Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruchome schody z Dworca Głównego na perony 1, 2 i 3 poczekają do przyszłego roku. Jest nowy przetarg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruchome schody z Dworca Głównego na perony 1, 2 i 3 poczekają do przyszłego roku. Jest nowy przetarg
15-09-2015 01:14   Janusz Ludwiczak
Ponad 3,2 milionów złotych zażądała firma z Lubonia za wybudowanie ruchomych schodów z budynku dworca Poznań Główny w dół, na perony 1, 2 i 3. Kolej na ten cel zarezerwowała 2,4 mln zł. PKP ogłosiło ponowny przetarg na tą inwestycję.

W lipcu spółka PKP ogłosiła przetarg na wymianę schodów stałych na ruchome, prowadzące z holu dworca Poznań Główny na perony 1, 2, 3. Ofertę złożyła tylko jedna firma - Rent-Bud Jóźwiak, Urbanek i Ruta Spółka Jawna z Lubonia, która za realizację zadania chciała ponad 3,2 mln zł. PKP na tą inwestycje przeznaczyło 2 mln 400 tys. zł.

Kolej ogłosiła nowy przetarg. Termin składania ofert wyznaczono do 14 września. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał cztery miesiące na zrealizowanie zadania. Nie ma więc szans, by jeszcze w tym roku podróżni mogli w końcu wygodnie zjechać schodami ruchomymi z Dworca Głównego w dół na perony 1, 2 i 3.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: