Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena będzie modernizowana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena będzie modernizowana
18-04-2017 00:58   Janusz Ludwiczak
Od połowy lutego w Arenie nie mogą odbywać się imprezy masowe, gdyż hala nie spełnia obecnych przepisów pożarowych. Imprezy, które miały odbyć się w Arenie przeniesiono m.in. na Targi, do Auli Uniwersyteckiej, Opery, w inne miejsca lub je odwołano. Tymczasem Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na modernizację hali sportowo-widowiskowej w Parku Kasprowicza.

Przypomnijmy. Imprezy masowe zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu. Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21 – tłumaczył w połowie lutego Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Nie oznacza to, że Arena została całkowicie zamknięta. W hali odbywają się wydarzenia, ale z mniejszym udziałem widzów, w przypadku wydarzeń sportowych do 299 widzów, a w przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, gdy liczba uczestników nie przekroczy 499 osób. I tak w Arenie pod koniec marca odbyły się Finały Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, a na początku kwietnia przeprowadzono Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo.

Z kolei 20 maja w Arenie ma odbyć się gala bokserska z udziałem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Część zaleconych modernizacji już wykonano. Dostosowano drogi pożarowe do przepisów, zainstalowano także przegrody przeciwpożarowe. Nie zakładamy innego scenariusza, niż taki, że 20 maja gala bokserska się odbędzie – przekonuje Błażej Daracz z POSiR-u.

W tym roku planowany jest kolejny remont w okresie letnim, na co zostały zabezpieczone środki w budżecie miasta. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła już przetarg na modernizację Areny.

Prace modernizacyjne Hali Widowiskowo-Sportowej Arena dotyczą fasady korony widowni obiektu i obejmują wymianę: stolarki okiennej wraz z tarasem i barierką na poziomie korony, stolarki okiennej i drzwiowej na poziomie przyziemia oraz wymianę nawierzchni płyty głównej boiska sportowego wraz z obejściem. Wraz z robotami modernizacyjnymi prowadzone będą również prace mające na celu dostosowanie Areny do przepisów p.poż, na podstawie opracowywanej ekspertyzy p.poż. Prace na terenie HWS Arena prowadzone będą na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego przez Miejskiego Konserwatora Zabytków – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM czeka na oferty lub wnioski o dopuszczenie w postępowaniu przetargowym do 27 kwietnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: