Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Odwołano wszystkie imprezy masowe w Arenie - strażacy wydali negatywną opinię - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Odwołano wszystkie imprezy masowe w Arenie - strażacy wydali negatywną opinię
22-02-2017 20:19   Janusz Ludwiczak
Do odwołania w Arenie nie będą odbywać się imprezy masowe. Hala nie spełnia bowiem obecnych przepisów pożarowych. W Arenie odbywać będą mogły się jedynie wydarzenia sportowe, w których uczestniczy do 300 osób oraz imprezy artystyczno-kulturalne do blisko 500 uczestników. W tym tygodniu ma zostać powołany zespół, który ustali jaki przeprowadzić remont obiektu, tak by spełniał normy bezpieczeństwa.

Imprezy masowe zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu.
Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21
– tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Nie oznacza to, że Arena została całkowicie zamknięta. W hali odbywać będą mogły się wydarzenia, ale z mniejszym udziałem widzów, tzn. do odwołania nie będą odbywać się imprezy masowe.

Treningi i wydarzenia nie mające charakteru imprez masowych mogą się odbywać bez przeszkód. Są to wydarzenia sportowe, w których uczestniczy nie więcej niż 299 osób, a także wydarzenia artystyczno-rozrywkowe, w których uczestniczy nie więcej niż 499 osób – uspokaja Błażej Daracz z POSiR.

Do końca tygodnia ma powstać zespół ekspertów z udziałem przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, który w ciągu kilku dni ma określić zakres niezbędnych prac i przedsięwzięć, w celu wyeliminowania ewentualnych zagrożeń. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej deklaruje chęć współpracy w celu jak najszybszego rozwiązania problemu – dodaje Błażej Daracz.

W tym roku planowany jest kolejny remont w okresie letnim, na co zostały zabezpieczone środki w budżecie miasta.


Komentarze (2)

24-02-2017 16:47:37
Negatyw
Nie ma Eskulapa, a teraz Arena. Poznań, to jednak wiocha...
23-02-2017 23:20:37
Agnieszka Michalak -Pietkiewicz
...szkoda, to również sygnał dla Miasta, że trzeba szukać środków na gruntowną modernizację obiektu...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: