Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wydano pozwolenie na przebudowę Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wydano pozwolenie na przebudowę Kolejowej
14-04-2015 08:24   Janusz Ludwiczak
Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy ulicy Kolejowej. Inwestycja ma rozpocząć się w czerwcu.

Ulica Kolejowa to jedna z ważniejszych arterii komunikacyjnych na Łazarzu, przebiega równolegle do ulicy Głogowskiej i jest często skrótem dla kierowców, gdyż jest dogodnym dojazdem od Hetmańskiej w stronę Targów i Dworca Zachodniego.

Stan ulicy tej pozostawia wiele do życzenia: dziurawe, krzywe i nierówne chodniki oraz zabytkowa kostka brukowa na jezdni powodująca dość spory hałas, szczególnie w godzinach nocnych, gdyż kierowcy mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h jeżdżą tam z o wiele większą prędkością. Niejednokrotnie dochodziło tutaj do wypadków. Mieszkańcy od lat domagają się remontu chodników i nawierzchni.

Do końca przyszłego roku ma się to zmienić. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie lada moment ogłosi przetarg na przebudowę Kolejowej. Przebudowa ma ruszyć latem i potrwa dwa lata.

Inwestycja zakłada rozbudowę ulicy Kolejowej na odcinku od ulicy Klaudyny Potockiej do ulicy Gąsiorowskich. W ramach projektu przewidziane jest wykonanie miejsc postojowych, wymiana nawierzchni chodników (kostka kamienna) jak i jezdni (asfalt), wykonanie wyniesionych skrzyżowań oraz progów zwalniających, odwodnienie jezdni do istniejącego kanału deszczowego, oraz wykonanie nowego oświetlenia. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 r. Rozbudowa ul. Kolejowej będzie wykonywana na podstawie dokumentacji konsultowanej i przekazanej przez Zarząd Dróg Miejskich - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przebudowa ulicy Kolejowej ma zakończyć się do końca 2016 roku. Inwestycja będzie kosztować łącznie 9 milionów złotych, z czego 4,5 mln zł pochodzić będzie z przyszłorocznego budżetu. W 2013 r. miasto przekazał 200 tys. zł na wykonanie projektu.

Projekt przebudowy Kolejowej zakłada przebudowę nawierzchni, wykonanie skrzyżowań wyniesionych i progów zwalniających, a także budowę zatok, które pozwolą na poprowadzenie linii autobusowej z Dworca Zachodniego w kierunku Hetmańskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejową będzie jeździć autobus. Na ulicy wytną drzewa


Komentarze (7)

01-05-2015 20:10:41
JS
A kto to te bóle, z którymi czekacie na Kolejowej?
01-05-2015 13:13:50
lula
mamy taką nadzieję że w końcu zaczną remont !!!! Czekamy z bólami !!!!
15-04-2015 15:10:55
Łukasz Prymas
Prosze Państwa. Po 1 rozmowy z Miastem jeszcze w kwestii przebudowy trwają! Wczoraj na sesji Rady Miasta, Radna K. Kretkowska interweniowała w sprawie przebudowy Kolejowej (wycięciu drzew i zalaniu asfaltu w miejsu kostki). Nie wiadomo jeszcze na 100% jak będzie przebudowa ostatecznie wyglądać. Czy ostatecznie zostanie kostka tego jeszcze nie wiadomo, bo jak napisałem, jeszcze rozmowy trwają. Ale proszę jej nie demonizować, bo wtedy taka kostka jest kładziona na nowo tak by nie było charakterystycznych przerw, które powodują hałas, a poza tym ma być zmniejszona prędkość na całej ulicy do 30 km/h a więc przy zwolnionym ruchu, hałasu nie będzie prawie w ogóle słychać ! Jednak 1 rzecz jest pewna (widać to na załączonym rzucie ale i na odp. rzutach na stronie ZDM). Nie będzie ZATOK AUTOBUSOWYCH. Tu widać że jest zupełne przeciwnie. Niestety redaktor Ludwiczak źle napisał. Będą tzw. ANTYZATOKI, czyli takie wyprofilowanie chodnika, by w miejscach gdzie ma zatrzymywać się autobus (pomiędzy wydzielonymi miejscami parkingowymi), będzie się wychodzić bezpośrednio na chodnik!! Widać to dokładnie na rycinie w miejscu gdzie jest zaznaczony przystanek autobusowy.
15-04-2015 12:14:19
morlock
Zaleją "histeryczną", zabytkową kostkę asfaltem i mają co rok roboty z łataniem odparzeń aż miło. Ps. A gdzie ta "lubowniiczka" staroci która zablokowała wymianę/renowację/profilowanie chodnika przy Św.Annie i to w trakcie remontu?
15-04-2015 00:00:51
L.D.
Na odcinku Kolejowa 57, 55 ma powstać zatoka o długości ok. 20 m. (tak wydedukowałam z projektu). Zgadzam się, że kłóci się to z ideą uspokojonego ruchu. Jestem ciekawa, czy jakiekolwiek sugestie mieszkańców zostały przez projektantów uwzględnione, z pewnością nie te dotyczące zieleni, czy ścieżki rowerowej.
14-04-2015 10:07:28
krscp
Do tego co powyżej dodać warto, że po pierwsze autobus nie będzie jeździć tą ulicą częściej niż 4-5 razy na godzinę, więc wyrzucanie pieniędzy na zatokę jest absurdem, po drugie, skoro projekt zakłada uspokojenie ruchu poprzez budowę progów zwalniających i wyniesionych przejść, to zatoka jest elementem przyspieszającym ruch, czyli wyrzucamy kasę na spowalniacze, żeby jeździć szybciej.
14-04-2015 09:02:48
porażka
Zatoki to się leczy. Cała Europa odchodzi od budowania zatok na przystankach a wspaniała Polska dalej swoje. Co tam, najważniejsza jest przecież Św. Przepustowość.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: