Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne kamienice na Śniadeckich zostaną wyremontowane. Junkersy będą likwidowane - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne kamienice na Śniadeckich zostaną wyremontowane. Junkersy będą likwidowane
23-02-2016 09:11   Janusz Ludwiczak
Remont elewacji kamienic przy ul. Śniadeckich 26-30 i Parkowej, wymiana ostatnich dwóch ostatnich wind w wieżowcach oraz likwidacja junkersów - starych gazowych przepływowych podgrzewaczy wody i zastąpienie ich cieplikiem – to plany Osiedla "Łazarz" na ten rok.

W tym roku kontynuowana będzie modernizacja budynku Klubu Osiedlowego "Krąg". Przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja, zmieni się również wygląd i kolor fasady o czym więcej pisaliśmy w piątek w artykule: Klub "Krąg" stanie się oliwkowo-biało-grafitowy. To nie jedyna tegoroczna inwestycja Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Zostały nam do wymiany dwie ostatnie windy. Sukcesywnie będziemy wymieniać stare grzejniki gazowe, tzw. "junkersy" na ciepłą wodę centralną, jest zagrożenie życia w wysokich budynkach. Ponadto w tym roku przeprowadzimy remont fasady budynku przy zbiegu ulic Śniadeckich i Parkowej, którego tynk wygląda tak, jakby dopiero wojna się skończyła – wskazuje Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

ZOBACZ TAKŻE: Od browaru po Pałac Sportu - ul. Śniadeckich

Windy wymienione zostaną w bloku przy ul. Dmowskiego 5/7e oraz Bogusławskiego 16. Inwestycja ta będzie kosztować w sumie 137 tysięcy złotych. Ponadto przeprowadzone zostaną prace związane z malowaniem klatek schodowych w budynkach przy ul. Dmowskiego 5/7 C i D, Śniadeckich 21, remont loggi - tarasów w budynku przy ul. Hetmańskiej 65 i Łukaszewicza 20A/22. Administracja Osiedla "Łazarz" zamierza regularnie likwidować stare "junkersy".

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców chcemy likwidować gazowe przepływowe podgrzewacze wody. "Junkersy" zostały usunięte już w blokach przy ul. Hetmańskiej 57 i 59, rozpoczęły się właśnie prace w budynku przy ul. Głogowskiej 113/115. W kolejnych latach będziemy likwidować "junkersy" w kolejnych blokach przy ul. Głogowskiej w stronę Rynku Łazarskiego (pod nr 107/109 i 89/91). Mieszkańcy nie poniosą dodatkowych opłat, inwestycja będzie realizowana z funduszu remontowanego – objaśnia Adam Antoniewski, zastępca kierownika i dyrektor ds. technicznych Osiedla "Łazarz" SM Grunwald.


Komentarze (3)

23-02-2016 15:55:47
Athcos
Niestety cała elewacja kamienic urzędniczych na Śniadeckich wygląda jak zaraz po wojnie i niestety zagraża też życiu przechodniów. Czy ktoś wie, na który rok zaplanowane jest zakończenie remontu wszystkich elewacji na Śniadeckich? Czytałem gdzieś kiedyś, że planują całość zrobić do końca 2017 ale w tym tempie to wątpliwe.
23-02-2016 14:49:47
prawdziwy morlock
@Max Jednocześnie Limanowskiego zyskała nowe rury w asfalcie pod auspicjami "cieplika" czyli tytułowej likwidacji "junkersów" choć to nie kamienice a jaskinie S-pni Grunwald. Ten nowy "kierownik" po p. Żeleńskim cóś za dużo usiłuje mieć do powiedzenia. Może to przeczyta i wyciągnie wnioski albo wraca pod najbliższy most na Warcie.
23-02-2016 09:33:35
Max
Przecież w listopadzie klatka przy Śniadeckich 3 była odmalowana :O
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: