Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka w Radzie Miasta. Frekwencja: 34,2% {RAPORT} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka w Radzie Miasta. Frekwencja: 34,2% {RAPORT}
20-11-2014 13:19   Janusz Ludwiczak
Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych wyniosła 39%. Do urn poszło 161 487 z 416 231 uprawnionych osób do głosowania. Wiadomo, że Radnymi Miasta Poznania zostali dotychczasowi radni z wyjątkiem Wojciecha Wośkowiaka, który nie zdobył mandatu. Przedstawiamy szczegółowe wyniki wyborów wraz z listą kandydatów uszeregowaną według kolejności zdobycia głosów.

We wtorkowe popołudnie Miejska Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Poznania i do Rady Miasta.

Frekwencja w całym Poznaniu wyniosła 39%. Z 416 231 uprawnionych do głosowania w wyborach wzięło udział 161 487 mieszkańców.

Kandydaci na prezydenta Poznania uzyskali następującą liczbę głosów:
1. Ryszard Grobelny (Teraz Wlkp.) - 45 397 głosów = 28,58%
2. Jacek Jaśkowiak (PO) - 34 097 głosów = 21,46%
3. Tadeusz Dziuba (PiS) - 31 032 głosów = 19,53%
4. Tomasz Lewandowski (SLD) - 26 389 głosów = 16,61%
5. Anna Wachowska-Kucharska - 7 462 głosów = 4,70%
6. Zygmunt Kopacz - 6 080 głosów = 3,83%
7. Maciej Wudarski - 5 595 głosów = 3,52%
8. Bogdan Grobelny - 2 812 głosów = 1,77%


Na Łazarzu, Jeżycach, Ogrodach i Starym Grunwaldzie frekwencja wyniosła 34,2%

Frekwencja w niedzielnych wyborach w okręgu nr 2, obejmującym Jeżyce, Ogrody, Stary Grunwald i Łazarz wyniosła 34,2%. Spośród 53 967 uprawnionych do głosowania udział wzięło 18 458 mieszkańców.


Najmłodszy kandydat miał 19 lat, najstarszy 69

Najmłodszy kandydat do Rady Miasta Poznania z okręgu nr 2 miał 19 lat. Był nim Michał Tomaszewski z Komitetu Wyborczego Wyborców Anny Wachowskiej-Kucharskiej. Najmłodszą kandydatką była również 21-letnia Ewa Wojciechowska, która startowała z "jedynki" Porozumienia Obywatelskiego Wolność.

Najstarsi kandydaci: Florian Jopek z listy SLD Lewica Razem oraz Zdzisław Szkutnik z komitetu Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska mają 69 lat.

Średnia wieku wszystkich kandydatów do Rady Miasta Poznania w okręgu nr 2 wynosi 46 lat.


Janusz Kapuściński zastąpi Wojciecha Wośkowiaka

Z pięciu mandatów w okręgu nr 2 obejmującym Łazarz po dwa przypadną przedstawicielom Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, a jeden przedstawicielce Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dotychczasowy radny z ramienia komitetu prezydenckiego Wojciech Wośkowiak nie zdobył mandatu. Radnymi reprezentującymi Łazarz w Radzie Miasta będą dotychczasowi jej członkowie: Krzysztof Skrzypinski i Łukasz Mikuła z PO, Lidia Dudziak z PiS oraz Katarzyna Kretkowska z SLD. Piąty mandat zajmowany dotychczas przez Wojciecha Wośkowiaka przypadnie Januszowi Kapuścińskiemu z PiS.

Wojciech Wośkowiak mimo otrzymania piątego wyniku w głosowaniu nie zdobył mandatu ze względu na fatalny wynik Komitetu Ryszarda Grobelnego w całym Poznaniu. Klub prezydencki zachowa tylko trzy mandaty, dotychczas miał ich osiem.

Byłem założycielem Rady Osiedla Jeżyce. Byłem również animatorem Dnia Jeżyc. W 1998 roku założyłem pierwsze w Polsce stowarzyszenie obrony lokatorów "Nasz Dom". Największym naszym sukcesem było ujawnienie afery testamentowej Melanii Rozmarynowicz, której testament sfałszowały osoby związane z wymiarem sprawiedliwości, w tym prokurator, radca prawny i komendant policji. Odzyskaliśmy cztery kamienice. Dostałem za to Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski za działalność stowarzyszenia i dzielną postawę odzyskania ukradzionego majątku.
Część osób może mnie znać z Radia Merkury, gdzie przez 15 lat prowadziłem prognozy pogody. Zajmuje się również nietypowymi zjawiskami pogodowymi, w tym tajfunami, powodziami i innymi klęskami.
Chciałbym zajmować się czyśczycielami kamienic. Oprócz spraw mieszkaniowych. Zależy mi na właściwym funkcjonowaniu urzędu miasta i właściwym stosunku do obywatela. Chcę zając się sprawami kultury w Poznaniu. Na pewno zajmę się sprawami mieszkańców. Każda sprawa nie będzie mi obca. Będę głosować nie tak jak wskazuje układ, a rozsądek i dobro obywatela
- powiedział Janusz Kapuściński, nowy Radny Miasta Poznania.

Prawdziwą rekordzistką była Lidia Dudziak, która zdobyła największą liczbę głosów - 2650 (15,71%).

Bardzo się cieszę, że wyborcy obdarzyli mnie takim zaufaniem. W nowej kadencji musimy koniecznie zrobić Kolejową. Sprawdzałam projekt budżetu na przyszły rok, nie ma tej uwzględnionej. Co zrobił więc radny Wośkowiak? W nowej radzie musimy przede wszystkim wyremontować Rynek Łazarski, a także przeprowadzić konsultacje w sprawie strefy parkowania.
Jest wielkim zaskoczeniem, że w radzie nie zasiądzie już Wojtek Wośkowiak. Niestety rzadko ze mną on się zgadzał. Był dobrym samorządowcem
- podsumowuje radna Lidia Dudziak z PiS.

Drugą osobą, pod względem ilości głosów jest Katarzyna Kretkowska, na którą głos oddało 1621 wyborców - 9,61%.

Chciałabym, by przyszła rada miasta podejmowała uchwały zgodne z wolą mieszkańców. Zadania dla nowej rady to remont ulicy Kolejowej, Rynku Łazarskiego i dalsza rewitalizacja ulicy Głogowskiej. Nie będzie Wojtka Wośkwiaka, ale będzie pan Janusz Kapuściński, którego znam z lat 90, kiedy działał w stowarzyszeniu na rzecz praw lokatorów - komentuje radna Katarzyna Kretkowska z SLD.

W Radzie Miasta zasiądzie również Łukasz Mikuła z PO, który zdobył 1409 głosów, czyli 8,36%.

Chciałbym skupić się dalej na polityce przestrzennej, rewitalizacji, mieszkalnictwie i komunikacji. Kilka wyzwań nakreśliłem w swoim programie wyborczym. Na pewno kontynuować będzie trzeba program odnowy Śródmieścia, również Łazarza, trzeba uchwalić plany miejscowe dla Parku Kasprowicza, terenów zielonych przy Potockiej oraz teren Wolnych Torów. Trzeba dopilnować modernizację ulicy Kolejowej.
Dla mnie jest to prawie szokująca informacja. Wskazywał na to słaby wynik komitetu Ryszarda Grobelnego. Po moim nocnym objeździe po komisjach wynika, że Wojtek Wośkowiak osiągnął słaby wynik na Jeżycach. Tym razem zaszkodziły konotacje z prezydentem Grobelnym, a szkoda, bo Wojtek trochę robił dla Łazarza. Obecnie nie znam osoby nowego radnego Janusza Kapuścińskiego.
- stwierdza Łukasz Mikuła, Radny Miasta Poznania.

Niestety z Wojciechem Wośkowiakiem nie udało nam się skontaktować. Od środy nie odbiera naszych telefonów.


Wyniki wyborów w okręgu nr 2


Komentarze (7)

21-11-2014 14:05:53
Mieszkaniec Łazarza
@Mieszkaniec Wilda : OK. Pozdrowienia :)
21-11-2014 09:23:17
Mieszkaniec Wilda
Do Mieszkańca Łazarza: Jaka byłaby korzyść z Radnego, który jest znany tylko w swoim okręgu? Aby coś zrobić trzeba mieć reputację wychodzącą poza granice obwodów - o tym pisałem poprzednio. Mimo praktycznie braku kampanii wyborczej zdobył ok. 340 głosów - niezły wynik jak na 'amatora', który do tej pory nie miał głosu w Radzie a prywatnie robił więcej niż nie jeden radny. Jestem spokojny o jego wyniki, niech tylko robi to co do tej pory wtedy zobaczymy kto komu następnym razem napędzi wyborców;) Pozdrawiam PS Znam go osobiście, tego KKOP nie dostał za darmo
20-11-2014 22:30:02
Mieszkaniec Łazarza
@Mieszkaniec Wilda: Prof. Kapuściński jest tak znaną osobą, że dostał aż 341 głosów i dostał się tylko dzięki świetnemu wynikowi p. Radnej Dudziak. Ma mandat na kredyt, który na pewno nie jest kredytem zaufania mieszkańców Okręgu, z którego startował. Mam nadzieję, że go spłaci - poczekam na efekty.
20-11-2014 19:53:21
JS
Romku, ode mnie tylko dwa - ale były :) Działaj dalej!
20-11-2014 18:24:42
Roman Modrzynski
Dziękuję wszystkim za głosy
20-11-2014 18:15:10
Mieszkaniec Wilda
Do Mieszkańca Łazarza: czy umie Pan tylko biadolić? Ja akurat gratuluję Wam przedstawicieli w Radzie, szczególnie prof. Kapuścińskiego, który o prawa mieszkańców walczy od dawna. Jest osobą znaną, szanowaną i na pewno uczciwą. Jestem przekonany, że doskonale wypełni swoje obowiązki i nikogo nie odeśle z kwitkiem. Pozdrawiam
20-11-2014 14:39:54
Mieszkaniec Łazarza
Czyli krótko i na temat: Łazarz ma jedną Radną, a Jeżyce czwórkę. Chyba czas na ordynację większościową albo jednomandatowe okręgi wyborcze.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: