Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od połowy sierpnia dzieci niepełnosprawne będą mogły bawić się przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od połowy sierpnia dzieci niepełnosprawne będą mogły bawić się przy Arenie
29-07-2015 08:17   Janusz Ludwiczak
Do 14 sierpnia ma nastąpić odbiór techniczny integracyjnego placu zabaw, który powstał w Parku Kasprowicza. Wykonawca musi usunąć usterki i dokonać poprawek w realizowanej inwestycji.

Integracyjny plac zabaw, który ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych miał być gotowy w pierwszej połowie lipca. Wyłoniony w przetargu wykonawca - spółka Saternus Service z Chorzowa zrealizował inwestycję niezgodnie z projektem.

Mamy zastrzeżenia do tej inwestycji. Źle posadowione zostały urządzenia zabawowe. Na samym placu wykonane zostały alejki, których nie było w projekcie. Również przy zjeżdżalniach znalazły się krawężniki, które nie były przewidziane. Mogą one zagrażać bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca będzie musiał na własny koszt dokonać poprawek, opóźni się więc oddanie placu zabaw do użytku – powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Otwarcie placu zabaw opóźni się o miesiąc. Odbiór techniczny inwestycji ma nastąpić do 14 sierpnia. Do tego czasu wykonawca musi jeszcze wybudować piaskownicę, która będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Będzie to pierwszy plac zabaw w Poznaniu, z którego będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne. Zamontowana została już huśtawka, z której będą mogły korzystać maluchy na wózkach inwalidzkich.

Inwestycja będzie kosztować 107 339,89 złotych. Sfinansuje ją w całości Rada Osiedla Św. Łazarz.

Niebawem ma rozpocząć się również rozbudowa placu zabaw przy ul. Dmowskiego, pomiędzy "deskami". Inwestycję tą za 49 128 zł wykona Biuro Handlowe Agnieszka Klepaczewska ze Swarzędza.

Natomiast jesienią rozpocznie się remont alejek w Parku Kasprowicza. Zniszczone alejki, na których biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę zostaną zmodernizowane najwcześniej od września. Niedługo przetarg na to zadanie ogłosi Zarząd Dróg Miejskich.


Komentarze (2)

30-07-2015 15:20:11
osorza
Dzieci juz same dokonały odbioru technicznego. Jest jeszcze pare rzeczy niebezpiecznych do usuniecia jak np niezabezpieczone zakonczenia przy siatce prowadzacej do zjezdzalni. Drewniane schodki do zjezdzali to sredni pomysl moglby byc takie jak na dmowskiego sa bardziej bezpieczne i mniej strome. Ogolnie to rozczarowana jestem tym placem.
29-07-2015 16:30:49
Mario z Winklera
Od połowy sierpnia dzieci niepełnosprawne będą mogły bawić się przy Arenie. TO WCZEŚNIEJ NIE MOGŁY SIĘ BAWIĆ???? Biedne dzieci...
Aktualności
Niezapominajka
27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Pyza na jesiennych dróżkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl Spektakl będzie tłumaczony na język migowy
wstęp wolny

28

wrz

do 30-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów

18:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Wojenne historie Łazarza 1939-1945

20:00
Scena Robocza - centrum teatów niezależnych ul. Grunwaldzka 22 (wejście od Matejki) (budynek dawnego Kina Olimpia)
"Miejska dżungla" - mapping dla małych i dużych
- Wielki Finał "Krainy Olimpia 2019"wstęp wolny

29

wrz

12:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: