Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Odwołać Pucka!!!" - protest anarchistów przed siedzibą ZKZL - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Odwołać Pucka!!!" - protest anarchistów przed siedzibą ZKZL
13-12-2014 13:41   Janusz Ludwiczak
Przeciwko eksmisjom protestowali w piątkowe popołudnie anarchiści przed siedzibą ZKZL-u przy ul. Matejki 57. Pikietujący domagali się również rezygnacji Jarosława Pucka ze stanowiska prezesa Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Anarchiści domagali się również zmiany polityki mieszkaniowej i przestania eksmisji z miejskich lokali.

W 2011 roku kontenery socjalne, projekt firmowany przez ZKZL, miał być dyskutowany na Radzie Miasta. Arbitralną decyzją pana Pucka nie został on przedyskutowany. Rok później miał powstać społeczno-mieszkaniowy okrągły stół, gdzie władze miasta miały dyskutować z organizacjami społecznymi kierunki polityki mieszkaniowej i znowu jednostronną decyzją miasta zerwano negocjacje. Za stan ten, za brutalne wysiedlenia, odpowiedzialne są nie tylko dotychczasowe władze w osobie Ryszarda Grobelnego, ale też urzędnik, który do tej pory firmował tę politykę, czyli Jarosław Pucek. Domagamy się odwołania Jarosława Pucka, domagamy się społecznej debaty nad kierunkami polityki mieszkaniowej, a do czasu, kiedy nie zostaną one ustalone, muszą zostać wstrzymane brutalne, masowe eksmisje z zasobów komunalnych - mówił Jarosław Urbański z Inicjatywy Pracowniczej.

Według anarchistów, którzy posłużyli się danymi GUS w Poznaniu w 2007 r. wykonano 11 eksmisji, w 2009 r. – 44, w 2011 – 140, a w 2013 r. były to już 183 eksmisje. Dodatkowo w tym samym okresie liczba toczących się rozpraw eksmisyjnych wzrosła od 120 w 2007 r. do 431 w 2009 r., 514 w 2011 r. i 602 w 2013 r.


Komentarze (10)

15-12-2014 22:10:36
JS
Haniu, wytknięcie niedouczenia nie jest atakiem. Wiele lat współpracowałem z organizacjami pomagającymi osobom ubogim. Ci uczciwi w pierwszej kolejności opłacali rachunki. Ci, którzy wymyślili sobie życie na koszt pozostałej części społeczeństwa, całą otrzymywaną pomoc przeznaczali na bieżącą konsumpcję. Problem dotyczy młodych, będących w wieku produkcyjnym ludzi. Im się nie chce, bo dostaną za darmo i jeszcze pojawią się obrońcy uciśnionych. Abstrahując od zarobków, które są na bardzo niskim poziomie, w Poznaniu nie istnieje bezrobocie. Kto chce pracę dostaje. Pomoc powinna być przeznaczana dla osób starszych, niedołężnych i chorych. Popatrz, w jakim wieku są ci wiecznie żebrzący w Mopsie.
15-12-2014 20:39:43
Hania
JS, po co te ataki na moja osobe ? Czy ulzyles sobie ? Widac, ze tobie brak dobrego wychowania... i pamietaj: Nie zycz drugiemu co tobie niemile. Tomku, jakakolwiek odpowiedz odemnie nie rozwiaze problemu, prawda ? Kazdy ma prawo do swoich opinii i pogladow, szanujmy to.
15-12-2014 11:29:27
Tomek
Nie odpowiedziałaś na zadane pytanie. Mieszkasz w takiej kamienicy? Ilu znasz ludzi u których to przypadki losowe? Oczywiście, że każdemu może przydarzyć się coś złego, ale człowiek przewidujący stara się zabezpieczać, tzn. odkłada, myśli o ubezpieczeniach, płodzi dzieci, dobrze je wychowuje, aby one też mu pomogły w trudnych chwilach itd.
14-12-2014 19:38:09
Hania
Tomku, temat jest o wiele, wiele glebszy, nie jest tak wszystko proste jak by sie wydawalo i jak latwo sie nam pisze w postach. Sprawa jest bardzo skomplikowana, nie mam odpowiedzi ani recepty ale w/g mnie kazdy czlowiek zasluguje na dach nad glowa a skoro zyjemy w ustroju w jakim zyjemy dlatego podatki placic bedziemy i lozyc na tych, ktorym z roznych powodow sie nie powiodlo. Nigdy nie wiadomo, ODPUKAC !!! co nam moze sie przydazyc w zyciu i wtedy bedziemy blogoslawic tego rodzaju programy miasta jak mieszkania komunalne/socjalne.
14-12-2014 18:38:16
JS
Haniu, skoro nie rozumiesz korelacji anarchizmu z negacją własności to mogę tylko polecić dokształcenie się. To tak, jak by komunista był prezesem korporacji - może tak będzie Ci łatwiej zrozumieć. Twoja wiedza nt. anarchizmu nijak ma się do rzeczywistości - poczytaj choćby Bakunina zanim palniesz kolejną bzdurę... Moi sąsiedzi palący w piecach płytami wiórowymi co rok jeżdżą na trzytygodniowe wakacje, mają dobrej klasy samochód i mieszkanie własnościowe. To nie bieda, to brak świadomości. I tak, jak Tomek, życzę Ci patologicznych sąsiadów, biednych z nieróbstwa i alkoholizmu. Przyjemności! Przypadki ubóstwa spowodowanego chorobą lub wypadkami stricte losowymi, to margines - tym ludziom należy się pomoc. Niestety z pomocy korzystają głównie nieroby i pasożyci żerujący na chorym systemie pomocy społecznej. Dla anarchistów, to tylko okazja do taniej reklamy i ubijania własnych interesów.
14-12-2014 16:54:39
Tomek
Tyko dlaczego ta równość jest jednostronna? A też nie chcę, aby pobierano mi podatki i dawano za to darmowe mieszkania nierobom... Mieszkała Pani kiedyś w kamienicy z lokatorami komunalnymi? Jeśli nie to zapraszam i może wtedy zmieni Pani zdanie...
14-12-2014 16:22:48
Hania
Nie rozumiem jak mozna eksmitowac z mieszkan komunalnych ? Przeciez te mieszkania sa dla tych najbardziej potrzebujacych. Gdyby ci ludzie mieli na wegiel lub drewno do ogrzewania to zapewne nie paliliby tego o czym mowia moi poprzednicy. Bieda nie wybiera metod jesli nie ma wyboru. Nie rozumiem co ma anarchizm do zamieszkiwania w mieszkaniu wlasnosciowym ? a gdzie ma mieszkac w namiocie ? Bez przesady. /ludzie wykupywali mieszkania na wlasnosc od spoldzieli mieszkaniowych za zlotowki/. Anarchizm to system pogladow gloszacy program calkowitego zniesienia przymusu, ucisku i wyzysku spolecznego, postulujacy powszechnosc, wolnosc, równosc i sprawiedliwosc spoleczna.
13-12-2014 22:39:43
JS
Morlock, większość sąsiadów pana Urbańskiego spala w piecach płyty wiórowe, śmieci i różnego rodzaju wynalazki. Jemu to nie przeszkadza. Ale jak ktoś jest anarchistą i mieszka w mieszkaniu własnosciowym, to potem jest takie pomieszanie z poplątaniem :)
13-12-2014 19:58:27
morlock ślimaczek z autostrady
Nakłoń pan, panie Urbański by pańscy pupile przestali spalać w piecach porąbane stare groty (formaldehyd z płyt wiórowych) i PET-y (plastikowe butelki). MY, ŁAZARZANIE TYM ODDYCHAMY. Wczoraj broniłeś ślimaczki a teraz jesteś pan za mordowaniem ludzi? Co raz więcej Łazarzan trafia do przychodni pulmonologicznych ( panu pewnie ta specjalność jest nie znana) ze schorzeniami płuc i oskrzeli. Nie, nie jestem za odwołaniem Pucków czy innych takich - jestem za natychmiastową likwidacją/deaktywacją was wszystkich. Nie pozdrawiam.
13-12-2014 14:51:40
Hania
Szokujace liczby !
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: