Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czyściciel kamienic" Piotr Ś. skazany na prace społeczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czyściciel kamienic" Piotr Ś. skazany na prace społeczne
22-03-2017 14:17   Janusz Ludwiczak
Sąd odrzucił apelację Piotra Ś. i podtrzymał swój wyrok. "Czyściciel kamienic" został prawomocnie skazany na osiem miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie za zniesławienie Agnieszki Rybak–Starczak, adwokat reprezentującej pokrzywdzonych lokatorów "czyszczonych kamienic". Oskarżony musi również zapłacić odszkodowanie w wysokości 5 tys. zł na prace społeczne.

Piotr Ś. oskarżony jest o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów pięciu kamienic w latach 2011-2012, m.in. przy ul. Stolarskiej 2, Niegolewskich 14, Strusia 10 czy Kanałowej 10. "Czyściciel kamienic" odłączał lokatorom gaz, wodę i prąd, zalewał mieszkania, rozwiercał dziury w ścianach i sufitach zmuszając tym samym mieszkańców do natychmiastowej wyprowadzki.

W maju 2012 r. administratorzy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, w tym Piotr Ś. zaczęli zastraszać lokatorów, którzy w skrzynkach znaleźli robaki, a przed wejściem do budynku szarfę z napisem "Ostatnie pożegnanie". Natomiast pod koniec grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. W 2013 r. mieszkania lokatorów znów były zalewane wodą. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową. Wszystko wskazuje jednak na to, że działania te prowadzili ludzie Piotr Ś.

Pod koniec września Piotr Ś. decyzją sądu został skazany na ośmiomiesięczne prace społeczne za pomówienie Agnieszki Rybak–Starczak, adwokat, reprezentującej pokrzywdzonych lokatorów "czyszczonych kamienic". "Czyściciel kamienic" w witrynie wynajętego biura w kompleksie City Park przy ul. Wojskowej wywiesił zdjęcie prawniczki z dopiskiem "Pseudonim: Kasjerka", a kilka dni później z podpisem: "mami lokatorów wizją wysokich odszkodowań i bezkarnością za niepłacenie czynszu".

Decyzją sądu Piotr Ś. został skazany na osiem miesięcy prac społecznych, po 20 godzin w miesiącu. Oskarżony będzie musiał również zapłacić 5 tysięcy złotych nawiązki - odszkodowania na cele społeczne, a także przeprosić prawniczkę pisemnie.

Piotr Ś. odwołał się od tego wyroku. Sąd odrzucił jednak apelację. Wyrok z września 2016 r. jest więc prawomocny.


R E K L A M A

Komentarze (3)

23-03-2017 12:25:48
morlock
@Hania Dokładnie! Pan eŚ. czy raczej Piotr Parawan-Zasłona de domo Ściema-Koziołek Ofiarny co nie? Choć chyba kiedyś postawiając mu zarzuty ujawniono mocodawców z nazwiska. Ale podobno nic w necie nie ginie więc ktoś się kiedyś dokopie. Teraz chciałem napisać co mogłaby Skarbówa, tylko że oni nie mają dostępu do zagraniczny kont, i 3 "chcom". Tak se hipotetycznie piszę pod wpływem wieszczego snu.
22-03-2017 17:34:48
Negatyw
Miejmy nadzieję, że filmiki pokazujące tego cwaniaka w (tym razem pożytecznej) akcji - staną się hitem YT :-)
22-03-2017 14:43:52
Hania
Skazany dzialal na czyjes zyczenie, byl tym od brudnej roboty, wedlug mnie osoby, ktore zlecily jemu nekanie lokatorow powinny takze poniesc odpowiedzialnosc i kare, i to w wiekszym wymiarze kary niz Czysciciel. Co z nimi ?, widac sa bezkarni.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: