Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszyła przebudowa peronów pomiędzy Dworcem Zachodnim a Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszyła przebudowa peronów pomiędzy Dworcem Zachodnim a Poznań Główny
04-11-2015 08:26   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się gruntowana przebudowa peronów, znajdujących się pomiędzy Dworcem Zachodnim a Poznań Główny. Prace rozpoczęto od remontu peronu 4a, z którego odjeżdżają pociągi w kierunku Wrocławia. Cała inwestycja będzie kosztować blisko 40 mln zł i potrwa dwa lata.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną płyty peronów, pojawi się nowe zadaszenie, mała architektura oraz zbudowane zostaną windy, którymi będzie można dostać się z przejścia podziemnego na wszystkie trzy perony: 4, 5 i 6.

Prace rozpoczęły się od przebudowy peronu 4a, z którego odjeżdżają pociągi do Wrocławia. Pozostałe perony: 4, 5 i 6 mają zostać zmodernizowane w ciągu dwóch lat. Inwestycję, która będzie kosztować 39 873 812,75 złotych zrealizuje wyłoniona w przetargu przez PKP firma firma Torpol z Poznania.


R E K L A M A

Fot: Maciej (2-6), Piotr Garbowski/codziennypoznan.pl (1,7-15)

ZOBACZ TAKŻE: Zielony most na Wildę i przedłużona PeSTka ze stacją nad Hetmańską. Wolne Tory w przyszłości {WIDEO}

ZOBACZ TAKŻE: Poznaniacy chcą starego dworca z historyczną fasadą. Tunel zostanie przedłużony do City Center?

ZOBACZ TAKŻE: Ruchome schody z Dworca Głównego na perony 1, 2 i 3 poczekają do przyszłego roku. Jest nowy przetarg

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: