Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerów "64" czekał dłuuugi spacer - przystanki były oddalone od siebie o ponad kilometr - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerów "64" czekał dłuuugi spacer - przystanki były oddalone od siebie o ponad kilometr
23-04-2015 01:26   Janusz Ludwiczak
Od wtorku godz. 17:45 w związku z zamknięciem ul. Matejki autobusy linii nr 64 kursują objazdem przez Wyspiańskiego i Głogowską. Pasażerów czekał jednak długi spacer, gdyż "64" zatrzymywał się na przystanku tuż przy Placu Wyspiańskiego i następnie dopiero przy ul. Szymborskiej. Pasażerowie jadący z Sołacza lub Jeżyc, którzy chcieli wysiąść w rejonie ul. Sczanieckiej musieli cofać się o ponad 850 metrów pieszo lub podjechać tramwajem. Po naszej interwencji ZTM uruchomił dwa dodatkowe przystanki na trasie objazdu.

We wtorek po południu strażacy przeprowadzali kontrolę "Zielonej Perły", czyli opuszczonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Niegolewskich. Odkryto pęknięcia na ostatniej kondygnacji budynku. Ze względów bezpieczeństwa - zagrożenie zawalenia się budynku podjęto decyzję o zamknięciu dla ruchu kołowego ulicy Matejki pomiędzy Limanowskiego a Niegolewskich. Od godz. 17:45 autobusy linii nr 64 zaczęły kursować objazdem.

W kierunku Strzeszyna Greckiego "64" skierowano objazdem ulicami: Chociszewskiego - Jarochowskiego - Wyspiańskiego - Matejki. Na trasie objazdu utworzono przystanki: Jarochowskiego/Chociszewskiego (na ul. Jarochowskiego pomiędzy Potworowskiego a Chociszewskiego - na wysokości sklepu Społem), Jarochowskiego/Szpital Św. Rodziny oraz przystanek na ul. Matejki, pomiędzy Berwińskiego i Wyspiańskiego (na wysokości Radia Merkury).

W stronę przeciwną trasę objazdową dla autobusów poprowadzono przez Matejki, Wyspiańskiego, Głogowską i Chociszewskiego. Pasażerów czekał jednak długi spacer, gdyż "64" zatrzymywał się na przystanku tuż przy Placu Wyspiańskiego i następnie dopiero przy ul. Szymborskiej. Pasażerowie jadący z Sołacza lub Jeżyc, którzy chcieli wysiąść w rejonie ul. Sczanieckiej musieli cofać się o ponad 850 metrów pieszo lub podjechać tramwajem. Po naszej interwencji ZTM uruchomił dwa dodatkowe przystanki na trasie objazdu.

W środę o godz. 11:36 skontaktowaliśmy się z Zarządem Transportu Miejskiego.

Obecnie autobusy linii nr 64 kursują objazdem. W kierunku Literackiej zatrzymują się na przystankach:
- na ul. Jarochowskiego pomiędzy Potworowskiego i Chociszewskiego
- na ul. Jarochowskiego przy szpitalu św. Rodziny
- na ul. Matejki pomiędzy Berwińskiego i Wyspiańskiego.
Dlaczego w kierunku przeciwnym, w stronę Kaczej autobusy linii 64 zatrzymują się tylko na przystankach Wyspiańskiego i Szymborska?
- napisaliśmy w mailu do ZTM.

Półtorej godziny później postanowiono ułatwić życie pasażerom linii autobusowej nr 64, wśród której są często osoby starsze i mające problemy ruchowe.

Uprzejmie informuję, że ZTM wydał już dyspozycje, aby na trasie w kierunku Kaczej uruchomić przystanki tymczasowe: Sczanieckiej (przy ul. Głogowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Sczanieckiej) i Chociszewskiego (przy ul. Chociszewskiego przed skrzyżowaniem z ul. Kasprzaka) - napisała do nas w mailu o godz. 13 Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: