Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowo wybrani radni zostali zaprzysiężeni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowo wybrani radni zostali zaprzysiężeni
28-11-2014 13:43   Janusz Ludwiczak
Lidia Dudziak, Janusz Kapuściński, Katarzyna Kretkowska, Łukasz Mikuła, Krzysztof Skrzypinski i 30 pozostałych nowo wybranych Radnych Miasta Poznania złożyło w piątkowe przedpołudnie ślubowanie. Sesja inauguracyjna odbyła się w Ratuszu.

Słowami: "Wierni Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro Poznania i jego mieszkańców" 35 nowo wybranych radnych złożyło ślubowanie, które odbyło się w piątek podczas sesji inauguracyjnej w Wielkiej Sieni Ratusza Poznańskiego.

Ślubowania nie złożyło dwóch radnych: Dariusz Jaworski i Tomasz Kayser, który do Rady Miasta dostali się z listy Komitetu Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska. Obaj pełnią obecnie funkcje wiceprezydenta miasta. Gdyby złożyli ślubowanie musieliby przestać pełnić obowiązki zastępcy prezydenta Poznania.

Podczas pierwszego posiedzenia Rada Miasta wybrała również przewodniczącego, którym 34 głosami za i jednym wstrzymującym został Grzegorz Ganowicz.

Z pięciu mandatów w okręgu nr 2 obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald po dwa przypadły przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jeden przedstawicielce Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dotychczasowy radny z ramienia komitetu prezydenckiego Wojciech Wośkowiak nie zdobył mandatu. Radnymi reprezentującymi Łazarz w Radzie Miasta są dotychczasowi jej członkowie: Krzysztof Skrzypinski i Łukasz Mikuła z PO, Lidia Dudziak z PiS oraz Katarzyna Kretkowska z SLD. Piąty mandat zajmowany dotychczas przez Wojciecha Wośkowiaka przypadł Januszowi Kapuścińskiemu z PiS.

Wojciech Wośkowiak mimo otrzymania piątego wyniku w głosowaniu nie zdobył mandatu ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu. Klub prezydencki zachował tylko trzy mandaty, dotychczas miał ich osiem. Radnymi z komitetu Ryszarda Grobelnego została Joanna Frankiewicz, Dariusz Jaworski i Tomasz Kayser.

Z powodu II tury wyborów samorządowych nowa rada podjęła decyzję o przerwaniu sesji i kontynuowaniu jej w środę, 3 grudnia od godz. 15:00. Wtedy wybrani zostaną trzej wiceprzewodniczący Rady Miasta.

ZOBACZ TAKŻE: Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka w Radzie Miasta. Frekwencja: 34,2% {RAPORT}


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: