Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańscy radni przekazali 200 tysięcy złotych na remont Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańscy radni przekazali 200 tysięcy złotych na remont Kolejowej
22-12-2013 01:54   Janusz Ludwiczak
Podczas sesji budżetowej Rada Miasta przyjęła poprawkę na remont ulicy Kolejowej. W przyszłym roku przekazane zostanie 200 tysięcy złotych na wykonanie projektu. W latach 2015-2016 na przebudowę ulicy Kolejowej ma trafić ponad 9 milionów złotych.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej zgłosił poprawkę na modernizację ulicy Kolejowej.

Ulica Kolejowa należy do najbardziej zaniedbanych ulic w Śródmieściu Poznania. Intensywny ruch pomiędzy ulicami Hetmańską a Głogowską w połączeniu ze złym stanem infrastruktury drogowej powoduje obniżenie jakości życia mieszkańców i hamuje procesy rewitalizacji w tej części Łazarza. Ponieważ budowa alternatywnej dla ul. Kolejowej arterii drogowej - tzw. Dolnej Głogowskiej nie jest planowana w perspektywie Wieloletniego Planu Inwestycyjnego do 2022 r., niezbędna staje się przebudowa samej ulicy Kolejowej, w wyniku której poprawi się zarówno jakoś komunikacji na ulicy, jak i warunki zamieszkania położonej przy niej budynkach - czytamy w uzasadnieniu.

Nad poprawką podpisali się radni Bartosz Zawieja, Jakub Jędrzejowski, Tomasz Lipiński, poparli ją również Lidia Dudziak z PiS oraz Wojciech Wośkowiak i Maciej Przybylak z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelski.

O dziwo, sam prezydent Ryszard Grobelny był przeciw.

Poprawka nie została uwzględniona. Z uwagi na charakter nawierzchni planowane są jej bieżące remonty. W ramach wskazanych źródeł finansowania planuje się realizację ulic posiadających nawierzchnię gruntową (w rejonie Szczepankowa, Krzesin, Smochowic) - argumentował prezydent Grobelny.

Mimo to w piątek Rada Miasta przyjęła poprawkę w sprawie modernizacji Kolejowej.

Cieszę się, że przeszła chociaż taka poprawka, która była zgłoszona przez kolegów z Platformy. Ja proponowałam przekazać 3,5 mln zł. W przyszłym roku 200 tys. zł. zostanie przekazane na wykonanie projektu. W następnych latach mają być przekazywane środki w wysokości 4,5 mln zł na przebudowę Kolejową. Trzeba będzie jednak tego pilnować mimo iż jest to zapisane w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Jest to program, który się zmienia. Do dziś nie zrealizowano chociażby Św. Wawrzyńca - wskazuje Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

W ramach przyszłorocznego budżetu miasta 200 tys. zł zostanie przekazane na wykonanie projektu modernizacji Kolejowej. W roku 2015 i 2016 ma trafić po 4,5 mln zł na przeprowadzenie samego generalnego remontu ulicy.


R E K L A M A

Komentarze (3)

27-12-2013 00:02:50
ja
Ponawiam pytanie zadane przez ŁP, projekt przebudowy ul. Kolejowej został już wykonany!! Miał moim zdaniem wiele niedociagnięć ( brak zieleni, ścieżki rowerowej), zakładał trasę linii autobusowej ( z czym część mieszkańców się godziła, a część, ci , przy których domach ulokowano przystanki już niekoniecznie), ale generalnie został już wykonany!!! Na co więc nowy? "Mieszkańcy Kolejowej Łączmy się", oby to nie pozostało kolejnym papierwym planem!!
23-12-2013 08:39:23
ŁP
Proszę się nie spodziewać, że nagle zniknie hałas, kostka brukowa na pewno pozostanie na nawierzchni. Poza tym sam mieszkam przy Kolejowej także bez przesady z tym hałasem, nie jest tak źle, kilkukrotnie lepiej niż przy Głogowskiej albo Hetmańskiej. Poza tym jak się mieszka w mieście trzeba się liczyć z tym, że nie będzie ciszy jak w lesie. Co ciekawi mnie bardziej? To że jest przygotowany projekt przebudowy tej ulicy i leży w ZDM...pytam się...po co kolejny projekt i to jeszcze za 200 tys. jak został takowy przygotowany za niecałe 50 tys. ?? Czyżby znowu ZDM niejako "wyłudził " pieniądze z budżetu?
22-12-2013 20:45:35
Zeniu
Nie wytrzymam czyżby coś drgnęło. Ludzie teraz nasze zadanie, aby wyegzekwować to co zapisano. Może wreszcie da się mieszkać na naszej ulicy. Może uda się nam doczekać do przebudowy i zakończenia tego wieloletniego terroryzmu hałasem. A wtedy się naprawdę z radości upije :) - ktoś dołączy ????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: