Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Centrum warte Poznania" będzie na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Centrum warte Poznania" będzie na Łazarzu
21-04-2015 07:48   Janusz Ludwiczak
Kino plenerowe i warsztaty zumby w Parku Kasprowicza, galeria fotografii, murale z fragmentem poezji na ścianie kamienicy, wystawa archiwalnych zdjęć i cykl spotkań poświęconych łazarskiemu dziedzictwu kulinarnemu czy działania performatywne w tramwajach linii nr 8 - to projekty, które zostaną zrealizowane w tym roku na Łazarzu w ramach programu "Centrum warte Poznania".

W tym roku Łazarz stanie się "Centrum wartym Poznania". Organizacje pozarządowe, ale również firmy, osoby prawne, grupy nieformalne i osoby fizyczne mogły starać się o dofinansowanie projektów, mających na celu ożywienie Śródmieścia, w tym Łazarza.

Celem konkursu jest pozyskanie w formie prac konkursowych koncepcji (programów, projektów) kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych, wzbogacających życie kulturalne i uatrakcyjniających centrum miasta oraz pozostałe części śródmieścia Poznania, które mogą być zrealizowane w roku 2015. Przez centrum miasta oraz pozostałe części śródmieścia Poznania należy rozumieć obszar Osiedla Stare Miasto, w szczególności ulicy Św. Marcin oraz ulic do niej przyległych, Ostrów Tumski, Śródkę, Wildę, Jeżyce oraz Łazarz - wyjaśnia Mariusz Kostaszuk, p.o. dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Do tegorocznej czwartej już edycji konkursu Centrum Warte Poznania zgłoszono najwięcej projektów w dotychczasowej historii tego programu - w sumie 91 projektów, z których dofinansowanie otrzyma 19.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: radni miejscy i osiedlowi oraz eksperci łączący wiedzę o rewitalizacji, edukacji i działaniach artystycznych, zaproszeni przez operatora konkursu - Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania najwyżej ocenili projekt fotografów Mariusza Foreckiego, Adriana Wykroty i Andrzeja Dobosza pod nazwą "Tak dla fotografii w Poznaniu" - zakładający otwarte, darmowe warsztaty i wiele innych działań popularyzujących wiedzę o uwiecznianiu codziennego życia w galerii Pix.House przy ul. Głogowskiej.

W ramach programu "Centrum warte Poznania" w Parku Kasprowicza powstanie kino plenerowe i odbędą się warsztaty zumby. Natomiast na ścianie dwóch kamienic pojawią się murale z fragmentem poezji.

Centrum warte Poznania będzie na Łazarzu:

 • Kinoogród - kino plenerowe w Parku Kasprowicza
  - 9 projekcji filmów, które odbywać będą się od czerwca do końca sierpnia w soboty po godz. 21:30.
  Kolektyw Kąpielisko: 20 000 zł
 • Zumba w Parku Kasprowicza
  - projekt zakłada zorganizowanie w okresie letnim, od 7 czerwca do 30 sierpnia w każdą niedzielę o godz. 10:00 zajęć zumby pod kierownictwem doświadczonej instruktorki Klaudii Nierychlewskiej. Zenon Kubiak: 1 420 zł
 • Tak dla fotografii w Poznaniu
  - multimedialne wystawy polskich i zagranicznych fotografów
  - spotkania autorskie
  - innowacyjne warsztaty fotograficzne dla dzieci, młodzieży, dorosłych
  - przeglądy portfolio młodych twórców
  - pokazy slajdów, filmów o fotografii i multimediów fotograficznych
  - wystawy plenerowe, pokazy zdjęć w miejscach publicznych
  - archiwum społeczne dokumentujące dzielnicę Łazarz, Poznań i całą Wielkopolskę
  Andrzej Dobosz, Mariusz Forecki, Adrian Wykrota: 40 000 zł
 • Wirtualny Łazarz - ludzie, miasto, tradycja zatrzymane w fotografii
  - projekt obejmuje zarówno wystawę archiwalnych zdjęć dokumentujących historię dzielnicy Łazarz, jak i cykl spotkań poświęconych m.in. łazarskiemu dziedzictwu kulinarnemu
  Roman Modrzyński: 8 250 zł
 • Komunikacja
  - działania permormatywne w tramwajach linii nr 8
  Fundacja Cukier Puder: 6 000 zł
 • Teatr Piosenki Francuskiej
  - misją Teatru Piosenki Francuskiej jest promocja kultury francuskiej poprzez piosenkę oraz stworzenie nowego miejsca na mapie kulturalnej Poznania na Łazarzu lub Starym Mieście, miejsca unikatowego, bo jedynego w skali kraju Teatru Piosenki Francuskiej kierowanego przez francuską aktorkę i piosenkarkę Iris Munos
  Jan Nowak, Iris Monus: 1 zł
 • Poezja jest tym co rodzi się do życia
  - kontynuacja ubiegłorocznego projektu murali z tekstami poetyckimi. W tym roku powstaną cztery kolejne: po dwa na Łazarzu i Starym Mieście
  Tomasz Genow, Joanna Pańczak: 20 055 zł
 • Tańczenie Warte Poznania
  - zajęcia i warsztaty specjalnie dla mieszkańców dzielnic objętych projektem Centrum Warte Poznania, w ramach Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego oraz bezpłatne bilety na warsztaty i spektakle.
  Ewa Wycichowska: 35 000 zł


R E K L A M A

Komentarze (4)

24-04-2015 10:10:42
joanmk
:))
21-04-2015 19:32:38
pati
Jestem pod wrażeniem
21-04-2015 13:46:56
morlock
Moim zdaniem małe stałe i mobilne firmy usługowo-produkcyjne, płacące na Łazarzu podatki mogły by zaistnieć w naszej przestrzeni a nie jakaś pseudo Grecja czy inne doiwo budżetu. No wyprodukuj Zumbo, Kinogrodzie, Perfofociarzu (cokolwiek to znaczy)itd, REALNY zarobek dla Miasta i Dzielnicy. No kurde, żarówy nie wyprodukujecie, kanalizy nie przepchacie. To na UJ nam wasze imprezy? W gimbusiarni nie nauczyli definicji pasożyta? A może jednak ;-)?
21-04-2015 10:55:54
M.Łazarz
Cieszę się że tyle projektów będzie się działo na Łazarzu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: