Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Klub "Krąg" stanie się oliwkowo-biało-grafitowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Klub "Krąg" stanie się oliwkowo-biało-grafitowy
19-02-2016 08:19   Janusz Ludwiczak
W tym roku kontynuowana będzie modernizacja budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie kompleksowa termomodernizacja, zmieni się również wygląd i kolor fasady.

W ubiegłym roku przeprowadzono remont budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald od środka. Wymienione zostały okna, klimatyzacja, przeprowadzono także remont łazienek i pomieszczeń piwnicznych, w których powstała nowa harcówka i magazyn.

Ponadto dla osób niepełnosprawnych i mających problemy ruchome powstała winda, którą można wjechać z parteru na piętro. Z kolei z poziomu ulicy do budynku można dostać się dzięki dobudowanej specjalnej pochylni. Powstanie podjazdu ułatwiło wielu osobom dostęp do Klubu "Krąg", a w przyszłości również do administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

W tym roku kontynuowana będzie modernizacja tego budynku, przeprowadzona zostanie termomodernizacja i remont elewacji.

To jest ostatni budynek na naszym osiedlu, który nie przeszedł jeszcze termomodernizacji. To jest przykład socrealizmu Le Corbusiera i modernizmu. Budynek ten ma doskonałe detale architektronicne i ciekawe żyletki. Skupimy się na dopieszczeniu budynku w detalach. Obiekt tak spodobał się architektowi, iż zadeklarował, że będzie co drugi dzień na budowie – mówi Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Remont "Kręgu" ma zostać przeprowadzony w wakacje i będzie kosztować ok. 330 tys. zł. 85% tej kwoty zostanie pokryte ze środków własnych zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, pozostałą część (ok. 50 tys. zł) fundusz remontowy Osiedla "Łazarz".

Nowa elewacja będzie w kolorze białym (na wysokości piętra), grafitowym (dach i bok budynku) oraz oliwkowo-tabaczkowym na wysokości parteru (kolor Baumit 1131).


Komentarze (4)

22-02-2016 23:35:44
Rysiek
Bez sensu. Kolejny klocek. To jest miejsce, gdzie kwitnie kultura a nie kolejny szary "klocek". Powinien "świecić" w tym blokowisku a będzie kolejną szarą bryłą. Co się stanie z muralami?
20-02-2016 21:26:08
Zozolex
Bardzo ładny projekt.
20-02-2016 13:13:31
Hania
@Magda, znajac zycie wytna co tylko da sie wyciac, teraz taka moda, wycinanie drzew i ladnych krzewow i zastepowanie ich niczym lub karlowatymi ogiglami. Budynek aktualnie wyglada na zewnatrz beznadziejnie wiec dobrze, ze bedzie remont.
19-02-2016 14:36:45
Magda
Mam nadzieję, że nie wytkną krzewów - tak jest niestety w wizualizacji :(
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: