Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni oceniają siebie na 4+ i 5 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni oceniają siebie na 4+ i 5
12-11-2014 01:08   Janusz Ludwiczak
4 listopada odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Poznania VI kadencji. Radnych, wybranych cztery lata temu z okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody poprosiliśmy o podsumowanie kadencji, wymienienie sukcesów i porażek, to co udało się zrobić dla dzielnicy, a czego nie, a także wystawienie sobie oceny w skali szkolnej 1-6. Wojciech Wośkowiak i Łukasz Mikuła wystawili sobie 4+, Lidia Dudziak i Katarzyna Kretkowska piątkę, a Krzysztof Skrzypinski ocenę swojej pracy przekazał wyborcom.

Rada Miasta Poznania VI kadencji (2010-2014) spotkała się na 75 sesjach.

Poznańscy radni Radni rozpatrywali 1328 projektów uchwał, a podjęli 1207 uchwał. Ogólna liczba interpelacji złożonych przez radnych wyniosła 639. Do Rady Miasta wpłynęło 296 skarg. Do rozpatrzenia 129 z nich Rada była organem właściwym, a 167 skarg przekazano do rozpatrzenia innym właściwym organom lub instytucjom. Ważnym kryterium oceny Rady jest dla mnie intensywność prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennegoW VI kadencji radni przyjęli takich planów ponad 60. Obejmują one łącznie 14% powierzchni miasta. Dla porównania w V kadencji uchwalono miejscowych planów 59, w IV 44, a w III 18. Obecnie 41% powierzchni Poznania ma miejscowe plany (w sumie 181 obowiązujących planów). Ponadto w tej kadencji podjęto decyzję o wywołaniu kolejnych 66 planów. W opracowaniu jest obecnie 138 planów - wylicza Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Aż 88 interpelacji (najwięcej ze wszystkich radnych) wystosowała radna Lidia Dudziak. Dotyczyły one m.in. ulicy Kolejowej, programu ZKLZ lokal za złotówkę, wykupu mieszkań przy ul. Mottego, estetyki Rynku Łazarskiego czy w sprawie powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola nr 44.

Druga w kolejności jest radna Katarzyna Kretkowska wystosowała w sumie aż 47 interpelacji, które dotyczyły m.in. organu odpowiedzialnego za sprzątanie śniegu z chodnika w ciągu ul. Hetmańska (od nr 52 do 69), zakazu zatrzymywania się pojazdów pod Dworcem Głównym, braku dostatecznego wsparcia Policji i Straży Miejskiej dla lokatorów "czyszczonych" kamienic czy także na temat lokali użytkowych w budynkach należących do Miasta, w których obecnie nie ma najemcy oraz nierozwiązanego problemu braku toalet publicznych w śródmieściu Poznania.

Natomiast Łukasz Mikuła wystosował aż 32 interpelacje, między innymi w sprawie hałasu komunikacyjnego na ulicy Hetmańskiej i możliwości jego ograniczenia, w sprawie funkcjonowania komunikacji tramwajowej w okresie modernizacji Ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego, na temat wprowadzenia ułatwień dla pasażerów transportu publicznego w projekcie nowego układu komunikacyjnego w rejonie Dworca PKP i PKS czy także na temat możliwości przewożenia rowerów w pojazdach komunikacji publicznej.

Jedynie jedną interpelację złożył klubowy kolega - Krzysztof Skrzypinski, która nie dotyczyła ani Łazarza, ani Poznania lecz stanu technicznego obiektów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Rehabilitacji Medycznej w Owińskach.

Jedną interpelację złożył również Wojciech Wośkowiak. Dotyczyła ona możliwości uruchomienia basenów w Parku Kasprowicza, kiedy było już wiadomo, że pływalnia letnia przy Arenie będzie znów już funkcjonować.

Nie tylko liczba składanych interpelacji świadczy o pracowitości radnych, którzy zostali wybrani cztery lata temu z Łazarza i Jeżyc. Czy wywiązali się ze swoich deklaracji? Można się o tym przekonać zapoznając się z lekturą wywiadów, które przeprowadziliśmy równo cztery lata temu z nowo wybranymi Radnymi Miasta Poznani. Pytaliśmy jakie widzą trzy najważniejsze sprawy do załatwienia w najbliższym czasie przez Radę Miasta, jak przywrócić dawny charakter ul. Głogowskiej, co zrobić z problemem toalety na Rynku Łazarskim, a także czy ulica Kolejowa doczeka się w końcu remontu? Więcej w artykule: Czy nowo wybrani radni wywiążą się z obietnic?

Radnych, wybranych cztery lata temu z okręgu Łazarz-Jeżyce-Ogrody poprosiliśmy o podsumowanie kadencji, wymienienie sukcesów i porażek, to co udało się zrobić dla dzielnicy, a czego nie, a także wystawienie sobie oceny w skali szkolnej 1-6. Wojciech Wośkowiak i Łukasz Mikuła wystawili sobie 4+, Lidia Dudziak i Katarzyna Kretkowska piątkę, a Krzysztof Skrzypinski ocenę swojej pracy przekazał wyborcom.

LIDIA DUDZIAK: Udało się uchronić Park Kasprowicza przed zabudową. Mieszkańcy wypowiedzieli się, że chcą tam zieleni, rekreacji i krytego basenu.
Nie udało się doprowadzić do uporządkowanie Rynku Łazarskiego. Wnioskowałam o szalet, jednak przesadą było wydanie 800 tys. zł na toaletę w kamienicy. Za te pieniądze można było zrobić coś innego na Łazarzu.
W kolejnej kadencji musi zostać wyremontowany Rynek Łazarski, trzeba doprowadzić do remontu ulicy Kolejowej, a także doprowadzić do powstania planu miejscowego dla ogródków działkowych i Parku Kasprowicza. Trzeba również ratować ulicę Głogowską

ZŁOŻONYCH INTERPELACJI: 88
OCENA SWOJEJ PRACY: 5: Dałabym sobie 5, za poświęcony czas i pracę…

KATARZYNA KRETKOWSKA: Udało się uratować Gimnazjum 51 przed likwidacją oraz uchronić Park Kasprowicza przed zabudową. Udało się ruszyć myślenie o rewitalizacji dzielnic.
Chciałabym, by przyszła rada miasta podejmowała uchwały zgodne z wolą mieszkańców.

ZŁOŻONYCH INTERPELACJI: 47
OCENA SWOJEJ PRACY: 5: Gdy chodziłam do szkoły otrzymywałam w większości piątki, choć byłam przekonana, że nie zdałam danego egzaminu.

ŁUKASZ MIKUŁA: Była to ciekawa kadencja. Udało się przebudować ulicę Grunwaldzką, rondo Jeziorańskiego, przedłużyć PeSTkę do Dworca Zachodniego. Powstała Komisja Rewitalizacji, gdzie udało się wdrożyć kilka działań, jak chociażby program odnowy Śródmieścia, w którym uwzględniono Łazarz. Udało się również rozpocząć prace nad powstaniem planu miejscowego dla Parku Kasprowicza i terenów zielonych przy ul. Potockiej.
ZŁOŻONYCH INTERPELACJI: 32
OCENA SWOJEJ PRACY: 4+: Myślę, że na taką ocenę zasłużyłem.

KRZYSZTOF SKRZYPINSKI: Staram się patrzeć ze swojej perspektywy i tego, czym się zajmowałem. Udało się rozszerzyć miejski monitoring o Łazarz, zamontowane zostaną kolejne kamery na ulicy Małeckiego i Hetmańskiej. Udało się utrzymać patrole policyjne. Cieszę się również, że jednostka straży pożarnej ma wyremontowany nowy budynek, który jest dobrze wyposażony. Na Łazarzu jest i będzie bezpieczniej. Na obrzeżu Łazarza udało się uchwalić plan miejscowy, który pozwoli na zbudowanie SOR-u dla szpitala przy Przybyszewskiego.
Trudny jest proces rewitalizacji Głogowskiej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak wiele wymaga to pracy, ale dobrze, że pierwsze kroki zostały poczynione.
W kolejnej kadencji prace te powinny być kontynuowane. Należy rozwiązać problemy komunikacyjne, uporządkowaniem parkowania może być wprowadzenie strefy.

ZŁOŻONYCH INTERPELACJI: 1
OCENA SWOJEJ PRACY: brak: Uchylę się. Uważam, że to nie ja jestem od oceniania. Ocena należy do wyborców.

WOJCIECH WOŚKOWIAK: Ta kadencja przyczyniła się do rozwoju naszej społeczności lokalnej. Udało się przeznaczyć 9,5 mln zł na remont ulicy Kolejowej. Spółka Poznańska Inwestycje Miejskie będzie niedługo przygotowywała specyfikacje przetargowe. Zabezpieczono środki w budżecie w kwocie 4,5 mln zł na 2015 i 2016 rok. Kolejną kwestią był rozwój zielonych płuc Łazarza, jakim jest Park Kasprowicza. Udało się rozbudować plac zabaw w Parku Kasprowicza, wybudować Orlik przy Arenie i wyremontować pływalnię letnią. Poprawi się bezpieczeństwo - zamontowanych zostanie osiem kamer, m.in. w okolicach Rynku Łazarskiego.
Największą porażką była kwestia sieci szkół, jedną z propozycji była likwidacja Gimnazjum nr 51, które udało się uratować
Jednym z najważniejszych wyzwań w nowej kadencji powinna być rewitalizacja Rynku Łazarskiego, tak by było to miejsce przyjazne zarówno dla kupców jak i mieszkańców, by było to miejsce aktywujące społeczność również przy działaniach kulturalnych. Ważne będą również dalsze prace dotyczące rewitalizacji ulicy Głogowskiej.

ZŁOŻONYCH INTERPELACJI: 1
OCENA SWOJEJ PRACY: 4+: Myślę, że zasługuję na czwórkę z plusem.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (11)

13-11-2014 16:13:31
mieszkaniec łazarza
Dajmy szansę osobą które jeszcze nie były w radzie a chcą coś zmienić i nie głosujmy na starych wyjadaczy
13-11-2014 15:20:55
Emerytka
Pismo „Wspólnota” tuż przed wyborami samorządowymi prezentuje wyniki rankingu „Sukces mijającej kadencji”, z którego można się dowiedzieć jak przez ostatnie cztery lata radzili sobie prezydenci największych polskich miast. Twórcy rankingu pod uwagę brali cztery wskaźniki: sukces finansowy (brano pod uwagę m.in. zmianę zamożności per capita), sukces ekonomiczny (brano pod uwagę m.in. zmianę poziomu bezrobocia), sukces infrastrukturalny (ważną rolę odgrywały m.in. inwestycje finansowe ze środków unijnych) oraz sukces edukacyjny (sprawdzano m.in. wyniki testów na koniec szkoły podstawowej). Co ważne - autorzy rankingu podkreślają, że nie na wszystkie wskaźniki bezpośredni wpływ mają prezydenci miast. Nie można więc oceniać prezydentów wyłącznie na podstawie tego zestawienia. Jak prezentują się wyniki? Na ostatnim, 18. miejscu, znalazła się Bydgoszcz. Poznań, który cztery lata temu zajmował mocne drugie miejsce za Warszawą, dziś jest na pozycji… dziesiątej. To najgorszy wynik uzyskany w rankingu od lat
13-11-2014 15:17:42
Emerytka
do Olga Dudziakowa ma niewiele lat do emerytury i głównie Jej o to chodzi . Liczy się " szmalec"Ma gdzieś sprawy łazarza . Stwarza pozory . Kumacie!!! KUMAM.Pani Dudziak od kilku kat jest na emeryturze ,nie potrzebuje "dorabiać" do pensyjki jak inni radni/bezradni.Proszę pamiętać o starych powiedzeniach, nie zawsze ten co dużo mówi i chwali się , COŚ dla mieszkańców faktycznie zrobił.
13-11-2014 13:37:18
popierający
Dokładnie - zgadzam się z użytkownikiem "luk" - także zagłosuję na osobę z miejsca 10, lista PO.
13-11-2014 10:12:05
Olga
Dudziakowa ma niewiele lat do emerytury i głównie Jej o to chodzi . Liczy się " szmalec"Ma gdzieś sprawy łazarza . Stwarza pozory . Kumacie!!!
13-11-2014 06:59:47
Precz z Grobelnym
Mikuła Pamiętasz jako uczeń LO II dostawałeś manto .. A teraz ważniakiem jesteś. Nauczyciele głowy w piasek chowają jak ciebie słyszą i o tobie słyszą . Robisz to samo co Grobelas czyli okłamujesz Poznań
13-11-2014 06:35:07
luk
Oceniać siebie - śmiech... Ile można wybierać te same osoby!!??!! Głosowanie na osoby z pierwszych miejsc to powielanie starego schematu. Zmienić Poznań na lepsze mogą tylko nowe osoby - które posiadają świeże spojrzenie na problemy naszej dzielnicy. JA będę głosował na ostaniom osobę na liście - i Wam także radzę to zrobić!! Zmieńmy Łazarz na lepszą dzielnicę!!
12-11-2014 17:36:33
emeryt
Trzeba być niezłym snobem, żeby samemu wystawiać sobie oceny. Jestem ciekaw, który z radnych zajmie się biegającymi po parkach psami bez smyczy i kagańców. Parki winny być oazą ciszy i spokoju. Na czarnuchów niema co liczyć.
12-11-2014 15:22:43
Szymon
Usiąść i płakać. Dwu kadencyjność radnych na wszelkich stopniach samorządu powinna być obowiązkowa. W przypadku gdy radny chce pracować dłużej oczywiście ma prawo ale nie odpłatnie. Czego może dokonać radny po 8 latach w radzie... Niczego odkrywczego...
12-11-2014 12:12:41
Mieszkaniec
Najgorzej, jak się komuś coś wydaje... radni chyba mają za duże mniemanie o sobie. Mam nadzieję, że tych państwa już nie zobaczymy w tej roli.
12-11-2014 11:04:35
maciej
ciśnienie mnie rośnie gdy czytam te opinie o sobie- Radnych.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: