Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zapadł się nowy chodnik na ulicy Kolejowej. Chodnik powstał dla samochodów? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zapadł się nowy chodnik na ulicy Kolejowej. Chodnik powstał dla samochodów?
19-03-2012 01:57   Janusz Ludwiczak
Wyremontowany w grudniu chodnik na ulicy Kolejowej już nadaje się do naprawy. Zapadły się kostki brukowe. Mieszkańcy narzekają również, że ZDM wymienił chodniki głównie dla parkujących samochodów. "Niewielką kwotę przeznaczono na naprawę fragmentów chodnika w połowie ulicy. Fragmenty wymienione to pas, na którym parkują samochody. My piesi nadal chodzimy po zdewastowanych płytach" - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) jedna z mieszkanek ulicy Kolejowej.

W pierwszej połowie grudnia przeprowadzono remont chodników na kilku fragmentach ulicy Kolejowej. Stare płyty chodnikowe wymieniono na kostkę typu "pozbruk" po zachodniej stronie Kolejowej, przy posesjach nr 19/21 i 22, a także po wschodniej stronie, na odcinku pomiędzy ulicami Karwowskiego, a Mottego oraz przy posesjach nr 41, 42, 46 i 49 oraz 5a.

Grudniowy remont chodników na Kolejowej kosztował ZDM 100 tysięcy złotych. Tymczasem od mieszkańców otrzymujemy liczne maile, którzy informują nas, że jeden z wyremontowanych chodników nadaje się już do naprawy.

Pragnę poruszyć sprawę zniszczonego chodnika na ulicy Kolejowej. Nie minęło dużo czasu od zakończenia remontu, a chodnik znowu już zniszczony i niebezpieczny dla pieszych. W miejscach gdzie nie ma dziur jest zapadnięty i przechylony w stronę jezdni przez co niewygodnie się po nim idzie. Na pobliską budowę ciągle przyjeżdżają pojazdy ciężarowe znacznie utrudniające ruch samochodów oraz niszczące nawierzchnię jezdni, która nie jest przystosowana do ruchu pojazdów o tak dużej masie. Miasto nie powinno płacić za kolejne remonty tylko zmusić firmę Wechta, do położenia nowej nawierzchni ulicy oraz generalnego remontu chodników na ulicy Kolejowej oraz Potockiej - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Internauta, Piotr Grześkowiak.

Mieszkańcy narzekają też, że chodnik, który został wyremontowany na innym fragmencie ulicy Kolejowej służy nie dla pieszych, lecz dla parkujących samochodów.

Bardzo trudno powstrzymać się od komentarzy na temat zupełnej bezmyślności i marnotrawienia naszych tak cennych funduszy. Mam na myśli pieniądze przekazane przez ZDM na powierzchowny remont ulicy Kolejowej ograniczający się wyłącznie do prac związanych z chodnikiem. Tą niewielką kwotę na koniec 2011 przeznaczono na naprawę fragmentów chodnika w połowie ulicy. Fragmenty wymienione to pas, na którym parkują samochody. My piesi nadal chodzimy po zdewastowanych płytach - alarmuje nas Martyna Marciniak.

Nasza Czytelniczka również zwróciła uwagę na zniszczony chodnik znajdujący się w pobliżu budowanego budynku mieszkalnego.

Jak można ponosić koszty wymiany takiego chodnika nie obciążając jego kosztami tych którzy go zrujnowali, jak można zaczynać od tej części ulicy skoro prace przy budowie bloku nadal trwają i nowy chodnik już po zimie został zdewastowany i dziurawy, a krawężniki uszkodzone - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasza Internautka, Martyna Marciniak.

W tym roku remont chodników na Kolejowej ma być kontynuowany. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczy 100 tysięcy złotych, z czego ok. 30 tys. zł pójdzie na projekt.


Fot: Piotr Grześkowiak (0-6), Martyna Marciniak (7-9), Janusz Ludwiczak (10-20)
Zdjęcia przesłane przez naszych Internautów na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Ruszył remont chodników na ulicy Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkańcy rozmawiali z wiceprezydentem i radnymi o przyszłości ulicy Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z ulicą Kolejową?

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Święty Łazarz chce przeznaczyć 100 tys. zł na remont chodników w ciągu ulicy Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Ulica Kolejowa doczeka się w końcu gruntownego remontu?

ZOBACZ TAKŻE: Drogowcy wzięli się za usuwanie dziur na Chociszewskiego

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

20-03-2012 07:28:30
N N
Jak widać z kilku zdjęć można było kiedyś wylać asfalt na kostkę brukową żeby wyciszyć jazdę teraz wg ZDM jest to niemożliwe. Wciskać ludziom bzdury to ich domena. Zrywać kostki nie, bo jest zabytkowa nakryć asfaltem nie, bo za duża inwestycja. Jak się nie kręcić d.... zawsze z tyłu.
20-03-2012 01:21:53
lilid
Kwestia nawierzchni na Kolejowej była tematem spotkania pod koniec ubiegłego roku Rady Osiedla , przedstawicieli Władz Miasta, ZDMu i mieszkanców. Z burzliwej dyskusji wyszła doraźna interwencja w naprawę kilku fragmentów ulicy i obietnica dalszych. Dlaczego, dysponując zaoszczędzoną sumą z ZDMu, nie wykorzystano jej na zrobienie projektu modernizacji ulicy, czy obecnie po kilku już miesiącach jest on opracowywany, czy znowy pod koniec roku następnych parę fragmentów ulicy załata się ze skutkiem takim jak poprzednie?!
19-03-2012 20:30:13
pieszy z Łazarza
A na Głogowskiej też podobnie - parkowanie równoległe, skośne (itp.) tam gdzie znaki oraz specjalnie ułożona ciemniejsza kostka wskazują parkowanie równoległe. W związku z tym na chodnikach znajdują się plamy (nie do zmycia przez deszcz) po różnego rodzaju cieczach, a chodnik jest wciąż zastawiony. Kostka także została porozjeżdżana.
19-03-2012 19:10:43
mieszkaiec
trudno sie nie zgodzic
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: