Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz wybrał - pierwsze wyniki wyborów {RELACJA MINUTA PO MINUCIE} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz wybrał - pierwsze wyniki wyborów {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
16-11-2014 21:01   Janusz Ludwiczak
Portal lazarz.pl przeprowadził anonimowy sondaż bezpośredni metodą exit poll wśród głosujących zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Przedstawiamy sondażowe wyniki niedzielnych wyborów do Rady Miasta i na Prezydenta Poznania.

Sondaż przeprowadzony został na próbie 200 osób w pięciu z 15 obwodowych komisji wyborczych, mieszczących się na Łazarzu.

Badanie zostało przeprowadzone przez redakcję portalu lazarz.pl metodą exit poll (wywiadem bezpośrednim) wśród osób biorących udział w głosowaniu zaraz po wyjściu z lokalu wyborczego. Ankietowanych pytaliśmy na którego z kandydatów na prezydenta Poznania i do Rady Miasta oddali swój głos.

Oto wyniki sondażu przeprowadzonego przez redakcję portalu lazarz.pl

Z naszego sondażu wynika, że będzie II tura, w której Ryszard Grobelny powalczy z Jackiem Jaśkowiakiem.
1. Ryszard Grobelny - 30,50%
2. Jacek Jaśkowiak - 23,50%
3. Tadeusz Dziuba - 18,00%
4. Tomasz Lewandowski - 15,00%
5. Zygmunt Kopacz - 5,50%
6. Maciej Wudarski - 3,50%
7. Anna Wachowska-Kucharska - 3,00%
8. Bogdan Grobelny 1,00%

Wśród komitetów do Rady Miasta na Łazarzu najwięcej głosów zdobyła Platforma Obywatelska - 38%, Prawo i Sprawiedliwość - 24%, Komitet Ryszarda Grobelnego Teraz Wielkopolska - 12% oraz SLD - 11%. 8% głosów uzyskali kandydaci Nowej Prawicy.

Największe poparcie wśród kandydujących do Rady Miasta na Łazarzu uzyskali Lidia Dudziak - 23%, ex aequo Krzysztof Skrzypinski i Wojciech Wośkowiak - 13%. Według naszego sondażu mandat radnego zdobędzie jeszcze Łukasz Mikuła - 8% i Katarzyna Kretkowska - 7,5%.

Wśród głosujących przeważały panie i osoby powyżej 50 roku życia.

Wyniki sondaży według płci i wieku dla kandydatów na prezydenta Poznania.

Wszystkim osobom, które wzięły udział w naszym sondażu dziękujemy za udział w badaniu. Po opublikowaniu oficjalnych wyników wyborów podamy weryfikację skuteczności naszego sondażu. Cztery lata temu przeprowadziliśmy podobne badanie. Nasz błąd sondażowy dla każdego z kandydatów wahał się w granicach 3%.


21:45 - wyniki sondażu Telewizji WTK przeprowadzonego przez Gemini.
Ryszard Grobelny - 30,38%
Jacek Jaśkowiak - 20,33%
Tomasz Lewandowski - 18,63%
Tadeusz Dziuba - 18,09%
Zygmunt Kopacz - 4,37%
Anna Wachowska-Kucharska - 4,04%
Maciej Wudarski - 3,33%
Bogdan Grobelny - 0,82%.

21:52 - nieco inaczej prezentuje się sondaż przeprowadzony przez IPSOS dla TVN24, TVP i Polsat News:
Ryszard Grobelny - 27,30%
Tadeusz Dziuba - 21,00%
Jacek Jaśkowiak - 21,00%
Tomasz Lewandowski - 16,60%
Anna Wachowska-Kucharska - 4,30%
Zygmunt Kopacz - 4,10%
Maciej Wudarski - 4,10%
Bogdan Grobelny - 1,90%

22:21 - Według sondażu przeprowadzonego przez Agencję Badawczą Gemini dla Telewizji WTK największe poparcie zdobyła Platforma Obywatelska.
PO - 36%
PiS - 22%
SLD - 13%
Teraz Wlkp. - 11%
Nowa Prawica - 6%
Prawo do Miasta - 6%
PSL - 3%
Komitet Anny Wachowskiej-Kucharskiej - 2%
Komitet Bogdana Grobelnego - 1%
Porozumienie Obywatelskie Wolność - 0%.
Podział mandatów: PO - 16
PiS - 7
SLD - 4
Teraz Wielkopolska - 2
Kolejne mandaty nie rozdane.

22:37 - O mandat Radnego Miasta Poznania z okręgu nr 2: Łazarz-Jeżyce-Ogrody-Stary Grunwald według badania sondażowego przeprowadzonego przez Gemini dla Telewizji WTK mogą być pewni Lidia Dudziak (PiS), Krzysztof Skrzypinski (PO) i Łukasz Mikuła (PO).

22:49 - Łukasz Mikuła w naszym sondażu zajął trzecie miejsce zdobywając 8% głosów.

Jeżeli te wyniki by się potwierdziły, to jest bardzo dobry wynik Platformy Obywatelskiej, w tej trudnej części, gdzie jest dwójka rozpoznawalnych kandydatów z innych komitetów. Jeśli wynik się potwierdzi to uważam, że jest to sukces. Praca Platformy Obywatelskiej na rzecz śródmiejskich dzielnic jest doceniana. Trzeba sprawdzić jak rozdzielą się mandaty między komitetami. W wielu rzeczach z innymi radnymi z Łazarza może się nie zgadzam, jednak jeśli chodzi o pracę na rzecz dzielnicy często występujemy jako jedna drużyna, która próbuje załatwiać sprawy, co było widać przy polityce przestrzennej. Być może wyborcy doceniają taką pracę ponad podziałami. Poczekajmy na oficjalne wyniki - powiedział Łukasz Mikuła, kandydat PO.

22:57 - Jeśli dostanę się do Rady Miasta to będę się cieszyć i będę wdzięczna wyborcom. Nie wiemy do końca jaki jest podział mandatów. - powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Katarzyna Kretkowska, kandydatka do Rady Miasta z komitetu SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej.

W naszym sondażu przeprowadzonym metodą exit poll Katarzyna Kretkowska zajęła 4 miejsce zdobywając 4,5%.

23:24 - Najlepszy wynik na Łazarzu zdobyła Lidia Dudziak z PiS, na którą zagłosowało według naszego badania 23% wyborców.

Jestem zaskoczona takim wynikiem. Jeśli to się potwierdzi to bardzo się cieszę z zaufania jakim obdarzyli mnie wyborcy. Drugie miejsce PiS w Radzie Miasta to byłby dobry wynik. Chciałabym, żebyśmy zdobyli więcej mandatów niż mieliśmy do tej pory. Gdyby zliczyć wszystkie mandaty i głosy na inne komitety okaże się, że Poznaniacy nie chcą już dotychczasowego prezydenta. - uważa Lidia Dudziak z PiS.
Wśród komitetów do Rady Miasta na Łazarzu na piątym miejscu znalazła się Nowa Prawica z 8 procentami głosów, tuż za SLD, które mogło zdobyć 11% głosów.
Jeśli do Rady Miasta dostałaby się Nowa Prawica to byłoby miłe zaskoczenie. Byłoby wielką stratą dla Rady Miasta, jeśli nie weszłaby Katarzyna Kretkowska, która jest bardzo pracowitą radną. Trzymam za nią kciuki. - dodaje Lidia Dudziak.

23:39 - Przedostatnie miejsce w naszym sondażu zajął komitet Koalicja Prawo do Miasta. Dobrym wynikiem może się pochwalić Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, "jedynka" na liście.
Jeśli jestem na siódmym miejscu to bardzo się cieszę, wolę poczekać do oficjalnych wyników, wciąż mam nadzieję, że zasiądę w Radzie Miasta. W innym sondażu Prawo do Miasta ma 6%. System naliczania głosów nie jest taki prosty i oczywisty. - stwierdza Aleksandra Sołtysiak-Łuczak.
Prawo do Miasta to połówka rozdzielonego komitetu My.Poznaniacy, który wystawił kandydatów na radnych. Czy zatem jest szansa na porozumienie z komitetem Anny Wachowskiej-Kucharskiej?

Oczywiście byłoby lepiej, gdybyśmy startowali razem. Czy jest możliwa reaktywacja My Poznaniacy tego na ten wieczór nie wiem. Być może usiądziemy do rozmów. Cieszy mnie, że według tego sondażu wejdzie Łukasz Mikuła. To jest jeden z najbardziej rozsądnych i pracowitych radnych. - uważa "jedynka" Prawa do Miasta z Łazarza, Jeżyc, Ogrodów i Starego Grunwaldu.
Prawo do Miasta chce dalej angażować się w sprawy zarówno poznaniaków jak i łazarzan.
Oczywiście, że będziemy dalej uczestniczyć w życiu miasta. My już uczestniczy w postępowaniach administracyjnych. Działamy w kwestiach nielegalnej wycinki drzew, sama uczestniczę w zespole tworzącym poznański program opieki dzieci do lat 3. Dalej będziemy działać. Mieszkańcy Łazarza mogą od nas oczekiwać wyciszenia Głogowskiej. Chcielibyśmy ich przekonać także do strefy parkowania - zapowiada Aleksandra Sołtysiak-Łuczak.

23:56 - do Rady Miasta z komitetu Koalicja Prawo do Miasta startował również motorniczy i działacz społeczny Roman Modrzyński, który jest zawiedziony wstępnym wynikiem wyborów.

To było do przewidzenia. Niestety do wyborów poszło za mało ludzi, widocznie mieszkańcy nie chcą zmian. Nadal będę działał społecznie, szanuję wolę wyborców i będę obserwował działania radnych z okręgu 2 - komentuje Roman Modrzyński, kandydat komitetu Koalicja Prawo do Miasta.

00:07 - Mimo przegranej z bardzo dobrego wyniku zadowolona jest Maria Łazarz - przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz, która startowała z drugiego miejsca listy SLD Lewica Razem.

Jeśli ten wynik by się potwierdził, to byłabym zachwycona. Świadczy o poparciu moich działań, że to co robię jest dostrzegane przez mieszkańców. Nie spodziewałam się tak dobrego wyniku, przy tak małej kampanii jaką prowadziłam. Wydaje mi się, że mogę być rozpoznawalna na Łazarzu. Za cztery lata nie wiem czy będę kandydować, będę o cztery lata starsza. Na pewno będę w przyszłym roku kandydować do Rady Osiedla - zapowiada Maria Łazarz.

00:24 - według naszego sondażu jak i przeprowadzonego przez Gemini dla Telewizji WTK i badania IPSOS dla TVN24, TVP i Polsat News będzie II tura wyborów samorządowych. O fotel prezydenta Poznania będą walczyć Ryszard Grobelny i Jacek Jaśkowiak. II tura odbędzie się za dwa tygodnie, w niedziele 30 listopada.
Już teraz zachęcamy do lektury rozmowy z oboma kandydatami.
Wywiad z Jackiem Jaśkowiakiem
Wywiad z Ryszardem Grobelnym

Zachęcamy również do udziału w naszej sondzie na stronie głównej, w której pytamy Państwa: Kogo poprzesz w II turze wyborów na prezydenta Poznania?

00:42 - Cztery lata temu, podczas poprzednich wyborów samorządowych przeprowadziliśmy pierwsze badanie sondażowe exit poll - przeprowadzone metodą bezpośrednią. Błąd w sondażu przeprowadzonym przez portal lazarz.pl w stosunku do rzeczywistych wyników nie przekroczył 3%.

Po opublikowaniu oficjalnych wyników wyborów podamy weryfikację skuteczności naszego niedzielnego sondażu.
ZOBACZ TAKŻE: Wyniki wyborów: frekwencja na Łazarzu 34% {RAPORT LAZARZ.PL}

00:47 - na tym kończymy nasz "wieczór wyborczy" i relację na żywo. Dziękujemy za uwagę. Niebawem przedstawimy jak po każdych wyborach szczegółowe wyniki i obszerny raport.
Janusz Ludwiczak, redaktor naczelny lazarz.pl.


Komentarze (14)

17-11-2014 22:02:43
Ja
Jak zawsze Poznań to PO-wcy jeszcze im mało złego.Jak można głosować na Grobelnego jeszcze mu mało.
17-11-2014 17:08:14
piciu
średnie odchylenie pokazujecie jako różnicę prognoza minus rzeczywiste, pokażcie odchylenie w procentach - wtedy jest miarodajne... ;-)
17-11-2014 16:27:58
Hania
Uszanujmy przekonania polityczne innych i zaoszczedzmy sobie nawzajem nieprzyjemnych komentarzy.
17-11-2014 15:59:35
cyberczechu
Pani Dudziak po kompromitacji z osiołkami to nie wiem jakim cudem zdobyła takie poparcie...
17-11-2014 14:40:19
Przecz z Grobelasem
NIE NISZCZ POZNANIA NIE GŁOSUJ NA GROBELNEGO
17-11-2014 11:40:37
wyborca
PO to dno !
17-11-2014 10:43:46
Roman Modrzynski
dla mnie kandydowanie było wyróznieniem i nowym wytzwaniem doświadczeniem,nadal będe robił to co umiem-pomagał innym ludziom.w przyszłym roku wybory do Rady Osiedla myśle ze to kolejne wyzwanie dla mnie.Dziekuje za wszystkie głosy pozdrawiam
17-11-2014 00:57:37
PoznaniAnka
Szkoda, że nie zrobiliście takiego badania na Winogradach. Oj zazdroszczę takiego portalu Łazarzowi.
17-11-2014 00:14:05
poznaniak
Za dwa tygodnie nie dajmy wygrać Ryszardowi. Poznań potrzebuje zmian.
16-11-2014 23:01:16
bober
Wyniki sondażu niestety tylko potwiedzają, że kobiety nie powinny mieć prawa do głosowania.
16-11-2014 22:33:26
Precz z Grobelnym
Precz z Grobelnym !! Ogłaszam 4 lata żałoby, i biedoty Ale za to wzrośnie korupcja , kumoterstwo, łapówkarstwo i urzędasy górą. Dziękujemy łapówkarzom moherowym beretom za kolejne 4 lata stagnacji i Prezydenta jełopa. Teraz Seniorom GrObelny powinien pokazać swe oblicze czyli " mam Was głęboko w d=u-p=i.e"
16-11-2014 22:24:52
Mieszkaniec
Popieram Martina znowu mają być tacy sami Radni Ludzie chcecie zmian to zmieniajcie radnych .
16-11-2014 22:02:22
Martin
Jeśli sondaż się sprawdzi to po co nam wybory, skoro w radzie miasta nie będzie żadnych zmian???
16-11-2014 21:53:08
kaśka
To było do przewidzenia, że będzie 2 tura. Teraz tylko niech PO nie spieprzy tego!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: