Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W "desce" przy Dmowskiego wymieniają windy. Mieszkańcy muszą chodzić pieszo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W "desce" przy Dmowskiego wymieniają windy. Mieszkańcy muszą chodzić pieszo
06-05-2015 08:41   Janusz Ludwiczak
W dwóch klatkach bloku przy ul. Dmowskiego 5/7 wymieniane są windy. Mieszkańców "deski" przynajmniej do połowy czerwca czekają piesze wędrówki zwłaszcza na 4, 5 i 6 piętrze.

W kwietniu rozpoczęła się wymiana wind w budynku przy ul. Dmowskiego 5/7. Inwestycja ta jest niezbędna, gdyż dźwigi są już w złym stanie technicznym. Mimo iż były konserwowane, pochodzą z 1978 roku. Po za tym stare windy muszą być wymienione zgodnie z przepisami Centrum Bezpieczeństwa Technicznego i Urzędu Dozoru Technicznego.

Windy wymieniamy w klatce C i D. Środki finansowe pozwalają nam na wymianę jedynie dźwigów rocznie. Sądzę, że do połowy czerwca uda się zakończyć remont - powiedział Zdzisław Nowak, kierownik Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Do tego czasu lokatorzy, zwłaszcza mieszkający na 4, 5 i 6 piętrze muszą chodzić pieszo po stopniach. Co prawda mogą skorzystać z wind w sąsiednich klatkach - A, B i E, a następnie przejść łącznikiem na 11 piętrze, jednak i tak do swoich mieszkań muszą udać się po schodach.

Wymiana wind będzie kosztować w sumie ponad 260 tys. zł. Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald w ciągu ostatnich lat wymieniła praktycznie wszystkie dźwigi osobowe. W przyszłym roku nowe dźwigi pojawią się w dwóch ostatnich budynkach, w których są stare windy - przy ul. Dmowskiego 5/7E oraz Bogusławskiego 16.


Komentarze (2)

07-05-2015 10:41:21
z łazarza
Przepraszam za niezrozumienie, ale mieszkańcy z pięter 7-10 są uprzywilejowani?
06-05-2015 09:04:41
domi
trzeba się cieszyć, że będą nowe, a nie szukać minusów!!!! Trochę ruchu nie zaszkodzi, a przynajmniej windy nie będą się zacinać :/
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: