Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wędrująca Boja stanęła przy wejściu do Parku Wilsona i ratowała od zapomnienia historii Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wędrująca Boja stanęła przy wejściu do Parku Wilsona i ratowała od zapomnienia historii Łazarza
20-04-2013 01:27   Janusz Ludwiczak
W czwartek przed wejściem do Parku Wilsona od strony ul. Głogowskiej stanęła duża, metalowa konstrukcja zasilana energią słoneczną. Część przechodniów myślała, że jest to statek kosmiczny lub nietypowy znak drogowy. Była to Wędrująca Boja, która w ramach Festiwalu Inwazja Barbarzyńców miała na celu ratowanie od zapomnienia historii Łazarza.

Wędrująca Boja najpierw pojawiła się w poniedziałek na Rondzie Jeziorańskiego, następnego dnia stanęła na Wildzie, a w środę na Śródce. W czwartek można było ją spotkać na ul. Głogowskiej, przy wejściu do Parku Wilsona. Przechodnie byli bardzo zaciekawieni nietypową konstrukcją.

Celem Wędrującej Boi jest przypomnienie historii, która jest zapomniana, a nawet zanika. Chcemy odtworzyć ją na nowo. Pytamy poznaniaków co pamiętają, jakie mają wspomnienia, anegdoty i ciekawostki dotyczące danych miejsc. Zebrane informacje są nagrywane i umieszczane na boi - powiedział Monika Wróblewska.

"Wędrująca boja" została stworzona przez grupę artystyczną Urban Art, w składzie: Anne Peschken i Marek Pisarsky. Po raz pierwszy projekt realizowany był wzdłuż Muru Berlińskiego w 20. rocznicę jego upadku, ważnym elementem akcji było wykorzystanie wspomnień berlińczyków na instalacji. Również tym razem celem projektu jest ratowanie od zapomnienia historii poszczególnych dzielnic miasta Poznania oraz związanych z nimi historii, które były zbierane od przechodniów. Z zebranych wspomnień powstanie film, który 10 maja zostanie pokazany w Berlinie (o godz. 20:00 w Club der polnischen Versager / Ackerstr. 168).

Przechodnie, którzy pojawili się przed wejściem do Parku Wilsona otrzymywali gazetkę "NIE-codzienna", a z niej można było się dowiedzieć m.in. o kopii Piety Michała Anioła, która znajduje się w kościele Matki Boskiej Bolesnej i ma ponad 1,7 m wysokości i blisko dwa metry szerokości. Dla Czytelników przewidziano również konkurs, w którym do wygrania były nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Miejskie Posnania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: