property Value Investments, która ma 99% udziałów w spółce Niegolewskich 14. Obie spółki mają kapitał zakładowy w wysokości 5 tys. zł.

Poznań jest dla nas atrakcyjnym rynkiem. Miasto się rozwija, ludzie szukają nowych pomysłów na mieszkanie. Nie wszyscy chcą w bloku. (...) Sama kamienica jest atrakcyjna, w stosunkowo dobrym stanie, a jej układ pozwala na ciekawą aranżację nowych wnętrz – informuje dla "Gazety Wyborczej Poznań" spółka Niegolewskich 14.


R E K L A M A

Komentarze (5)

16-02-2017 17:46:19
Hania
@M,Przypuszczalnie, wszystko bylo zniszczone zalaniem mieszkan przez czyscicieli kamienic. Ludzie nie zabierali zniszczonego dobytku, raz zalane meble nie nadaja sie do uzytku, takze inne sprzety.
15-02-2017 18:05:12
M.
Od początku miesiąca w kamienicy trwają prace. Na razie jest to porządkowanie budynku. Jedno tylko mnie zdziwiło przy tej okazji. Od obrońców lokatorów mogliśmy usłyszeć, że osoby tam zamieszkujące nie płaciły czynszu, bo nie było ich na to stać. Teraz widzę, że codziennie wywożone są przynajmniej dwa kontenery pozostawionych przez lokatorów mebli, ubrań, pościeli, naczyń itd. Co nie trafi do kontenerów zabierają ciężarówki Remondisu. Czy lokatorzy opuścili mieszkania niczego ze sobą nie zabierając?
15-02-2017 14:37:14
Hania
Moze nareszcie skonczy sie syfiarstwo, picie alkoholu na schodach tej bramy, smiecienie i syfienie frontu ???? Nie jestem wcale optymistycznie nastawiona co do planow tej spolki i nowych kupcow itp. Mamy przyklad na Matejki rog Niegolewskich, stoi ruina ....ale nowy wlasciciel wystawil od razu na sprzedaz...no i stoi i stac bedzie bo to zabytek i remont kosztuje napewno miliony, miliony zlotych i caly czas oddech miejskiego konserwatora zabytkow bedzie na plecach wlasciciela i wykonawcow, jeden problem. Jak zobacze remont skonczony na Niegolewskich to bedzie powod do radosci na Lazarzu.
14-02-2017 22:06:18
Tomek
Pan Jaśkowiak buduje tyle mieszkań miejskich, że może wreszcie prawowici właściciele będą mogli zarządzać swoim majątkiem, a nie męczyć się z niechcianymi lokatorami...
14-02-2017 14:39:59
najemca
Zapomniał autor napisać że Pani Molga ,,działaczka na rzecz poszkodowanych lokatorów '' dostała mieszkanie od Miasta w budynku gdzie jest możliwy wykup .
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: