Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Modernizują Arenę za ponad milion złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Modernizują Arenę za ponad milion złotych
22-06-2015 07:37   Janusz Ludwiczak
Do 11 września potrwa kolejny etap modernizacji hali Arena. W ramach inwestycji wymieniona zostanie część drzwi i odnowiona będzie jedna z trybun. Ponadto do dyspozycji zawodników oddane zostaną nowe szatnie. Prace remontowe obejmują również przebudowę loży honorowej, zmieni się liczba i układ miejsc.

Dwa lata temu przeprowadzono modernizację konstrukcji żelbetowej Areny. Za 355 tys. zł naprawiono sześć najbardziej zniszczonych przypór. W roku ubiegłym wyremontowane zostały kolejne przypory. Oprócz tego wyremontowano parkiet. Inwestycja kosztowała łącznie 969 126,21 zł.

Ponad 1,1 mln zł miasto przeznaczyło na kolejny etap modernizacji hali widowiskowo-sportowej w Parku Kasprowicza. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie loża honorowa, odnowiona zostanie trybuna C oraz zmodernizowane zostaną wszystkie dotychczasowe szatnie zawodników.

Będziemy remontować wszystkie szatnie, wymieniać oświetlenie, trybuny i drzwi. W związku z pracami Arena zostanie zamknięta praktycznie na całe wakacje - tłumaczy Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Przy okazji remontu przybędzie dodatkowa, piąta szatnia, która przebudowywana jest z sauny, która znajdowała się Arenie. Ponadto wyremontowane zostanie oświetlenie i instalacja elektryczna, tak by nie dochodziło do kolejnych awarii prądu, takich jaka miała miejsce w październiku 2013 roku podczas Superpucharu Polski w siatkówce.

Prace w Arenie mają zakończyć się 11 września. Do tego czasu hala jest całkowicie wyłączona z użytkowania i nie będą odbywać się tutaj żadne imprezy.


Komentarze (2)

22-06-2015 22:01:22
Dmowskiego 5/7
Dokładnie. To kultowa budowla. Tutaj grał Iron Maiden. Tutaj koszykarze Kolejorza zdobywali mistrzostwa !
22-06-2015 18:33:41
Negatyw
I słusznie. To kultowa budowla.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: