Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Anarchiści wręczyli komendantowi policji złotą śrubę i dyplom "za współpracę w czyszczeniu kamienic" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Anarchiści wręczyli komendantowi policji złotą śrubę i dyplom "za współpracę w czyszczeniu kamienic"
03-06-2013 18:42   Janusz Ludwiczak
Członkowie Federacji Anarchistycznej wspólnie z mieszkańcami kamienicy m.in. przy ul. Stolarskiej 2 pojawili się w Komendzie Miejskiej Policji. Komendantowi wręczyli nagrodę Złotej Śruby "za owocną współpracę policji z bandytami" oraz dyplom "za wzorową współpracę w procederze czyszczenia kamienic przy ulicach: Stolarskiej, Strusia, Piaskowej i innych". Według anarchistów policjanci współpracowali z "czyścicielami kamienic".

Anarchiści przekazali komendantowi poznańskiej policji nagrodę Złotej Śruby "za owocną współpracę policji z bandytami" oraz dyplom "za wzorową współpracę w procederze czyszczenia kamienic przy ulicach: Stolarskiej, Strusia, Piaskowej i innych, jak i pomoc w realizacji bezwzględnej polityki własności mieszkań dla policjantów, policjantek i przełożonych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu".

Nie jest dla nas zaskoczeniem, że osoby będące czyścicielami kamienic znają niektórych policjantów. Zastanawiamy się po co są funkcjonariusze Policji. Akcja ma na celu nagłośnienie współpracy policji z czyścicielami. Bo dopóki tu nie zostaną podjęte działania, to żadne procesy o stalking nie dadzą efektów - powiedziała Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Jakiekolwiek robiliśmy zgłoszenia to albo nie było radiowozu, albo policja gdy przyjeżdżała to stwierdzała, że są to zatargi sąsiedzkie. Później to się zmieniło, ale na początku nie mogliśmy liczyć na pomoc policji - twierdzi Grażyna Sobańska, mieszkanka kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

"Nękanie lokatorów i ich opór wobec działań „czyścicieli kamienic” i jego mocodawców trwa w Poznaniu od dłuższego czasu. Brutalność i bezkarność działań podejmowanych wobec lokatorów była wielokrotnie nagłaśniana dzięki samoorganizacji lokatorów (pikiety i demonstracje) i zainteresowaniu mediów. Nie jest więc możliwe, że policjanci w Poznaniu nie rozumieją, z jak poważnym problemem mają do czynienia. Należy więc jasno powiedzieć, że zarówno współpraca z „czyścicielami kamienic”, bierność wobec działań NeoBanku i biznesmenów, jak i na razie nieudane próby ścigania i karania uczestników protestów lokatorskich – pod absurdalnymi i naciąganymi zrzutami, co potwierdziły już dwa wyroki uniewinniające – to sposób na pokazanie, że poznańska policja staje po stronie bogatych wyzyskiwaczy i bandytów, a nie po stronie krzywdzonych obywateli" - czytamy w oświadczeniu poznańskiej Federacji Anarchistycznej.

Anarchiści chcieli "Złotą Śrubę" i dyplom "za wzorową współpracę w procederze czyszczenia kamienic" wręczyć mł. insp. Romanowi Kusterowi, Komendantowi Miejskiemu Policji w Poznaniu, jednak w recepcji komendy przy Szylinga usłyszeli, że komendant przyjmuje petentów od godz. 15:30 i wtedy będą mogli się z nim spotkać. Ostatecznie antynagrody od anarchistów odebrała sekretarka komendanta.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: