Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dziura w ścianie z klatki schodowej do mieszkania – początek "czyszczenia" kamienicy na Małeckiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dziura w ścianie z klatki schodowej do mieszkania – początek "czyszczenia" kamienicy na Małeckiego?
13-07-2017 05:28   Janusz Ludwiczak
Ekipa remontowa wywierciła dziurę na wylot w ścianie z klatki schodowej do toalety mieszkania na parterze, a w lokalach pojawił się gruz i sadza na suficie – lokatorzy kamienicy przy ul. Małeckiego 25 obawiają się, że to początek działań tzw. "czyścicieli kamienic". Na miejscu pojawiła się Policja, zaś w środę kontrolę w budynku przeprowadzili inspektorzy nadzoru budowlanego.

Czy po Stolarskiej 2, Strusia 10, Niegolewskich 14 i Kanałowej 10 kamienica przy ul. Małeckiego 25 będzie kolejną "czyszczoną"? Miesiąc temu przed budynkiem rozstawione zostało rusztowanie. Rozpoczęły się pierwsze prace. Lokatorzy i mieszkańcy Łazarza spacerujący ulicą Małeckiego byli przekonani, że kolejna kamienica zostanie zrewitalizowana. Wszystko wskazuje na to, że może to być kolejne działanie tzw. "czyścicieli kamienic".

We wtorek w mieszkaniach lokatorów pojawił się gruz i sadza na suficie. Robotnicy, prowadzący remont w budynku wywiercili dziurę z klatki schodowej, przebijając się do toalety mieszkania na parterze budynku.

Wiedzieliśmy o tym, że będzie kapitalny remont, ale nie spodziewaliśmy się, że kominy będą robione tak, że cały gruz leciał do mieszkania. Pojawiły się sadze, teraz pościel i rzeczy muszę ponownie wyprać. Musiałam sprzątać całe mieszkanie z gruzu i sadzy – mówi 77-letnia pani Wanda, mieszkanka kamienicy przy Małeckiego 25.

Gdy widziałam, że robotnicy wiercą coś na korytarzu ostrzegłam ich, że zaraz zrobi dziurę na wylot. Zignorowali to. Twierdzili, że będą montować skrzynkę energetyczną – dodaje lokatorka.

Na miejscu pojawiła się Policja i przedstawiciele Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Robotnicy tłumaczyli, że dziurę zrobili przez przypadek, tłumaczyli się, że kładą instalację elektryczną. Po sprawdzeniu okazało się, że nie mieli żadnych akcesoriów do prac z tym związanych. Policjanci nakazali zamurować otwór – powiedział mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kamienica przy Małeckiego 25 przez kilka lat miała nieuregulowany status prawny. W księdze wieczystej wpisani byli prawowici właściciele. W 2000 roku odnaleźli się spadkobiercy. Dwa lata temu zmarł dotychczasowy właściciel.

Za pana Skoczyńskiego było tutaj spokojnie, nie było żadnych problemów z właścicielem. Ale zmarł w maju 2015 r. Później prowadzona była sprawa spadkowa. 19 czerwca dowiedzieliśmy się, że kamienicę przejął nowy właściciel. Dostaliśmy nagłą podwyżkę. Od lipca podniesiono nam czynsz z 6,10 zł na 13 złotych – objaśnia Lucyna Sobańska, mieszkanka kamienicy.

Póki co mamy media, ale właściciel już zapowiedział, że może zostać wyłączony gaz i prąd. Ja sobie tego nie wyobrażam – dodaje Lucyna Sobańska.

Obecnym właścicielem kamienicy jest Piotr B., który ma proces za nękanie mieszkańców willi przy ul. Litewskiej 12 na Sołaczu.

Powtarza się scenariusz. To ewidentne "czyszczenie" kamienicy. Robi się przeglądy i prace pod rzekomym remontem. Przy przeglądach odcina się po kolei media. Piotr B. znany jest z "czyszczenia" przy ul. Litewsiej. Prowadzone jest przeciw niemu postępowanie. Toczy się sprawa w sądzie – sądzi Anastazja Wieczorek-Molga z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

W środę kontrolę w kamienicy przy Małeckiego 25 przeprowadzili inspektorzy nadzoru budowlanego.

Właściciel twierdzi, że są to niezbędne prace. Będziemy wzywać właściciela, by okazał nam dokumenty potwierdzające prowadzenie przeglądów stanu technicznego tego budynku. Będziemy również sprawdzać czy prowadzony remont jest legalny – zapowiedział w WTK mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Postępowanie w sprawie prowadzi również Policja.


R E K L A M A

Komentarze (1)

14-07-2017 10:09:11
Ula79
Współczuję Wam.Nas niedługo też to pewnie czeka.Najgorsze jest to ,że naszą kamienicę też kupił Piotr B(nie wiem tylko czy to to samo nazwisko a może zbieg okolicznosci).Trzymamy za Was kciuki.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: