Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza, przy Niegolewskich i między "deskami" staną domki dla... kotów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza, przy Niegolewskich i między "deskami" staną domki dla... kotów
08-01-2015 08:17   Janusz Ludwiczak
Są karmniki dla ptaków i budy dla psów. Usługi Komunalne wspólnie z poznańskim Schroniskiem dla zwierząt postanowiły zadbać o to, by wolno żyjące koty przetrwały zimę. Na Łazarzu w sumie pojawi się siedem takich domów, w całym Poznaniu będzie ich 60.

Kilkanaście wolno żyjących kotów znajdzie ciepłe schronienie przed zimą. Siedem domków dla kotów stanie na Łazarzu, m.in. w Parku Kasprowicza - na pływalni letniej, przy ul. Małeckiego 5 i pomiędzy "deskami" na ul. Dmowskiego.

Kocie domki są drewniane i ocieplane, mają otwierany dach. Jest dwadzieścia dużych, dwupiętrowych i czterdzieści mniejszych, a że w każdym z nich pomieści się kilka kotów, schronienie przed mrozami zapewnione będzie mieć kilkaset zwierząt. Domki z miejskich środków zakupiły Usługi Komunalne - wyjaśnia Małgorzata Lamperska ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Domki dla kotów staną jeszcze na Winogradach i Chartowie. Otrzymają je również organziacje pozarządowe, zajmujące się ochroną zwierząt (Fundacja Głosem Zwierząt, Fundacja Agapeanimali, Fundacja Koci Pazur, Fundacja Animal Security, Fundacja Animalia, Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kłębek”, Koło Miłośników i Obrońców Zwierząt „Dąbrówka”). To one, w uzgodnieniu z właścicielami terenu, zadecydują o ich lokalizacji.

O to, by koty przetrwały zimę postanowiła już dwa lata temu zadbać administracja Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Przy jednym z największych wieżowców, przy ul. Stablewskiego 6 pojawiły się dwa domki dla bezpańskich dachowców.


Komentarze (7)

09-01-2015 08:57:32
ojla
Ja, to się martwię, że na Łazarzu ludzkość porąbie sobie kocie domy na opał.
09-01-2015 07:07:56
Negatyw
Proponuję rozwiązać problem dachu nad głową dla ludzi bezdomnych, a nie przejmować się futrzakami!
08-01-2015 18:00:32
pablo
Przecież zaraz ktoś to rozwali- wiara tylko psuć i niszczyć umie. Lepiej dla klakierków otworzyć okienko w piwnicy.
08-01-2015 17:28:24
Hania
Dobrze, niech koty maja dach nad glowa. Koty w miescie sa bardzo pozyteczne, poluja na szczury i myszy, i napewno odpracuja te darmowe chaty :) Akurat jestem milosniczka kotow choc ich nie dokarmiam, jak i nie dokarmiam golebi. Musza sobie dac rade same, kto silniejszy to przetrwa.
08-01-2015 17:16:15
Agnieszka
Wreszcie cos sie dzieje sensownego w Poznaniu! A ludzie ktorym to przeszkadza sa smieszni i nie interesuje ich los bezdomnych zwierzat bo ich psy i koty zimą spią w cieplutkim domku! Ludzie pomyslcie zanim napiszecie jakiś suchar w komentarzu:(Żal,ze są wsród nas ludzie,którym los zwierząt jest obojętny..
08-01-2015 16:17:14
morlock
Kto wpadł na ten idiotyczny pomysł? Kocich Mam ci u nas dostatek. Nie mam nic do tych sympatycznych futrzaków i ich opiekunek ale wiem jedno - te "miejscówki" to idiotyzm. I znowu kasa wspierająca szwagra kuzyna brata siostry? De*ile zastanowiły się jak bezpańskie dachowce przetrzymały o wiele wredniejsze zimy? @Bezdomny Jasiek- mam gwoździe i młotek, zmieścimy się, tylko obcęgi przynieś.
08-01-2015 10:17:59
Bezdomny Jasiek
A mnie kto wybuduje domek?
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: