Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM odmówił seniorom utworzenia przystanku dla autobusów linii 64. Ci się jednak nie poddają - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM odmówił seniorom utworzenia przystanku dla autobusów linii 64. Ci się jednak nie poddają
24-01-2012 12:44   Janusz Ludwiczak
Podopieczni z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1 chcieli, by autobus linii nr 64 zatrzymywał się bliżej ulicy Konopnickiej. ZTM propozycję seniorów rozpatrzył jednak negatywnie. Seniorzy z DDPS nie poddają się i proponują utworzenie dodatkowego przystanku "na żądanie" przy II LO lub drobną modyfikację trasy autobusów linii 64, które miałyby w kierunku Strzeszyna Greckiego jechać przez Konopnickiej, Śniadeckich i Grunwaldzką.

O problemach seniorów pisaliśmy na początku listopada w artykule: Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej chcą, by przy Konopnickiej powstał przystanek.

Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1, by wziąć udział w terapii zajęciowej, rehabilitacji czy spędzić miło czas w gronie swoich kolegów i koleżanek muszą codziennie pokonać prawie pół kilometra, gdyż taka odległość jest z przystanku "Palmiarnia" do placówki przy ulicy Konopnickiej.

W listopadzie Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 1 złożył do Zarządu Transportu Miejskiego pismo z prośbą o przesunięcie przystanku "Palmiarnia" bliżej ulicy Konopnickiej. ZTM rozpatrzył propozycję seniorów negatywnie.

"Z uwagi na istniejące warunki ruchowe (łuk zewnętrzny) nie jest możliwe przeniesienie przystanku w kierunku północnym np. w rejon ulicy Orzeszkowej. Jego dalsze osunięcie tj. za skrzyżowanie z ulicą Konopnickiej przy wejściu do II LO jest niemożliwe, bowiem w znacznym stopniu pogorszyłoby obsługę komunikacyjną mieszkańców rejonu ulic Grottgera, Chełmońskiego, Kossaka i Ułańskiej" - czytamy w piśmie Zarządu Transportu Miejskiego.

Tymczasem seniorzy nie poddają się i postulują, by przy II LO powstał dodatkowy przystanek "na żądanie". Jeśli to byłoby niemożliwe, to seniorzy mają propozycję drobnej modyfikacji trasy linii autobusowej nr 64, dzięki której dojazd komunikacją miejską byłby możliwy na ulicę Śniadeckich oraz pod wejście na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Będziemy raz jeszcze pisać do Zarządu Transportu Miejskiego, żeby jednak ten przystanek powstał, może nie jako zamienny, ale jako przystanek "na żądanie" przy II LO. Powstała też propozycja, ale wiązałoby się to ze zmianą trasy, by autobus 64 poprowadzić z ulicy Matejki przez Orzeszkową i Śniadeckich, gdzie mógłby być przystanek przy Targach, a dalej ulicą Śniadeckich, Grunwaldzką do Szylinga. Rozmawialiśmy z dyrekcją II LO, która uważa, że nie byłoby żadnych problemów by przystanek pod szkołą nie mógł powstać - mówi Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 1.


Komentarze (2)

25-01-2012 00:00:44
maja
Proponuję także utworzenie przystanku na ulicy Kasprzaka na wprost Przychodni,też jest potrzebny. W ten sposób autobusy 64 będą jechały 1 raz na godzinę.Nigdy nie będzie tak aby każdy był zadowolony z komunikacji miejskiej, a przystanki nie są lokalizowane gdzie popadnie.
24-01-2012 13:08:49
kaśka
Jego dalsze osunięcie? Kto to pisał, czyżby sam p. Kupś? Osunąć to się może ziemia.
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: