Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowo wybrani radni zostali zaprzysiężeni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowo wybrani radni zostali zaprzysiężeni
28-11-2014 13:43   Janusz Ludwiczak
Lidia Dudziak, Janusz Kapuściński, Katarzyna Kretkowska, Łukasz Mikuła, Krzysztof Skrzypinski i 30 pozostałych nowo wybranych Radnych Miasta Poznania złożyło w piątkowe przedpołudnie ślubowanie. Sesja inauguracyjna odbyła się w Ratuszu.

Słowami: "Wierni Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro Poznania i jego mieszkańców" 35 nowo wybranych radnych złożyło ślubowanie, które odbyło się w piątek podczas sesji inauguracyjnej w Wielkiej Sieni Ratusza Poznańskiego.

Ślubowania nie złożyło dwóch radnych: Dariusz Jaworski i Tomasz Kayser, który do Rady Miasta dostali się z listy Komitetu Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska. Obaj pełnią obecnie funkcje wiceprezydenta miasta. Gdyby złożyli ślubowanie musieliby przestać pełnić obowiązki zastępcy prezydenta Poznania.

Podczas pierwszego posiedzenia Rada Miasta wybrała również przewodniczącego, którym 34 głosami za i jednym wstrzymującym został Grzegorz Ganowicz.

Z pięciu mandatów w okręgu nr 2 obejmującym Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald po dwa przypadły przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jeden przedstawicielce Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dotychczasowy radny z ramienia komitetu prezydenckiego Wojciech Wośkowiak nie zdobył mandatu. Radnymi reprezentującymi Łazarz w Radzie Miasta są dotychczasowi jej członkowie: Krzysztof Skrzypinski i Łukasz Mikuła z PO, Lidia Dudziak z PiS oraz Katarzyna Kretkowska z SLD. Piąty mandat zajmowany dotychczas przez Wojciecha Wośkowiaka przypadł Januszowi Kapuścińskiemu z PiS.

Wojciech Wośkowiak mimo otrzymania piątego wyniku w głosowaniu nie zdobył mandatu ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu. Klub prezydencki zachował tylko trzy mandaty, dotychczas miał ich osiem. Radnymi z komitetu Ryszarda Grobelnego została Joanna Frankiewicz, Dariusz Jaworski i Tomasz Kayser.

Z powodu II tury wyborów samorządowych nowa rada podjęła decyzję o przerwaniu sesji i kontynuowaniu jej w środę, 3 grudnia od godz. 15:00. Wtedy wybrani zostaną trzej wiceprzewodniczący Rady Miasta.

ZOBACZ TAKŻE: Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka w Radzie Miasta. Frekwencja: 34,2% {RAPORT}


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: